skystar3 USB kullanıcı yorumları

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

İleti alexfarrow » Pzr Şub 17, 2008 12:40 am

önceden ss2 kullanırdım kumanda ıçın yok winirc yukle yok bilmem
comporttan alıcı ır yi tak gibi bircok fuzuli işler.
guzel olan bırsey alıcı ır ss3 te box kutu ile aynı pcb uzerınde olması vede
hangı dvbwiever yuklesenızde calısıyor.farkettigim bir mevzu ise dvbdream
1.3c ile gayet iyi bir noktada iken 1.4 sürümlerine bir türlü stabiliteyi yakalamayadı.
ss3 ile program cdsindeki progdvb 4.72.8 sürümünü yükleyin.bence gayet iyi çalısıyor.
uzun lafın kısası ss3 ü tavsiye ederim
burda birde ricam olucak ss3 yöneticilerinden.uyduları fastsatfinder isimli programla bulabiliyoruz.skystar3 ilede bunu yapabilmek için driver desteği gerek.yardımcı olurlarsa sevinirim.
olmak yada olmamak mesele bumu acaba
alexfarrow

İleti aQUa » Pzr Şub 17, 2008 1:55 pm

Fast Sat Finder ile uydu bulmak ve sinyal yakalamak oldukça zor ancak sinyal seviyesi zayıf uyduları bu program sayesinde güçlendirmek ve anteni doğru konuma getirmek mümkün, bununla birlikte herhangibir DVBPlayer programını (ProgDVB, DVBDream veya AltDVB) gibi yazılımların sinyal seviyelerini tam ekranda açarak da aynı ayarları yapabilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti alexfarrow » Per Şub 21, 2008 12:24 pm

fastsatfinder için bir çözum ben denedim çalışıyor.birşey farkettim.fastsatfinder programının yazılımı gelıştiren kişi yada kuruluş
progdvb deki modullerden faydalanmışlar sanırım.bırde deneyeyım dedım.
progdvb modul dosyasındakı ss3 driverını fastsatfinder modul dosyasına tasıdım gördümki çalıştı.
neyse teşekkürler.karttan memnuniyetim ıyıce arttı.
bır sorun daha vardı.dvbdream de donmalar oluyordu.buna da kendımce buldugum cözum:
once dvbdream 1.4i kurdum.içindeki dosyaları bır kenara kopyaladım.sonrada unınstall ettım.sonrada hazırdvbdream vardı onu setupladım.1.4iden kopyaladıgım dosyaları programfiles/sigma klasorundekı dvbdream usb klasorundekı dosyalarla degıstırdım.enaz 1 haftadır boyle kullanıyorum.hıc sorun yok.
alexfarrow

İleti alexfarrow » Per Şub 21, 2008 12:28 pm

dun gece lnotbook umla skaystar3 usb ı alıp catıya cıktım.fastsatfınder ıle
hotbırd uydusunu ayarladım.enfazla 10 dakıka surdu.
tavsıye ederım.uydu kurulumu yapıp profosyonel gecınıpte paranızı alan ınsanlara fazladan money kaptırmayın bence.bu programla bırcok uydu kurdum daha oncede.
have a nıce day wıth skystar3.to be contınıued.
alexfarrow

İleti aQUa » Per Şub 21, 2008 1:45 pm

Yeni ProgDVB ve DVBDream Setup dosyalarını en yakın zamanda hazırlayıp download merkeziize ekleyeceğim. FastSat Finder ile ilgili gayretinize de teşekkürler onun için de bir setup dosyası hazırlamaya çalışacağım.

Anten ayarlamak o kadar da büyük problem değil ancak LNB ve yağışlı hava şartlarından etkilenebilecek her türlü ekipmanı silikon maddesi ile korumak şart.
aQUa
aQUa

Gitim gördüm aldım

İleti erhanipekciler » Cmt Mar 22, 2008 11:18 pm

Merhaba ,
bugün skystar 3'ü kadiköy'den aldım. deneyerek görerek aklımda pek şüphe olmadan aldım.zaten forumlardan yorumlara dayanarak bu kartı seçtim. Kart kesinlikle muhteşem çalışıyor , kurulum inanılmaz basit , herşey cd sinin içinde . çekmediği kanal frekansı yok gibi birşey. kumandasını denemedim deneyeceğim. çok beğendim gerçekten.. keşke işletim sistemim vista olmasa , eminim programın 30 -40 kanal değiştirdikten sonra kitlenmesinin sebebi vista diye tahmin ediyorum.

bence kimse kartı karalamaya çalışmasın. harika bir ürün herkese tavsiye ediyorum ve normal şartlar altında bu kartı çalıştıramıyorum demek , bence saçmalık. çünkü sadece cd sinde gösterilen kurulması gereken programı yükleyerek tv izlemeye başladım.

ah bir de media center uyumu olsaymış , yeme de yanında yat diyorum.

teşekkürler.
erhanipekciler

İleti tuncer66 » Pts Mar 31, 2008 10:37 pm

merhaba arkadaşlar benim sky star 3 usb kartı aldım ama alt dvb kurdum açılmıyor hata veriyor hata raporunu kapatınca program tamamen kapanıyor neden olur yardımlarınızı bekliyorun teşekkürler
tuncer66

İleti aQUa » Pts Mar 31, 2008 11:47 pm

Sanırım bir filtre çakışması sorunu var,

Bilgisayarı açtığınızda sadece Alt-DVB yazılımını çalıştırın ProgDVB'nin daha önce çalıştırılması bu soruna sebep oluyor, ProgDVB'nin çalıştırılıp kapatılmasından sonra bilgisayarı tekrar Alt-DVB için başlatmak istemiyorsanız DVBDream programını açıp kapatmak Alt-DVB'nin hata vermesini engellliyor. Programcı arkadaşa sebebini soracağım.
aQUa
aQUa

İleti Gawain » Sal Nis 01, 2008 12:35 pm

tuncer66 yazdı:merhaba arkadaşlar benim sky star 3 usb kartı aldım ama alt dvb kurdum açılmıyor hata veriyor hata raporunu kapatınca program tamamen kapanıyor neden olur yardımlarınızı bekliyorun teşekkürler

bende sadece alt dvb ve ıp recevier programı yüklü.
alt dvb hata mesjı verıp kapandıgı zaman ıp receviri acıyorum sonra kapıyorum.
sonra tekrar alt dvb yı calıstırdıım zaman problemsız acılıyor.
bılgın olsun.
Gawain

İleti Gawain » Sal Nis 01, 2008 12:38 pm

lokosit yazdı:ss3 usb 2.0 alırsak tek çanaktanmı izlemek zorundayız

forumları gezerken bir kullanıcı yorumuydu
doğrumudur bu

ben var olan sistemime taktım. 3 canak. cuk oturdu yeni bir diseq almama bile gerek kalmadı. en güzel ve en hızlı alt dvb ıle calısıyor.tum plug inlerede uyumlu.kafanda hiç soru kalmasın arkadasım.
Gawain

İleti tuncer66 » Çar Nis 02, 2008 5:49 pm

SkyStar3 USB yi iki çanak hotbird ve türksat hangi programla daha iyi ve net seyredebilirim problemsiz önerilerinizi beklerim çok teşekkürler
tuncer66

İleti aQUa » Çar Nis 02, 2008 8:38 pm

Netlik ve görüntü daha çok kullanılan filtrelerle ilgilidir, tavsiyem nVidia Pure Video Decoder'dir.
aQUa
aQUa

İleti alexfarrow » Cmt Nis 12, 2008 5:30 pm

tuncer arkadasa benimde tavsiyem aquanın musadesıyle cevaplamak ısterım

elecard codec ve dvbdream tavsiye ederim.

elecard codec ve serial:

http://www.skystar3.com/viewtopic.php?t=2381

nvidia codec ve serial:

http://www.skystar3.com/viewtopic.php?t=2382

konuları yıne yanlış yere actıysam aquadan kusura bakmamasınıda rıce aderım
alexfarrow

İleti tuncer66 » Cmt Nis 19, 2008 9:23 pm

ben skystar 3 usb aldım ancak 1 ay sonra adaptör yandı simdi yenisini aldım onu kullanıyorum bu problem sadece bendemi var yoksa diğer arkadaşlardadamı varmı neden olabilir adaptör garanti kapsamı dışımı yoksa garantilimi
tuncer66

İleti aQUa » Pzr Nis 20, 2008 12:21 am

Ürünün adaptörü pek yanacak cinsten değil ancak ürünü gönderirseniz neden yandığı araştırılıp kısa devre sonucu yanmadığı tespit edilirse size yenisi verilecektir.

Şimdiye kadar adaptörü kıran bir kişi oldu diye biliyorum ama adaptörü yakan bir müşteri olduğunu pek hatırlamıyorum. Varsa arkadaşlar yazarlar.
aQUa
aQUa

ÖncekiSonraki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir