skystar3 USB kullanıcı yorumları

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

İleti gateway_15 » Pts Ağu 13, 2007 3:35 pm

kart bugün elime geçti beklediğimden çabuk geldi elime gerçekten tasarımı ve kendisi çok hoş bir kart :) akşam deneyeceğim ayrıca kurulumu gerçekten çok kolay gerçekleşti driverları falan gerçekten güzel bir cdde toplanmış teşekkürler sigma elektronik :D
gateway_15

skystar3 USB

İleti trexcel » Cum Ağu 17, 2007 3:40 pm

Skystar3 USB yi 4 gündür Notebookta kullanıyorum. 12.08.2007 güncellemeleri ile birlikte sorunsuz bir şekilde izleyebiliyorum. Benim çanakla aramda 25m mesafe var ve çanak sinyali zayıf. Nextstar receiver ile tüm kanalları seyredemiyordum. Bazı yerel kanallar bazen sinyal yok diye kesiliyordu. Skystar3 USByi kurdum. Kendi TV izleme programı ile kanalların %99 unu buldu. Receiver ile çekmeyen kanalları bile izleyebiliyorum. Sharp tuneri dedikleri kadar varmış. Kumandasını da ayrıca kurmama gerek kalmadı. Progdvb kumandayı tanıyor. 12.08.2007 güncellemeleri ile skynet ile uydudan download da yapıyorum. Progdvb ile de sorunsuz izleyebiliyorum. Ama Altdvb yi bi türlü açamadım. Sistem hatası runtime error gibi sorunlarla karşılaşıp kendini kapatıyor. Isınma problemi yok diyorlardı ancak benim notebookun altı kadar ısınıyor. ama bu yüzden problem yaşamadım. Kasa alüminyum olduğu için ısıyı dışarı yayıyor. Birde ince bir cızırtı sesi yayıyor. Ortam sessizken fark ediliyor ancak. Aletin boyutları o kadar küçük olunca normal geldi bana. Daha önce PCI avermedia 203 kullanmıştım. Progdvb ile kanal taratmak imkansızdı. Üstelik reset atıyordu bilgisayara ve kanalların yarısını seyredemiyordum. Anten aynı anten. Şimdi bütün kanalları seyredebiliyorum. Umarım daha farklı programlar için de sürücü desteği artar.
trexcel

1.2 diseq motor kullanımı

İleti ement » Cum Ağu 24, 2007 1:48 pm

SkyStar3 DVB-S USB 2.0 aldım ve laptopta kullanmaya başladım ve sorunsuz çalışıyor. Şu an normal çanak ile kullanıyorum, evimde bulunan diseq motor ile kullanmak istiyorum fakat kutuyla birlikte gelen kullanım kılavuzunda 1.2 diseq motor bağlantısı yapmayın aşırı akım çekimi makinananıza zarar verir gibi bir ibare var. Bunun hakkında yardım istiyorum.
ement

İleti aQUa » Cmt Ağu 25, 2007 1:10 am

PC kartları evimizdeki beyaz eşya olarak tabir edilen cihazlar gibi dayanklı tüketim malzemelerine benzemezler örneğin buzdolabı televizyon ve uydu alıcı gibi çünkü kendilerine has güç kaynakları yoktur.

Bilgisayar kartları ve USB Box'lar çok hassas cihazlardır ve çok düşük voltajlarda çalışırlar, 3.5-5 Volt bu cihazlar evimizdeki uydu alıcılar gibi 220V alternatif akımla çalışmadıkları için çalıştıkları düşük voltajlarda DiSEqC1.2 motoru hareket ettirmek için çok fazla akım çekmek zorundadırlar ve bunu da baskı devresi üzerinden sağlarlar, dolayısı ile yüksek akım demek çok fazla ısınma anlamına gelir örnek işlemciler (CPU), voltaj düştükçe akım artıyor ve soğutmak için daha büyük fanlara ihtiyaç oluyor. Uydu alıcı cihazlar ise bu güç gereksinimini kendi güç kaynaklarından kolayca sağlamak üzere dizayn edilmişlerdir.

Yukarıdaki cümlelerden anlayacağınız üzere uydu alıcı ve PC kartı veya DVB Box cihazlar arasındaki ayrımı ortaya koyduk. İşte dikkatli olunması gereken nokta da bu. Motordaki bir arıza veya sıkışma kısa devre yaratacaktır, aşırı derecede motor kullanımı ise aşırı ısınmaya sebebiyet verecektir, bunun sonucunda TV kartlarında ve USB Boxların kendi güç kaynaklarının olmaması ve kendilerini kapatamamaları sonucu bir şekilde tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalıp bozulacaklardır. Oysa uydu alıcılar kendi devresel güç kaynakları sayesinde tehlike durumlardan kendilerini kapatarak bir şekilde kendilerini koruma altına alabilmektedirler.

Bizim tavsiyemiz evinizde uydu alıcı ile DiSEqC1.2 motor kullanıyorsanız, kullanmaya devam ediniz, sisteminizdeki tek LNB'yi ikili LNB'ye çevirip LNB 'den TV kartına DiSEqC1.2 motoru pas geçmek suretiyle direk bağlantı yaparak kullanınız.

Bu bilgilerden sonra insiyatifi kullanıcıya bırakıyoruz.
aQUa
aQUa

İleti korayus » Sal Ağu 28, 2007 2:53 pm

Motordaki bir arıza veya sıkışma kısa devre yaratacaktır, aşırı derecede motor kullanımı ise aşırı ısınmaya sebebiyet verecektir, bunun sonucunda TV kartlarında ve USB Boxların kendi güç kaynaklarının olmaması ve kendilerini kapatamamaları sonucu bir şekilde tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalıp bozulacaklardır.

Pardon pek bu konularda iyi bir bilgiye sahip değilim fakat aklıma takılan bir nokta var. Motorlar tüm enerji ihtiyacını PC kartından mı karşılıyor? Koca çanağı döndürecek gücü PCI kart sağlayabilir mi? Ben motorun çanağı döndürmek için ihtiyaç duyduğu enerjiyi baişka kaynaktan aldığını sanıyordum. Bu nedenle de motordaki bir sıkışma veya kısadevreden ötürü PCI kartın zarar görme ihtimalini düşünmüyordum.

Saygılar...
Koray Üstüner
korayus

İleti aQUa » Sal Ağu 28, 2007 2:59 pm

DiSEqC 1.2 motorlar antenin hareket etmesi için gereken enerjinin tamamını sisteme bağlı olan TV kartından veya uydu alıcıdan sağlamaktadır. Bunun dışında teleskobik motora sahip olan sistemler ise TV kartı veya uydu alıcı ile hareket ettirilemezler çünkü DiSEqC 1.2 komutlarıyla çalışmazlar bunlar, bağımsız motor kontrol cihazları ile çalışırlar ve TV kartı ve uydu alıcıların elektriksel gücünü kullanmazlar.
aQUa
aQUa

İleti egeli » Çar Eyl 05, 2007 10:39 am

bende bugun aldım ve sabırsızlıkla elime geçmesini bekliyorum.
Sizlerin yorumunu okudukca dogru bir karar verdiğime inanıyorum.
Umarım yanılmam ve bende başkalarına tavsiye ederim :D :D
hepsi burda.com dan 187 ytl 12 taksit aldım bilmiyorum fiatı nasıl
egeli

İleti Mengs » Pts Eyl 17, 2007 10:13 am

Hepsiburada comun fiyatını diğerlerine nazaran nasıl bilmem ama ben de Hepsi burada com'dan aldım. Zaten Bursa'da bilgisayarcılarda bulamadım.
Mengs

İleti toofun » Sal Eyl 18, 2007 7:20 pm

cihazı alalı bi hafta oluyor. Anten ayarı öyle çok hassas da değil .
216 kanal buluyorum arama sonucunda.
Görüntü kalitesi hakkında yorum yapmam pek sağlıklı olmaz zira daha önce dvb-s cihaz kullanmadım.
Ama kanal yayınına bağlı olmakla bereber bana çok kaliteli geldi görüntü.
ben progdvb falan kullanmıyorum kendi yazılı daha kullanışlı geliyor.
hem kendi kumandası hemde benim hp pavillion kumandası sigma yazılımında çalışıyor.
sadece trsat olduğu için şifre çözme vs konularını bilmem ama timeshift ve kayıt beni tatmin etti açıkcası.
offline download da gayet güzel trsattan bile dosya geliyor herhalde eutelsattan daha başarılıdır.
En son toofun tarafından, Sal Ekm 16, 2007 5:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
toofun

İleti dt832 » Per Eyl 27, 2007 1:38 pm

TV Kartım Sky Star 3 USB 2.0 Bugün elime geçti

1-Malzeme Kalitesini ürünü elinize aldığınızda anlıyorsunuz süper

2-Kumandası çok şık ve ince

3-Cd İçeriği Çok Güzel Türkçe Aradığınız yazılımlar zaten cd içerisinde mevcut

4-Çekim Kalitesi harika ( Türksattı Hiç Bukadar Sinyal Seviyesi Olarak %100 e çok yakın görmemiştim )

5-Netlik Görüntü kalitesi zaten demeye gerek yok DVD kalitesinde

6-Hızlı

7-Isınma hiçte abartıldığı kadar değil gayet aşağı seviyelerde ısınma
yorumunu yapan arkadaşlar ısınan parça görmemişler herhalde bu kart normalin de altında diyebilrim.

8-5 Dakika sürmedi Türksat uydusunu bulmak (Prog DVB Transponder Tara ) Seçeneği ile

9-Bundan öncede SkyStar 2 PCI kullandım ancak bunun kadar kaliteli ve güçlü bir çekimi yoktu hele kasıntılar donmalar Resetlerden gına gelmişti diye bilirim

10- Ürünü SkyStar 2 ile karşılaştırmayın bu ürün bunu hak etmiyor çünkü SkyStar 2 bu ürünün...kalite olarak yanına yaklaşamaz....

Bu ürünü kötüleyen arkadaşlar GURUR DUYDUM
yanlış anlamayın sizinle değil ... SKYSTAR 3 USB 2.0 ile

Daha önce SkyStar 2 2.6D kullandım SkyStar 3 ile arasındaki farkı anlamak için SkyStar 3 tv kartını kullanmak gerekir ( Anlatılmaz Yaşanır Desek Daha Doğru Olacak )

Sadece tuhafıma giden Ürünün USB girişinide LNB girişi tarafından yani arkadan koysalarmış masa üzerinde daha şık duracakmış.........

SkyStar 3 tv kartının SİGMA nın ileriki günlerde ürün kalitesini düşürmediği takdirde piyasanın 1 numarası olacağını düşünüyorum
dt832

kumanda problemi

İleti berkeley » Sal Ekm 02, 2007 10:36 pm

kart bugün elime gecti, ilk izlenimim beklediğimin üzerinde olmasına ragmen sadece kumandasını kullanamıyorum. progdvd de hiç çalışmadı, dvb dream de ise problemli çalışıyor. bir de progdvd nin dvb dream e göre üstünlükleri nedir? ikisinin de yuklu olmasının bi sakıncası varmı, yani aynı anda olmasa da iki program da kullanılabilir mi? teşekkürler...
berkeley

İleti aQUa » Sal Ekm 02, 2007 11:54 pm

Aynı anda olmamak şartıyla istediğiniz kadar programı bilgisayarınıza kurup farklı zamanlarda kullanabilirsiniz. ProgDVB ile igili kumanda problemi düzeltilecek, DVBDream ile bugün test ettim kumanda mükemmel çalışıyor. Kumanda ile USB kutunun üzerindeki gözün temasta olması gerekiyor, işlemci yeterli olmadığında kumandadan gönderilen sinyallerin DVBDream tarafından yerine getirilmesinde problem olabilir, Celeron 2.4 işlemcili 512 Ramli PC'de sorun yok.
aQUa
aQUa

İleti amirbey » Per Ekm 18, 2007 4:21 pm

arkadaşlar bende bugün sipariş verecektim önce araştırayım dedim
firmadaki telefone bakan arkadaşlardan biri bu forumu tarif etti
ancak yorum yapan arkadaların çoğu çok iyi çok iyi demekten pek bir özelliğini anlatmamışlar
bu skystar3 şunları yapıyor mu?
düşük sinyallari açıyor mu (ben astradan yayın alıyorum örneğin)
kartsharin yapıyor mu?
şifre çözmek için emu yazılımı yükleniyor mu? yükleniyorsa hangi yayınları açabiliyor
hdtv (mpeg 4) yayınları alıyor mu alıyorsa izleniyor mu
skystar3 pille çalışır mı?(çünkü 3.5 ile 5 volt arası güç gerektiği yazılmıştı)
görüntü kalitesi reciverlere göre hangi durumdadır
bütün bunların cevabını verecek arkadaş varmı ? bunların sonucuna göre sipariş verecem
amirbey

İleti uxexes » Per Ekm 18, 2007 8:53 pm

amirbey yazdı:arkadaşlar bende bugün sipariş verecektim önce araştırayım dedim
firmadaki telefone bakan arkadaşlardan biri bu forumu tarif etti
ancak yorum yapan arkadaların çoğu çok iyi çok iyi demekten pek bir özelliğini anlatmamışlar
bu skystar3 şunları yapıyor mu?
düşük sinyallari açıyor mu (ben astradan yayın alıyorum örneğin)
kartsharin yapıyor mu?
şifre çözmek için emu yazılımı yükleniyor mu? yükleniyorsa hangi yayınları açabiliyor
hdtv (mpeg 4) yayınları alıyor mu alıyorsa izleniyor mu
skystar3 pille çalışır mı?(çünkü 3.5 ile 5 volt arası güç gerektiği yazılmıştı)
görüntü kalitesi reciverlere göre hangi durumdadır
bütün bunların cevabını verecek arkadaş varmı ? bunların sonucuna göre sipariş verecem

sinyal konusunda piyasada en iyisidir...Şifreli kanallarda bugun ne çözülebiliyorsa hepsini çözüor...Kart paylaşım yapılabiliyor...Hdtv yayınları diğer kartlara göre daha perfonmans şekilde izleyebiliyorsunuz...Pille çalışma olayını bilemiyorum elektroniğe giriyor...Pille bir denemek lazım fakat ben dağda yaşasaydım kesinlikle pi olayını denerdim... :)
uxexes

İleti uxexes » Per Ekm 18, 2007 8:56 pm

görüntü kalitesini unutmuşum bu soruyada şöyle cevap vereyim digital yayın olduğu için görüntü digital olacaktır bu mutakip kullandığınız görüntü ürünü ne kadar kalitesi ile okadar kaliteye ulaşabilirsiniz bunada şöyle örnek vereyim ben 12 milyara hdtv aldım büyük ekran gerçekten büyük kalitesi hiç bozulmadan izleyebiliyorum...
uxexes

ÖncekiSonraki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir