CNN, DreamTV, EuroD, FB Paketi

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

CNN, DreamTV, EuroD, FB Paketi

İleti aQUa » Sal May 29, 2007 9:34 pm

Bir müşterimizim sorusunu buraya ekliyorum, böylece aynı sorunları yasayan müşterilerimiz de bu konudan yararlanmış olurlar.

Kanal sinyal seviyeleri hakkında ki detaylı bilgiler...

1. Hiç mi sinyal yok,
-- Sinyal Kalite seviyeleri genelde % 99ı
-- Sinyal Düzey seviyesi % 0 ve hiç hareket etmiyor

CNNTURK
DREAM TV
DREAM TURK
EURO D
FB TV
FIX
POWERTURK

v.s. birkaç kanalda daha karşılaşıyorum tek tek bunları kontrol ederken progdvb programı kilitleniyor ve herhangi bir işlem yapamıyorum.

Aynı kanallar DVB Dream programında da açılmıyor. fakat aynı anten den yayın alan 2 tane televizyonum var ikisinde de next marka uydu alıcılar var onlar herhangi bir sorun yaşamadan çok sorunsuz izleme imkanı veriyor...

Acaba ayarlamam gereken farklı bir ayar mı vardır kurulum cd 'sini dikkatle okuyarak adım adım gereken adımları gerçekleştirdim.
Ama bazen günde bir bazen iki günde bir tv kartım ile televizyon izlerken sistem kendini restart ediyor ve sistemi yeniden açtığım zaman sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı diye bir mesaj alıyorum hatayı incelediğimde donanım hatası olduğunu belirtiyor.

Tüm sistemi formatlayıp tekrar kurmama rağmen aynı restart sorunu kanalların seviye sinyal gücü ve kumandayı kullanamama sorunlarım devam ediyor...

Bilgisayar donanım parçalarına yabancı da sayılmam aslında kendi başıma birçok sorunu çözebilirim ama bu sefer tv kartı ile ilgili bu sorunu çözemedim.

Bilgisayarımın özellikleri
------------------------------
Anakart.......:Gigabyte GA-965P-DQ6
İşlemci........:Intel Core 2 Duo 2,4 GHZ 4 mb cache
Ram............:2 * 1 gb Kingston 667 mhz ddr2
Ekran kartı...:Asus 512 mb n6600 silence ve kasa ekran v.s.....

Saygılarımla,

İLGİNİZE ve YARDIMLARINIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDER ÇALIŞMALARINIZDA KOLAYLIKLAR DİLERİM
En son aQUa tarafından, Çar May 30, 2007 12:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
aQUa
aQUa

İleti aQUa » Sal May 29, 2007 9:35 pm

Merhaba,

1. Sinyal Problemi:
SkyStar3 kartının Sharp marka tuneri Next cihazlarda kullanılan tunerlerden hem daha kaliteli hem de yayın alım performansı bakımından Next cihazların fevkindedir ancak tek problem TV kartlarının çok daha ince ve hassas ayar gerektirmesidir. Örneğin Next 7000 ve 7500 modelleri ile yaptığımız testlerde HellasSat uydusundan gelen bazı yayınlar Next cihazlarda kırılmalıyken SkyStar3'ün Sharp tuneri bu yayınların bilgisayarda kırılma olmadan izlenmesine olanak tanıyordu. Birkaç müşterilerimizden sizinkine benzer şikayetler aldık özellikle kalitenin yüksek level seviyesinin düşük olması antenin bir miktar aşağıya düştüğünü göstergesidir. Anteni 1-2 derece kadar daha yukarı kaldırıp o şekilde sabitlerseniz tüm kanallardaki Level seviyesinin 90 civarında olacağını göreceksiniz. Piyasada satılan Dual veya Quadro Goldmaster LNB'in bazılarında ciddi hatalar vardır şöyle ki diğer çıkışı başka receiverı bağlı olan bu LNB ler diğer cihaz açıkken birbirini etkilemekte ve çeşitli problemler yaratmaktadır.

2. Reset Problemi:
A. Bilgisayarın restart edip tekrar başlatılması birkaç sebebten kaynaklanabilir, bunların en başında ise güç kaynağının yetersizliği gelmektedir. Özellikle DVB-S kartları, yani uydudan yayın almakta kullanılan kartlar, diğer PCI kartlara oranla kıyaslanmayacak miktarda çok daha yüksek enerji kullanımına sahiptirler, bunun sebebi ise hem kendi enerji tüketimlerinin yüksek olması, hem de ekstradan uydu anteninin ucunda bulunan LNB adlı parçayı 18 Volt ile besleme zorunluluğudur, sizin sisteminiz oldukça yeni, güçlü bir makine ve doğal olarak kullanılan enerji tüketimi de aynı ölçüde yüksek buna ek olarak kullandığınız uydu kartını de hesaba kattığımızda, bilgisayarınızın kasasının güç beslemesi yetersiz geldiğinden, yetersiz olduğu noktada kendini kapatarak bilgisayarınıza reset attırıyor olabilir. Genellikle bilgisayar kasalarının güç ünitelerinin üzerine yazan 300-400-450 Watt gibi rakamlara inanmak yerine bu güç kaynaklarının ağırlıklarını kontrol ederek test edebilirsiniz bu ağırlık en az 2,5 Kg olmalıdır. Sisteminizi göz önünde tutarsak kullanmanız gereken güç kaynağı gerçek 400 Watt olmalıdır ki bunların güç kaynaklarının ağırlığı 3 Kg civarıdır.

B. İkinci bir reset sebebi ise RAM'lerdeki kaynaklı hatalardan doğan problemlerdir, eğer kanal değiştirirken değil de durduk yerde reset problemi yaşıyorsanız problemin RAM'dem olma olasılığı bu noktada ağırlık kazanmaktadır.

C. Üçüncü bir reset sebebi de LNB'nizin yukarda bahsedildiği şekilde birbirini etkilemesi ile alakalı olabilir, yani LNB'nin diğer ucundan çalışan uydu alıcıda kanal değiştirme esnasında, bilgisayarda da uydu yayınları açıkken reset durumu daha çok oluyorsa LNB'nin arızalı olmasından bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Receiverın çıkından alınan ve SkyStar3 'e bağlanan kablolar veya kablonun bölünerek iki cihaz atarafından kullanılması da bu tip problemler yaratabilmektedir.

3. Kumanda kurulumu gayet açık ve hazır dosyalarla desteklenerek açıklanmıştır, RS232 portunuz BIOS'dan kapalı değilse veya kullandığınız modem kartı COM1 üzerinden tanıtılmadıysa, kumanda içine pil yerleştirdiniz ise kurulamaması gibi bir durum söz konusu olamaz.

İstanbuldaysanız, firmamızda bu konularda her türlü destek ücretsiz verilmektedir.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir