Sinyal Problemi !!!

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Sinyal Problemi !!!

İleti CyberSpy » Sal Kas 04, 2008 10:38 pm

Slm Aqua kardeş DVB playerde hotbirdde kanal izlerken türkasata geçtğimde sinyal alamıyor bazen geliyor geri gidiyor bazende türksat kanal geçişleri sırasında sinyal kaybı yaşıyorum progdvb yi açtıgımda sinyal alıyor tekrardan dvbplayere geçtiğimde sinyal alıyorum kaybulduğunda aynı işlemleri tekrarlıyorum şimdi oda gitti bu problem neden olabilir Anakartım Asus intel p4 3.0 işlemci 1.50 gb rem var sürücülerin hiçbirisinde sorun yok anten kabolosunda veya diseqc te bi problem yok portlar kurulum hepsi doğru acaba çakışan bişilermi var veya bilmediğim başka bişeymi yardımcı olurmusunuz...
CyberSpy

İleti CyberSpy » Sal Kas 04, 2008 10:40 pm

eklemeyi unututm bide Türksat tanıtım kanalında sinyal alıyor açmıyor ama diğer kanallarda sinyal almıyor....
CyberSpy

İleti aQUa » Çar Kas 05, 2008 12:06 pm

Anlatıklarınıza bakılırsa yaptığınız yanlış bir işlemden dolayı USB2.0'ın DiSEqC switchleme bölümü hasar görmüş, bu hasar evinizdeki diğer uydu alıcı receiverın çıkışından faydalanılarak bir kablo ile USB2.0 Box'a bağlanması ve birlikte kullanılması veya uydu kablosunun splitter ile bölünmek suretiyle iki cihazın aynı anda tek LNB ile kullanılmaya çalışması sebebiyet vermektedir. Bu şekilde kullanılan ürünlerde USB2.0 Box içinde DiSEqC switchleme bölümünü kontrol eden devredeki entegre yanmakta ve devrenin çeşitli bölümleri de ayrıca hasar görmektedir.

Ben bu şekilde bağlantılar yapmadım ve ürünü kitapçığında belirtilenlere harfiyen uygun şekilde kullandım diyorsanız, ürünü gönderin kontrol edelim, bahsi geçen entegre yanmadıysa belki de sadece kullandığınız DiSEqC switch bozuktur.
aQUa
aQUa

İleti CyberSpy » Çar Kas 05, 2008 5:57 pm

teşekkür ederim ben bi DiSEqC'i değiştirip bağlantılarımı tekrar gözden geçirip öyle bi deneyeyim eğer sonrasında olmazsa tek çare dediğiniz gibi cihazı göndermek bi bakayım ben....
CyberSpy

İleti CyberSpy » Pzr Arl 07, 2008 11:59 pm

hmm ben problemin nerde olduğunu buldum benim power düşüktü zaten kartı ilk taktığımda power yandı :)) 350 watt lık bi power aldım şuan sinyal gitmeleri %90 civarında azaldı sadece hotbird'ten türksata geçişler sırasında sinyal kaybı oluyor bunuda bi kaç kanal değiştirdikten sonra çözüyorum merak ettiğim tek şey sat değiştirirken sinyal kaybı bütün cihazlardamı oluyor yoksa benden kaynaklanan bir sorun mu var ? eğer benden kaynaklanan bi sorunsa bu sorunu nasıl çözebilirim... yardımcı olursanız sevinirim....
CyberSpy

İleti aQUa » Pts Arl 08, 2008 2:57 pm

Tabi ki sizden kaynaklanan daha doğrusu DiSEqC switchten kaynaklanan bir sorun, uydu değiştirirken kesinlikle sinyal kaybı veya benzeri bir durum meydana gelmemesi gerekiyor.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir