skystar3 USB kullanıcı yorumları

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

İleti aQUa » Cum Nis 06, 2007 1:08 pm

sayın ilkbilir,

Bağımsız çift çıkışlı LNB, birbirinden tamamen bağımsız çalışan birbirini hiçbir şekilde etkilemesi söz konusu olmayan tek kutu içine sığdırılmış iki LNB anlamına gelir. Yani tek antene bağlı iki adet ayrı LNB'niz var gibi düşünmeniz lazım.

Daha açık bir ifade ile kutusu dışında birbiri ile fiziksel bağı olmayan iki ayrı LNB'nin birbirini elektriksel olarak etkilemesi teknik olarak mümkün değildir tabi bu ürün hatalı üretilmediyse. Sizde görülen durum bu kutu içindeki LNB'lerin birbirlerini etkiliyor olmasıdır.

Olay sizinki ile birebir örtüşmüyor olsa da bazı müşterilerimiz özellikle Goldmaster Marka Dual LNB'leri kullandıklarında receiverı açtıklarında uydu kartında görüntünün gittiğini, uydu kartını açtıklarında ise receiverdaki görüntünün gittiği şeklinde bize bilgiler vermişlerdi ve bir müşterimiz durumdan kuşkulanarak uyducu çağğırmış, satlook cihazı ile yapılan testte LNB'nin cihaza reset attırdığından bahsetmişti. Verdiğiniz bilgilere göre LNB'niz kesinlikle arızalı eğer yani satın aldıysanız ürünü geri veriniz.

Müşterilerimiz tarafından verilen bilgiler ışığında Goldmaster ve Sunny markalarının piyasada çok miktarda arızalı LNB'leri olduğunu bu nedenle bir problemle karşılaşmamak için bir süre bu markaların alınmamasını ve ürünlerimizle kullanılmamasını tavsiye ediyorum. Son olarak 50 metre kablo mesafesi uydu yayıncılığında kabul edilebilir mesafenin çok üzerindedir.

Sayın lokosit,

Kullanabileceğiniz DiSEcQ markalarına Baff ve StarSat'ı da ekleyebilirsiniz bunları da bulamazsanız %100 problemsiz çalıştığına emin olabilieceğiniz bir DiSEqC anahtarını size 5 YTL karşılığında gönderebiliriz.
aQUa
aQUa

İleti lokosit » Cum Nis 06, 2007 2:21 pm

aQUa yazdı:sayın ilkbilir,

Bağımsız çift çıkışlı LNB, birbirinden tamamen bağımsız çalışan birbirini hiçbir şekilde etkilemesi söz konusu olmayan tek kutu içine sığdırılmış iki LNB anlamına gelir. Yani tek antene bağlı iki adet ayrı LNB'niz var gibi düşünmeniz lazım.

Daha açık bir ifade ile kutusu dışında birbiri ile fiziksel bağı olmayan iki ayrı LNB'nin birbirini elektriksel olarak etkilemesi teknik olarak mümkün değildir tabi bu ürün hatalı üretilmediyse. Sizde görülen durum bu kutu içindeki LNB'lerin birbirlerini etkiliyor olmasıdır.

Olay sizinki ile birebir örtüşmüyor olsa da bazı müşterilerimiz özellikle Goldmaster Marka Dual LNB'leri kullandıklarında receiverı açtıklarında uydu kartında görüntünün gittiğini, uydu kartını açtıklarında ise receiverdaki görüntünün gittiği şeklinde bize bilgiler vermişlerdi ve bir müşterimiz durumdan kuşkulanarak uyducu çağğırmış, satlook cihazı ile yapılan testte LNB'nin cihaza reset attırdığından bahsetmişti. Verdiğiniz bilgilere göre LNB'niz kesinlikle arızalı eğer yani satın aldıysanız ürünü geri veriniz.

Müşterilerimiz tarafından verilen bilgiler ışığında Goldmaster ve Sunny markalarının piyasada çok miktarda arızalı LNB'leri olduğunu bu nedenle bir problemle karşılaşmamak için bir süre bu markaların alınmamasını ve ürünlerimizle kullanılmamasını tavsiye ediyorum. Son olarak 50 metre kablo mesafesi uydu yayıncılığında kabul edilebilir mesafenin çok üzerindedir.

Sayın lokosit,

Kullanabileceğiniz DiSEcQ markalarına Baff ve StarSat'ı da ekleyebilirsiniz bunları da bulamazsanız %100 problemsiz çalıştığına emin olabilieceğiniz bir DiSEqC anahtarını size 5 YTL karşılığında gönderebiliriz.

sayenizde baya bişiler öğreniyoruz
yardımlarınız için teşekkürler
:lol:
imzaya gerek yok :)
lokosit

Teşekkürler

İleti T2aNc3R » Cmt Nis 07, 2007 8:32 pm

Bu gün Sigma Electronic Limited Co. yetkililerini bizzat yerinde ziyaret ederek arkadaşıma SkyStar3 DVB-S USB 2.0 aldık. Her ne kadar içeride sigara içirttirmeselerde :D gayet hoş karşılandık. Sorduğumuz tüm sorulara (SkyStar3 DVB-S USB 2.0 harici de olsa) tüm içtenlikleri ile cevap verdiler. Kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

SkyStar3 DVB-S USB 2.0 kurulumunu yaptık. Install Cd ile birlikte gelen türke kullanma klavuzu(bu gerçekten çok önemli) sayesinde herhangi problem veya sorun yaşamadık. Yayın,kanal geçişleri,kalite gerçeken harika. İllegal olarak yaptığıız çalışmalarda da olumlu sonuçlar aldık. Yeni evime çıkınca birtane de ben sahip olmayı düşünüyorum.

Bu arada bu fiyata, böyle şık bir cihaz,böyle teknik destek sanırım biraz zor bulunur.

Teşekkürler;

Atıf
T2aNc3R

memnuniyet

İleti mustafam33 » Pts Nis 09, 2007 4:32 pm

bende yeni aldım usb çok memnunum onceden sky 2 vardı kanal değiştirirken hep kitleniyordu ama bu gerçekten iyi kumandasının dahili olması ayrı bir memnuniyet benim için ve boyutlarının ufak olması notbook çantamda şişkinlik yaratmamasıda diğer memnun olduğum özellikleri. Türkçe klavuz ve desteğide unutmamalı
mustafam33

İleti lokosit » Sal Nis 10, 2007 2:08 pm

gönderdiğiniz diseqcler elime ulaştı ve hemen değiştirdim ve tarama yaptım hotbirdde sayamadım ama 1000 den fazla kanal buldu ve görüntü harika

emeğiniz için teşekkür ederim
imzaya gerek yok :)
lokosit

İleti aQUa » Sal Nis 10, 2007 3:57 pm

Probleminizin çözüme ulaştığına çok memnun oldum.

Senelerdir uydu kartları üzerinde çalışmalar yaptığımızdan bu konularda bir hayli tecrube kazanmış durumdayız, genellikle bu tip problemlerin büyük çoğunluğunun kalitesiz Kablo, DiSEqC, Multiswitch ve LNB kaynaklı olduğunu biliyoruz. Ürünümüzden kaynaklı bir sorun olsaydı da en kısa zamanda çözüme ulaştırırdık.

Biz zor beğenen ve bir ürünü piyasaya sürmeden önce kılı kırk yaran bir firmayız, ne olduğunu bilmediğimiz, performansı vasatın altında veya vasat ürünleri sadece ticaret yapmak adına, piyasaya sürmek gibi bir yaklaşımı asla benimsemedik, ürünleri maliyetinin birkaç katına satmak gibi çirkin ve volici bir anlayış içinde de olmadık. En iyi reklamın kaliteli ürün, uygun fiyat ve sağlam teknik destek sonucunda müşteri memnuniyetiyle orantılı olduğunun farkındayız.

Forumlar çapında malum firma ve kişilerce bilinçli olarak yapılan tüm karalamalara rağmen firma olarak ürünlerimizin müşterilerimiz tarafından beğenilmesinin ve ilgi görmesinin sebebi budur.
aQUa
aQUa

İleti korbay » Çar Nis 11, 2007 1:42 am

Merhaba arkadaşlar herkese. Sevgili aqua ben notebookta kullanmak için dijital tv kart düşündüm. Ama express card slotu için uygun tv card bulamadım. Ve SS3 usb 2.0 a ulaştım. Yalnız fiyatını sitede göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Aldıktan sonra kurulum için de yardımlarınızı bekliyorum. Mailinizi bekliyorum.Teşekkürler.
korbay

İleti aQUa » Çar Nis 11, 2007 2:49 am

Ürünümüz, distribitör firmalar tarafından dağıtımına başlatılana kadar peşin ödeme veya havale karşılığı 140 YTL'den satılmaya devam edecektir.

CD'yi CDROM'a yerleştirdiğinizde karşınıza tarafımdan hazırlanmış olan Türkçe otomatik kurulum ekranı çıkacaktır, sürücü, orjinal yazılım ve ProgDVB programını birkaç tıklama sonucu kurabilirsiniz.

Resim
aQUa
aQUa

İleti st1905 » Çar Nis 11, 2007 12:29 pm

aQUa yazdı:Ürünümüz, distribitör firmalar tarafından dağıtımına başlatılana kadar peşin ödeme veya havale karşılığı 140 YTL'den satılmaya devam edecektir.

CD'yi CDROM'a yerleştirdiğinizde karşınıza tarafımdan hazırlanmış olan Türkçe otomatik kurulum ekranı çıkacaktır, sürücü, orjinal yazılım ve ProgDVB programını birkaç tıklama sonucu kurabilirsiniz.

Resim

Menu cok guzel olmus eline saglik Aqua.
st1905

İleti T2aNc3R » Çar Nis 11, 2007 10:35 pm

Bizim canavar ile cardsharing olayını dün denedim. Sonuş süper. Birkez daha teşekkür edeyim dedim. Arkadaş insan birkez çakılır takılır. yok !!! Çatır çatır çalışıyor meret :)
T2aNc3R

slm

İleti mustafakemalkaya » Sal Nis 24, 2007 5:32 pm

merhaba arkadaşlar...

skystar3 DVB-S USB 2.0 kartımı 5 gündür kullanıyorum...

öncelikle kartı bana beklediğimden çabuk ulaştıran sigma elektronik yetkililerine ve çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim...

Sayın aqua'ya duyarlılığından ve gerçekten insanlığından dolayı ayrıca teşekkür ederim...

Bu kart inanın hayal edemeyeceğim kolaylıkta kurulumu ve tabiki kibar görünüşü ile tek kelimeyle mükemmel...

kumandasını ayrı bir programa ve kuruluma ihtiyaç duymaması,orjinal olması karta ayrı bir güzellik katmış...

gören arkadaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar... :) (ayrı bir havası var canım) :)

herkese tavsiye ederim...

sevgi ve saygılarımla...

Mustafa Kemal KAYA
= VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR =
mustafakemalkaya

İleti ennis » Per Nis 26, 2007 4:38 pm

Denildigi gibi Türksatta bütün kanallar acildi. Hatta SS2 de bit hizi yüzünden acilan ancak calismayan TV8, Fox gibi kanallar sorunsuz calisiyor. CD deki hazir ProgDVB yi kurduktan sonra kanal taratmasi yapmak gerekti. Yoksa Türksattaki kanallarin cogu acilmadi.

ProgDVB de uzaktan kumanda malesef calismiyor.

Diger deneyimlerimi de ileride edindikce belirtirim.
ennis

İleti tekniker67 » Cum Tem 13, 2007 6:46 pm

Arkadaşlar yeni çıkan streamreader.dll dosyası ile bağımsız skynet kullanarak download yapıyorum. Sonuç süper. PC de kasma yok çok rahat çalışıyor.
tekniker67

İleti aQUa » Pzr Ağu 05, 2007 11:58 am

Programı arkadaşımız Nexus'un hızlı çalışması sayesinde artık ürünümüzü AltDVB programının son versiyonu olan 2.2 ile de kullanabilieceksiniz.
aQUa
aQUa

İleti itanay » Pts Ağu 06, 2007 12:22 am

skystar 3 pci kartim vardi. ama power supply yetersizliginden arada bir bilgisayarim kendini yeniden baslatiyordu. yeni bir power supply almak yerine usb versiyonuna terfi ettim. Bana gosterdikleri kolayliktan dolayi tesekkur ediyorum.

Usb cihazi harika, takilmadan her programda calisiyor. Bir kez cakildi, onda da ben progdvb programinda degisik filtreler kullanmaya calisirken oldu. yani kesinlikle benim zorlamam ve progdvb sorunu :)

almayi dusunen herkese tavsiye ederim.
itanay

ÖncekiSonraki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir