Türksat yayınları-

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Türksat yayınları-

İleti fghfgh » Cum May 11, 2007 11:10 pm

bununla ilgili bir konu açmıştım ama kendime göre bir çözüm buldum ve paylaşmak istedim acaba bir zararı varmıdır bunun dışında ki yöntemler nelerdir ? başka bir forumda yazdığım postu aynen iletiyorum
-----
benim sorunum merkezi sistemde turksattan 5-6 kanal bulmam ve önemli kanalları izliyememdi receiverın lnb out çıkışına bir kablo takıp bunu skystar 3 kartıma taktım receiver (açık) olduğunda aynı parallerdeki yayınları %80 le izleyebiliyorum çok rahat ama buna mantıklı bir açıklama getiricek arkadaş arıyorum ve karta bir zararı varmıdır.
receiver kapalı olduğunda yayınları tekrar alamıyorum.
receiver markası gold master lnb gücü nü açık yaptım receivardan bi alakası varmı bilmiyorum.
sizde belki böylece bi çözüm bulabilirsiniz (tehlikeli olup olmadığına işin ehlileri karar verir artık)
-------
fghfgh

İleti aQUa » Cmt May 12, 2007 2:07 am

Forumumuz bilgi paylaşımı için kurulmuştur, kurallarda belirtilenler dışında her türlü bilgi paylaşımına açığız ve hiçbir sakıncası yok her konuda katılımlarınızın devamını bekliyoruz.

SkyStar3 PCI kartının düşük kalitedeki Multiswich sistemler ile problem yarattığını biliyoruz ancak kaliteli Multiswich modellerle tam randımanlı ve sorunsuz kullanan bir çok SkyStar3 müşterisi de mevcut.

Siz anahtarlama işlemini receiver kullanarak yaptığınızdan kartta da bu yayınları izlemeniz mümkün olabiliyor, anlattığınız yöntemle sonuç alınmakla birlikte kullanıcı için biraz yorucu bir yöntem, bununla birlikte bahsettiğiniz, receiverın çıkışından SkyStar3 kartını seri bağlama yöntemi son derece sakıncalı bir yöntemdir, birçok SkyStar1 ve SkyStar2 kartına sahip müşterilerimizin kartları daha önce bahsettiğiniz yöntem nedeniyle yanmıştır bir arkaşımızın ise yangın tehlikesi yaşadı. Sizde şimdiya kadar sorun çıkmaması bundan sonra da çıkmayacak anlamına gelmemelidir tavsiyem bu yöntemi kesinlikle kullanmamanız. Zaten ürünün kitapçığında ve sürücü CD'sinde de bu yöntemin uygulanmaması kesinlikle tavsiye edilmektedir.

SkyStar3 PCI kartınızı üzerine 43 YTL vererek veya kumandasız ise üzerine 50 YTL vererek SkyStar3 USB2.0 modeli ile değiştirmeniz bana göre en doğru seçim olacaktır. SkyStar3 USB2.0 kartımız en kalitesiz Multiswich sistemlerinde dahi sorunsuz çalışmaktadır.
aQUa
aQUa

İleti fghfgh » Cmt May 12, 2007 2:30 pm

işin kötü tarafı bundan başka bir çözüm olmaması usb 2.0 ye şuan geçemem öğrenciyim :) onu alsam bile henuz çatıdan kablo indirtemedik (sorun çıkarıyorlar) bende yayınları sürekli aynı paralellerde bırakarak izlemeye çalışıyor yinede en fazla 7 saat sorunsuz izledim.
fghfgh

İleti fghfgh » Pzr May 20, 2007 1:09 pm

aqua kardeş peki bu anahtarlama işlemini receiver olmadan yapmam mümkün mü yani bana çift taraflı hat yükseltici önerdiler işe yararmı sence senin önerin nedir?
fghfgh

İleti aQUa » Pzr May 20, 2007 2:06 pm

Avrupada var ama piyasamızda çift taraflı yükseltici bildiğim kadarıyla yok, ürünümüzün 3.0 versiyonu çıktığında sizin ürününüzü onunla değiştirme durumu olabilir, 3.0'lı versiyonlar kaliteli kalitesiz tüm apartman sistemleriyle uyumlu çalışacaktır. Değişim sizin için sadece kargo masrafıyla sınırlı olacaktır en azından bu şekilde bir yardım yapabileceğimizi sanıyorum.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir