Skystar3 Usb Kanalları Bullamıyorum

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Skystar3 Usb Kanalları Bullamıyorum

İleti niyazitopcu » Pts Ekm 19, 2009 11:19 pm

Selamlar ben skystar3 usb cihazını geçen sene almıştım o zamandan bu zamana ilkez kullanmak nasip oldu. driverlerini kaybetiğim için internetten indirdim şuanki sorunum hotbird kanalları bulamıyorum. farklı bir dvb yazılımı ile kanalları buldum fakat resmi sitede yayınlanan Progdvb 4.72.8 versiyonlu yazılımda bir türlü kanalları çıkaramıyor sanırım eskidi ve ekstra birşeyler yapmak gerekiyor ancak konunun acemisiyim yardımcı olursanız sevinirim.
niyazitopcu

İleti aQUa » Sal Ekm 20, 2009 1:51 pm

Tek anteniniz mi var yoksa Türksat Hotbird kombinasyonu mu kullanıyosunuz. Mümkün olduğu kadar geniş bilgi verin ki konuyu anlayıp çözüm getirebilelim.
aQUa
aQUa

İleti visavis » Sal Ekm 20, 2009 2:21 pm

aynı sorun bende de var.hangi yazılımla çıktı kanallar
visavis

Slm

İleti niyazitopcu » Sal Ekm 20, 2009 5:51 pm

Tek çanağım var motorlu çanak sanırım disecq 2.1 deniyor ancak antenimi sabit hotbird olarak ayarladım haraket ettirmeden o şekilde kullanıyorum progdvb nin yeni versiyonunu denedim sorunsuz kanallar çalışıyor ancak bahsetiğim gibi internetten sizin tarafınızdan hazırlanmış progdvb 4.72.8 i indirdiğimde hotbird kanallarını bulamıyor sinyaller görünüyor ama kanall bulmuyor :( sanırım bilmediğim bir ayarı var turksat kullanmıyorum
niyazitopcu

İleti aQUa » Per Ekm 22, 2009 2:59 pm

Benim hazırladığım ProgDVB'lerde Hotbird iki nolu uydu olarak ayarlanmıştır, yapmanız gereken DiSEqC ayarlarını düzelttikten sonra tarama işlemini yapmanızdır.

ProgDVB üst menüde Setting (Ayarlar)dan DiSEqC seçip "none" 'ı işaretleyin oradan tek uyduyu Hotbird olarak ayarlayın, tarama işlemini yaptırın.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir