64 bit driverının olmaması nedeniyle kartımı satıyorum

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

64 bit driverının olmaması nedeniyle kartımı satıyorum

İleti Maleguenna » Sal Şub 02, 2010 7:16 pm

Selamlar,
64bitlik işletim sisteminde sanal makina üzerinde kullanıyordum, donanımın sanal makina için fazlasıyla yeterli lakin internet hızımın düşmesi sorununa bir çözüm bulamadım. Anlayacağınız sanal makina işi yaş, ha şimdi aqua diyecek ki bu sorunu sadece siz yaşıyorsunuz. Bende diyeceğim ki benim gibi 100Mbit internet kullanan varmı? Eğer TTnetin 4 mbitlik pakedini kullanıyorsanız hiçbir sorun yok kullanabilirsiniz. Ama bağlantı 100Mbite çıkınca sanal makina üzerinde çalışan dvb-s programları internet bandınızı 10bitlere kadar düşürüyor. Bunun modül dosyasıyla alakası olduğunu düşünüyorum çünkü, dvb-s yazılımı açıkken aygıt listesinden aygıtı kapattığınızda hiçbir sorun kalmıyor. internet hızınız normal. çeşitli dv-s ler denememe rağmen bu sorunu çözemedim. Anlayacağınız benim ihtiyaçlarımı karşılamıyor. Bu arada 64bit işletim sistemi kullanmak zorundayım depolama alanım ve ram miktarım yüzünden.

Sevgili Aqua bu kısım senin için, 64bit lik driverı bekleyenler arasındaydım ama bununla ilgili tek postumu göremezsin bu forumda... çünkü sanal makina çözümünü kullanıyordum, sana ve firmanıza yüklenmeyi gereksiz gördüm, ayrıca kartı satın alırken neden almana kazandırayım benim vatandaşım kazansın diyip almıştım ürününüzü. ve her yerdede skystar 3 ün kalitesinden bahsedip durdum. Ama şuan için 64 bit lik driverınızın olmaması benim kartımı kullanılmaz hale getirdi. Senden ne bir açıklama bekliyorum nede bir cevap. Şu yukarda yazdıklarımı dikkate alıp başkalarının madur olmasına izin verme yeter.

Arkadaşlar sıfırının fiyatı üzerinden pazarlığa açığım almak isteyenler için mail adresim l_erdogan@hotmail.com
Maleguenna

İleti aQUa » Sal Şub 02, 2010 7:51 pm

Kimseyi madur etmek gibi bir düşüncemiz asla olmadı, 64 bit sürücülerinin yazılmasını müşterilerimizden çok biz istiyoruz, Niye istemeyelim ki?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere programcı arkadaşımız hem PCI kart için hem de USB Box için 64 bit konusunda birtakım çalışmalar yaptı ancak bazı noktalarda sıkıntı yaşadı çalışmalara devam etmekle birlikte sürücüleri bu eksikliklerden dolayı tamamlayamadı.

Tamamlayamamasının sebebi ise firmamızdan veya programcı arkadaşımızdan kaynaklı bir sorun değil, sorun chipset üreticilerinin kaynak kodlarını saklamak gibi bir eğilim içinde olmaları. Firma olarak yaklaşık bir haftadır tüm enerji ve çabamızı chiplerin kaynak kodlarının elde edilmesi konusuna yönelttik, kaynak kodları elimize geçtiğinde 64 bit sürücülerinin yazılması en fazla 1-2 ay sürecektir.
aQUa
aQUa

tşk ederim

İleti Maleguenna » Sal Şub 02, 2010 9:26 pm

Madur ediyorsunuz demedim, madur olmasına izin vermeyiniz dedim... Yanlış anlaşılmak istemem...

64 bit sürücelerle ilgili postlar sürekli bir tartışma (suçlama) atmosferinde olduğu için okumuyorum. Bu yüzden yaptığınız açıklamaları görmemiş olabilirim.

Bir önerim var, 64 bit sürücüyle ilgili gelişmelerin biz kullanıcılara haberdar edilmesiyle ilgili bir sabit duyuru postu var ise çok faydalı olur.
Maleguenna

İleti uxexes » Çar Şub 03, 2010 9:06 pm

aQUa yazdı:Kimseyi madur etmek gibi bir düşüncemiz asla olmadı, 64 bit sürücülerinin yazılmasını müşterilerimizden çok biz istiyoruz, Niye istemeyelim ki?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere programcı arkadaşımız hem PCI kart için hem de USB Box için 64 bit konusunda birtakım çalışmalar yaptı ancak bazı noktalarda sıkıntı yaşadı çalışmalara devam etmekle birlikte sürücüleri bu eksikliklerden dolayı tamamlayamadı.

Tamamlayamamasının sebebi ise firmamızdan veya programcı arkadaşımızdan kaynaklı bir sorun değil, sorun chipset üreticilerinin kaynak kodlarını saklamak gibi bir eğilim içinde olmaları. Firma olarak yaklaşık bir haftadır tüm enerji ve çabamızı chiplerin kaynak kodlarının elde edilmesi konusuna yönelttik, kaynak kodları elimize geçtiğinde 64 bit sürücülerinin yazılması en fazla 1-2 ay sürecektir.

merhaba yazmayım dedim dayanamadım.

Ben usb 2.0 cihazımı sattım cihazı 2 seneyi aşkın bendeymiş ve bu süre içinde 64 bit sürücüleri konuştuk kendisi ile fakat durum o ki 3 sene olacak halen 64 bit sürücüleri çıkmamıştır. Görünen bazı şeylerde var örneğin bazı satış sitelerinde satıcalara sorular sordum yaklaşık 10 kişi filan ve hepsi donanım olarak güzel fakat 64bit sürücülerin olmadığından sattığınıda öğrenmiş oldum yani artık 64 bit sürücülerin zamanı geldi hatta geciyor diyebiliriz. Bu tüm ürünleri kapsaması dileğiyle umuduyla başarılar diliyorum.
uxexes

kartımdan memnunum fakat!!

İleti byfener » Sal Şub 09, 2010 12:12 am

kartımdan memnun(dum)um, fakat kullanamayınca hiç anlamı olmuyor.
bilgisayarımı yeniledim ve baya bir geliştirdim. kurduğum bilgisayar ile 4gb tın altı çalışmak boşa masraf gibi... katı modelleme ile uğraştığım için ram ve ekran kartını hatta anakartı değiştirdim... böyle bir sistemde de 16 gb ta kadar ram arttırabilecekken 32bit-64bit engeline takılıyorsunuz.. sonuçta elbette tv kartı bir eğlence ve ekstra bir lükstür. bu lüksü yaşamak içinde insanlar harcama yapıyorlar. bir yandan bilgisayar ile uğraşırken diğer yandan tv si de aynı ekranda çalışmasını ister.. şuan 64 bit windows 7 kurulu fakat tv kartı atıl durumda.. ilk başlarda bu 64 bit konularına çok müdahil olmuyordum.. sonuçta vista gibi bir başarısızlık abidesi vardı işletim sistemleri adına ve hiç memnun değildim birçok kişide memnun değildi (ki microsoft ta zaten alalacele windows 7 yi çıkardı). fakat şimdi gerçektende hızlı ve kararlı çalışan bir işletim sistemi var. durum buyken bu mağduriyetin uzun sürmeyeceğine inanıyorum. umarım dediğiniz gibi aQUa bey en fazla 1-2 ay içinde bu sorun da ortadan kalkar. bu işin gecikmesi tahminimce satışlarınızı da etkileyecektir. artık 64 bit vazgeçilmez gibi bir şey olacak.... kartımı satmayı hiç düşünmedim çünkü çok memnunum.. 2 işletim sistemi kurarak ta vakit harcamayı kimse istemez... tv için bütün işleri bırakıpta diğer işletim sistemine geçmek pekte mantıklı olmuyor... driver çalışmaları için başarılar, dört gözle bekliyoruz...
byfener

İleti blue mc » Per Şub 11, 2010 11:53 pm

Nedir bu 64 bit merakınız? :x Bilgisayarlar 32 bit olmayınca çalışmıyormu? :evil: 64 bitte zaten doğru dürüst çalışan kaçtane çaılşan program varki? :roll:
Safranbolu
blue mc

İleti technonur » Cum Şub 12, 2010 2:13 am

blue mc yazdı:Nedir bu 64 bit merakınız? :x Bilgisayarlar 32 bit olmayınca çalışmıyormu? :evil: 64 bitte zaten doğru dürüst çalışan kaçtane çaılşan program varki? :roll:

hiç 64 bit denemeden bu şekilde bir yargıya nereden varıyorsunuz anlamıyorum şuanda windows 7 64 bit ultimate kullanıyorum bilgisayarımda wmvare yüklü içinde xp tv kartımı bu şekilde kullanıyorum onun haricinde
appserv
visual studio 2005-2008
sql server 2005
adobe master collection cs3-cs4
deamon tools
office 2003
partition magic
yüklü ve hiçbiride 64 bit özel sürüm değil yani hepsi 32 bit altında çalışıyor 64 bit kullanmamım nedenide 8gb ram olması ve işlemcimin 64 biti destekliyor olması dolayısıyla aynı anda 8-10 program açıp rami cpuyu full performans kullanmak varken neden 2-3 programı açmakla sınırlı kalayım ???
technonur

İleti kaderim7 » Cmt Şub 13, 2010 7:50 pm

blue mc yazdı:Nedir bu 64 bit merakınız? :x Bilgisayarlar 32 bit olmayınca çalışmıyormu? :evil: 64 bitte zaten doğru dürüst çalışan kaçtane çaılşan program varki? :roll:

dostum nispeten doğru ama çeşitli video işleme programları kullandığın zaman 64 bit farkını anlıyorsun. zaten bilgisayar kullanımı iş amaçlı değilse senin söylediğin gibi 32 bit fark etmiyor. ben tv kartımı masaüstümde kullanmıyorum. netbook ta kullanıyorum. herkesin ikinci bir bilgisayar imkanı olmayabilir. ama 64 bit sistemde de wm tarzı programla zaten rahatlıkla kullanabiliyorsun. gerçi internet hızı ile alakalı şikayeti olanlar var ama istisnalar için gerekli çalışmalar yapılıyordur diye umut ediyorum.

genel olarak 64 bit sürücü ile ilgile olarak bende yorum yapayım. 94 yılından beridir. bilgisayar ile ilgili birçok alanda çalıştım- kullandım. bu gün 64 bit sürücülerin olması gerekli mi? sorusu kesinlikle evet olur. ancak yoksa bu kadar insafsız olmamak lazım. kim malına bir artı eklemek istemez ki? bu insanlar para kazanıyorlar bu işten. ve daha fazla kazanmak daha fazla müşteriye sahip olmak içinde çalışmalar muhakkak yapıyorlardır. bilgisayr kullanmak herşeyin elinizde hazır olması olmuyor bu kadar yıldır öğrendiğim bu olmuştur. bazen kullanıcı çözümlerini üretebilir. çözümü olan şeyler için insafsızlık yapmamak gereklidir diye düşünüyorum.
Sükût
kaderim7

İleti bycash » Per Şub 25, 2010 9:10 pm

bende 3 senedir bekliyodum cıktı cıkacak diye 64biti, neyse şimdi xp32bit kullanıyorum sorun yok ama az çekmedim 64bit olmaması yüzünden..

artık 64bit kursamda ttnet tivibu var aylık 1tl ye fıstık gibi. driver derdi vs yok. tv kartı gerek yok. daha ne olsun.
bycash

İleti welly » Çar May 12, 2010 12:54 am

merhaba,

bende win7 64 bit kullanýyorum, sanýrým sanal xp kurup deneyeceðim. sistemim iyi sayýlýr.Core2 Quard iþlemcim var.
fazla uðraþmak istemezsem sanýrým xp kuracaðým.
win7 64 çok iyi, ama tv kartým için xp kurmak biraz dokunuyor bana.
yada her ikisini birden kullanýrým.

sipariþ verdiðim skystar 3 usb kartým bugün geldi.

inþ en kýsa zamanda 64 bit xp/vsta/win7 driver sabýrsýzlýkla bekleyeceðim,
forumlarý göz ucuyla inceledim, güzel bir cihaz. inþ bende kullanmaya baþlayacaðým.

baþarýlarýnýzýn devamýný dilerim.
iyi çalýþmalar
welly

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir