Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Re: Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

İleti aQUa » Cum Arl 23, 2011 2:27 pm

Benim kulandığım versiyon Windows 7 Ultimate + SP1 düşük sembol oranı problemi yok.
aQUa
aQUa

İleti ement » Cum Arl 23, 2011 11:34 pm

aQUa yazdı:Benim kulandığım versiyon Windows 7 Ultimate + SP1 düşük sembol oranı problemi yok.

Ne yaptıysam olmadı genel olarak tüm sinyal oranlarında %10'a varan düşme var XP'de kullandığımda hiçbir problem yok sinyaller çoğu kanalda full tek ihtimal ben diseq motor kullanmaktayım acaba BDA sürücüsüyle bir uyumsuzluğu olabilir mi?
ement

İleti aQUa » Cmt Arl 24, 2011 2:02 pm

Windows 7 Basic veya Starter gibi versiyonlar problem çıkarabiliyor, geçenlerde aldığımız Bluetooth'u bir arkadaşımızın Win 7 basic bilgisayarında çalıştırdık ama data transfer işlemi hep sorun çıkarttı aynı ürün ultimate ile mükemmel çalışıyor.

Bende motor vs yok, 32 bit kadar mükemmel ve hızlı olmasa da bahsettiğiniz şekilde düşük sembol oranlı kanallardan sinyal alamama gibi bir durumla karşılaşmadım gayet performanslı çalışıyor.
aQUa
aQUa

İleti visavis » Sal Oca 03, 2012 8:19 am

Hocam Win 7 Profossionel 64 bit işletim sistemine sahibim. Xp de düzgün çalışan Skystar 3.0 USB 2.0 cihazı sizin son verdiğiniz pdf dökümanına göre yüklemeye çalışıyorum Fakat aşağıdaki gibi hata veriyor.

Resim

PDF ilk 11 bölümü tek tek yaptım. Fakat 12 numaralı kısımda bende yukarıdaki yazı çıkıyor. yine de yükle gibi bir seçenek çıkmıyor malesef. Yardımcı olursanız sevinirim.
visavis

İleti aQUa » Sal Oca 03, 2012 1:06 pm

Hangi sürücüyü yüklemeye çalıştığınızı bilemiyorum ama aşağıdaki noktalara dikkat edin,

1. Bilgisayarı F8 ile açmadığınız ve Sürücü İmzası zorlamasını devre dışı bırakmadığınız taktirde Windows 7 veya Vista işletim sistemleri ürünümüzü farklı bir aygıt olarak algılayacağından, doğru sürücü konumunu gösterseniz dahi ürünün sürücüsü yüklenmeyecek ve sizin resimde görüldüğü üzere aygıta ait sürücü bulunamadı hatası verecektir.

2. Bilgisayarı F8 ile açıp ve sürücü imzası zorlamasını devre dışı bıraktıktan sonra CD ekranındaki sürücüyü yüklemeye çalışmayın, disketi var seçeneğinden giderek x64 klasörü içindeki önce firmware'i ardından da BDA sürücü konumlarını bilgisayara gösterin.

3. Bilgisayarınızdaki işletim sistemi yeni yüklenmiş değil de uzun süredir kullanılan bir sürüm ise ve birden fazla sürücü yükleme işlemi başarısız olup silme ve tekrar yükleme yapıldıysa muhtemelen işletim sisteminde bir hata meydana gelmiş olabilir bu gibi durumlarda fazla problem olmasa da zaman zaman sıkıntılar doğabiliyor.

Sorularınız için bu bölümü kullanmayınız.
aQUa
aQUa

İleti gokhan_052 » Per Şub 02, 2012 3:45 pm

Ben win7 ultimate sp1 32 bit versiyonu kullanıyorum sigma usb box 64 bit bda sürücüsüsü mevcut ancak :
32 bit sistemler için bda sürücü hazırlanacak mi bu yönde herhangi bir çalışma yapılıyor mu
not 64 bit sistem için ram yetersiz o yüzden win7 64 bit yüklemiyorum. Saygılarımla...
gokhan_052

İleti visavis » Per Şub 02, 2012 8:07 pm

2005 yılında almıştım SkyStar 3 USB ürünü fakat zamanın gelişmesine bir türlü stabil ayak uyduramadı. Her seferinde ayarlarını mı yapıcaz yok bu kadar saçma bişey. Sırf bu yüzden artık birçok ürünü kullanan kişi ürünü satmayı düşünüyor. Lütfen bu konuya eğilin ve artık Win 7 de stabil , alicengiz oyunu yapmadan kullanabilelim.
visavis

İleti aQUa » Cum Şub 03, 2012 3:45 pm

Herhande 2007 filan demek istediniz, Fena mı 5 yıldır kulanıyorsunuz işte ve ürün hala sapasağlam.
Stabil çalışmayan bölümü nedir sürücünün imzasız olması mı? Alicengiz oyunu dediğiniz iki küçük işlem beceremiyorsanız, bilgisayarınızı da elinizde tutmanıza gerek yok direk uydu alıcı alın ve TV'nizde kullanın, onda da u tehlike var yarın öbürgün transponderlar filan değişir de bazı kanalları alamazsanız o firmalara da telefon edip ürün stabil çalışmıyor alicengiz oyunu mu yapacağız şeklinde şikayetlerde bulunursunuz.

Bir de piyasada 5-6 yıl kulanılan super stabil çalışan bir ürün varsa öğrenmek isterim.
aQUa
aQUa

İleti visavis » Cum Şub 03, 2012 5:52 pm

Evet 2007 olabilir hocam. Cihaz sağlam ona birşey dediğimiz yok. Hala da eski xp laptopta kulanmak zorunda kalıyorum. Anlatmak istediğimi anlatamadım sanırım. Yani şu soruna çözüm bulun artık yani bilgisayarı normal açalım ve çalışsın cihaz, her seferinde oraya gir şunu yap demek zorunda kalmayalım.

"iki küçük işlem beceremiyorsanız, bilgisayarınızı da elinizde tutmanıza gerek yok direk uydu alıcı alın ve TV'nizde kullanın"
Becerememek ile alakası yok. Zaten amacım tv den izlemek olsa idi böyle bir cihaz almaz idim ki evimde zaten 3 tane uydu alıcım var halihazırda kullandığım fakat masaüstü bilgisayarımda kullanmak istiyorum bu cihaz. Ayrıca transpoder olayı tüm uydu ürünlerinde var.

"Bir de piyasada 5-6 yıl kulanılan super stabil çalışan bir ürün varsa öğrenmek isterim." ayrıca bu söyleminiz üzdü beni üretici firma olduğunuz için. Bunun yerine sorunu halletmeye çalışıyoruz denilebilirdi ki eğer böyle bir çalışmanız var ise.

Ar-Ge departmanınız var mı bilmiyorum fakat biliyorsunuzdur ki artık yeni nesil tüm bilgisayarlar Windows 7 ile üretilmekte ve kısa zaman sonra Windows 8 çıkacak iken almış olduğum bu ürünün Windows 7 de stabil çalışmaması üzüyor beni. (Bilgisayarı açarken her seferinde şu işlemi yapmalısınız(yapamıyorsan beceriksizsin) gibi kavramlar stabil olmadığının işaretidir.)
visavis

Re: Windows x64 Sürücüsü ile ilgili

İleti gokhan_052 » Cum Şub 03, 2012 7:50 pm

ben de 32 bit win 7 sistemler için bda driver ile ilgili bir çalışma olup olmadığını yazmıştım cevap beklemekteyim
gokhan_052

İleti aQUa » Cmt Şub 04, 2012 9:26 pm

Win 32 sistemler için bildiğiniz gibi çok stabil ve performanslı çalışan sürücüler zaten 2007 yılından bu yana mevcut, ayrıca Win 32 için ayrıca BDA sürücüsü yazılması gibi bir durum söz konusu değil.
aQUa
aQUa

İleti gokhan_052 » Cmt Şub 25, 2012 1:10 am

win 7 32 bit sistemler için bda sürücüsü olsa çok güzel olacaktı dvbwiewier yazılımım var kullanamıyorum benim favori programımdır
ayrıca 32 bit için kapsamlı bir güncelleme olsa da güzel olur..bana göre hizmet = %50 malzeme kalitesi %50 yazılım .. saygılar
gokhan_052

Önceki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir