LNB-OUT

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

LNB-OUT

İleti noisywan » Cum Nis 27, 2007 10:59 am

SS3 ile ilgili bir konuda bilgi almak için teknik servis ile görüştüm, servis konuyla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi ve beni forumlara bakmaya gönderdi. Hatta bir kaç kullanıcı ismi de söyledi, onlara sorun dedi ama unuttum isimlerini. Sorduğum soru da öyle "hayatın anlamı nedir?" falan gibi zor bir şey değil ama burada da cevap veren çıkmadı.
Kendim deneme yanılma yöntemiyle çözerim ama kartı da bozabilirim. Sorduğum basit bir soruya 3 gündür cevap alamıyorsam, kart bozulsa ne olur diye sormadan edemiyorum.

Bu forumda rakip firmaların bir çok yazısını gördüm. Bu yazı da bazı arkadaşlara yine saldırı gibi gelebilir ama emin olun değil. Ben sadece hizmet kalitenizi yükseltmeniz gerektiğini söylüyorum. Bu ürünün söylediğiniz kadar çok müşterisi varsa, servis desteğinizin de o ayarda olması gerek. En azından telefona çıkan teknik elemanlarının bilgili olması şart. Eğer forumları destek için kullanıyorsanız, o zaman destek verenlerin sistemli bir şekilde cevap yazması lazım, aksi taktirde bu ürün eğlence amaçlı bir ürün olmasına rağmen, bu tip sorunlar sebebiyle stress kaynağı da olabiliyor.
En son noisywan tarafından, Pzr Nis 29, 2007 4:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
noisywan

İleti aQUa » Cum Nis 27, 2007 1:28 pm

1. Dün değil önceki gün aramıştınız, yani üç gün olmadı,

2. Konu hakkında bilgimiz olmadığını söylemedik, size yapmak istediğiniz bağlantının uydu yayıncılığında kabul edilebilir ve güvenli bir bağlantı türü olmadığını prensip olarak tek kablo ile iki cihazın çalıştırılamayacağını en az on defa tekrarladık ama siz ısrarla iki cihazı birbirine bağlamak istediğinizi söylediniz ve bize, bilgisayar açıkken LNB-Out'tan faydalanıp faydalanamayacağınız sordunuz ben de açıkken faydalanabileceğinizi fakat kapalıyken aktarım yapıp yapamayacağınızı bilmediğimizi söyledik, bunun yanında st1905 mod arkadaşımızın bu tür bir bağlantı ile ürünü kullandığını forumda belirttiğini ve ondan yardım alabileceğinizi söyledik. İsimleri unutuyor olmanız bizim sorunumuz değil, madem isimleri unutuyorsunuz bir dahaki sefere not alırsınız?

Siz bir şekilde tek kablo ile iki cihaz kullanmak gibi bir cambazlık yapmak istiyorsunuz biz de size bunun yapılmaması gerektiğini hemen her defasında tekrarladık, yapılmamasını tavsiye ettiğimiz bir olayı bizim denememizi ve size cevap vermemizi mi bekliyorsunuz onu anlamadım? İki kablo çekemiyorsanız tek cihazla idare etmelisiniz ya da size, tek kablo ile iki cihazı çalıştırabilecek bir ürün sunan ve bu konuda teknik desteği tam başka bir firmanın ürününü alın.

Madem ki teknik servisimiz bu kadar zayıf ve herşeyden bir haber ve sizin konu hakkındaki bilgileriniz bizimkilerin fevkinde (Fevkinde olmasa zaten bizim birşey bilmediğimiz hakkında değerlendirme yapamazdınız.) lütfen bu forumu bir an önce terk edin.
aQUa
aQUa

İleti noisywan » Cum Nis 27, 2007 3:47 pm

aQUa yazdı:1. Dün değil önceki gün aramıştınız, yani üç gün olmadı,

2. Konu hakkında bilgimiz olmadığını söylemedik, size yapmak istediğiniz bağlantının uydu yayıncılığında kabul edilebilir ve güvenli bir bağlantı türü olmadığını prensip olarak tek kablo ile iki cihazın çalıştırılamayacağını en az on defa tekrarladık ama siz ısrarla iki cihazı birbirine bağlamak istediğinizi söylediniz ve bize, bilgisayar açıkken LNB-Out'tan faydalanıp faydalanamayacağınız sordunuz ben de açıkken faydalanabileceğinizi fakat kapalıyken aktarım yapıp yapamayacağınızı bilmediğimizi söyledik, bunun yanında st1905 mod arkadaşımızın bu tür bir bağlantı ile ürünü kullandığını forumda belirttiğini ve ondan yardım alabileceğinizi söyledik. İsimleri unutuyor olmanız bizim sorunumuz değil, madem isimleri unutuyorsunuz bir dahaki sefere not alırsınız?

Siz bir şekilde tek kablo ile iki cihaz kullanmak gibi bir cambazlık yapmak istiyorsunuz biz de size bunun yapılmaması gerektiğini hemen her defasında tekrarladık, yapılmamasını tavsiye ettiğimiz bir olayı bizim denememizi ve size cevap vermemizi mi bekliyorsunuz onu anlamadım? İki kablo çekemiyorsanız tek cihazla idare etmelisiniz ya da size, tek kablo ile iki cihazı çalıştırabilecek bir ürün sunan ve bu konuda teknik desteği tam başka bir firmanın ürününü alın.

Madem ki teknik servisimiz bu kadar zayıf ve herşeyden bir haber ve sizin konu hakkındaki bilgileriniz bizimkilerin fevkinde (Fevkinde olmasa zaten bizim birşey bilmediğimiz hakkında değerlendirme yapamazdınız.) lütfen bu forumu bir an önce terk edin.

Forumu terk mi edeyim???
Telefonda beni foruma yönlendiren kişi zaten sizsiniz.
Ve halen sorduğum soruya cevap vermiş değilsiniz.
Bence bu forumu siz terkedin, hiç bir faydanız yok, aksine insanı sinirlendirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Teknik servisiniz sattığı ürünün nasıl çalıştığını bilmiyorsa bunun cefasını ben çekmek zorunda mıyım? Ne münasebet yahu?!!
Sen müşteriye bu şekilde davranıyorsan senin hakkında ne yazsalar haklı olurlar. Ayıp denen bir şey var! Ben sizin patronunuz olsam sizi iş yerimde barındırmam.

3 gün değil 2 gün oldu diye pişkince cevap veriyorsunuz, peki o zaman madem 2 gün oldu, neden cevap vermiyor da beni bekletiyorsunuz?

Bu kartın üzerinde LNB-OUT var ve ben de bu bağlantıyı kullanmak istiyorum. Kullanıp kullanmamak benim insiyatifimde, orası sizi ilgilendirmez. Bu bağlantı dediğiniz gibi "canbazlık" veya "uydu yayıncılığında kabul edilebilir ve güvenli bir bağlantı türü olmadığı.." falan gibi bir mevzu olsa o bağlantı soketini oraya koymazlardı.

Siz sattığınız ürün hakkında gerekli bilgiya bana sağlamak zorundasınız. Emin olmak ve cihaza zarar vermemek için teknik servise bunu sormak en doğal hakkım. "bilmiyorum, henüz denemedim" diyen bir teknik elemanın nesine güvenip hareket edeceğim ben?
Kendi sattığınız ürünü tanımıyorsanız bu sizin ayıbınız.
Ayrıca bunu 3 gün, pardon! 2 gün içinde deneyip görebilirdiniz ki onu yapma zahmetine bile girmemişsiniz.

Benim bahsettiğim teknik servis problemi işte buydu. Siz henüz müşterinize saygı göstermeniz gerektiğini kavrayamamışsınız. Sorunu çözmediğiniz gibi bir de müşteriyi azarlamaya kalkıyorsunuz.

aQUa yazdı:Konu hakkında bilgimiz olmadığını söylemedik, size yapmak istediğiniz bağlantının uydu yayıncılığında kabul edilebilir ve güvenli bir bağlantı türü olmadığını prensip olarak tek kablo ile iki cihazın çalıştırılamayacağını en az on defa tekrarladık

Elbetteki konu hakkında bilginiz yoktu. Yoksa niye beni "onu denemedim bilmiyorum" deyip foruma yönlendirdiniz?
Ben 2 gün yerine 3 gün dedim diye cevap veriyorsunuz, peki siz niye olayı bana 10 kere anlattığınızı söylüyorsunuz. Karşınızda aptal mı var sizin? Ben başka birşey sormama rağmen soruyu anlamayıp ısrarla başka şeye cevap verip sonra da 10 kere tekrar ettim demeniz inanılır gibi değil.
Ben telefonda aynı soruyu size 3 kere ve sizden önce telefonu açan daha yaşlıca olan elemana 2 kere tekrar ettim. Aynı soruyu 5 kere sordum, ancak anladınız ve bilmediğinizi söylediniz.

aQUa yazdı:İsimleri unutuyor olmanız bizim sorunumuz değil, madem isimleri unutuyorsunuz bir dahaki sefere not alırsınız?

Servis kalitesi derken bundan bahsediyorum işte. Çözüm üretmediğiniz gibi bir de müşterilerinize saldırgan tavırla abartı/yanlış bilgiler yazıp neredeyse aptal yerine koyuyorsunuz ve insanları buna cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz. Hiç bir müşteri bunlarla uğraşmak zorunda değil.
Benim hafızamı bırakıp bence kendi sattığınız ürünün nasıl çalıştığıyla ilgilenin. Halen sorduğum şeyi merak edip denemediğinize eminim.

Sizin diğer birkaç mesajınıza da baktım, firmadaki göreviniz nedir bilmiyorum ama bu şekilde iş yapılmaz. Müşterilere, içeriden telefona bağırarak "böle böle yapsın, bele bele etsin" şeklinde yardım edilmez. Telefona çıkan ilk kişi misiniz yoksa 2nci mi bilmiyorum ama bu kebapçı-dürümcü durumunuz dışarıdan çok tuhaf görünüyor.

Ben ss3 kartını arkadaşımda gördüm, bende ss2 var. Sizin gibi "servis elemanları" na rağmen ikinci bir kart olarak ben bu karttan alamayı düşünüyorum. O yüzden aşağıdaki sorunun cevaplanmasına ihtiyacım var.

Forumu takip eden diğer kullanıcılardan rica ediyorum, eğer LNB OUT'u kullanıyorsanuz bir zahmet cevap veriniz.

PC'niz kapalıyken LNB-OUT'u kullanabiliyor musunuz?

Diyelim ki ihmal sonucu iki cihaz aynı anda açıldı.. SS3 Tuner'inde arıza olur mu?
noisywan

İleti aQUa » Cum Nis 27, 2007 8:35 pm

Teknik servisimiz, ürünlerimizin nasıl çalıştığını ve nasıl çalıştırılması gerektiğini çok iyi biliyor ve müşterilerine de bu yönde tavsiyelerde bulunuyor, yani size verilen cevabı beğenip beğenmemeniz veya verilen bir cevabı kabul edip etmemeniz sizin sorununuz, biz ancak doğru olanı ve doğru bildiğimizi tavsiye ederiz bunun yaparken de ticari menfaatlerimizi değil müşterilerimizin menfaatlerini kollayarak yapıyoruz. Biz eğer sahtakar olsak ve cahil olsaydık, bu ürünü alın her istediğinizi yaparsınız yanma filan olmaz diyip ürünü size satma çabasında olurduk ama bizim ticari anlayışımız birçoklarından farklı bir anlayış, anlamanızı da beklemiyorum, beklemeyeceğim de.

Bu konuda örnek vermek ve bir daha da aynı şeyleri tekrarlamamak en iyisi.

SkyStar1 kartı satın alan bir müşterimiz vardı, şu donanımsal ve en pahalı olan kart, sanıyorum Next 2000 veya 5000'li bir seri uydu alıcısı da vardı 3-4 sene oluyor bu hadise, avukat bir arkadaşımız, Next alıcının LNB-Out'unu kullanarak bilgisayardaki SkyStar1 kartına çıkış yapmış, gece yatarken bilgisayara yayınları kaydetmek için de bilgisayarı açık bırakmış Next cihaz ise standby konumundaymış, birkaç saat sonra öksürerek uyandığında her tarafa yanık kokusu sindiğini ve odasını duman kapladığını farketmiş hemen bilgisayarın yanın koşmuş bilgisayar çalışıyormuş fakat arkasından da dumanlar yükseliyormuş, pencereleri açmış sonra salona gitmiş salonda çok daha yoğun bir duman varmış ve dumanın da kaynağı standby konumunda next uydu alıcıymış. Sonuçta SkyStar1 kartının yarısına yakın devre elemanları kömür olmuş şekilde bize ulaştı Next cihaz ise tamamen kullanılmaz hale gelmiş. Burada tekrar dikkatinizi çekiyorum, olayın cereyanla hiçbir ilişkisi olmayan Next'in LNB-Out'dan kaynaklanması çok daha da şaşırtıcı. Next'in LNB-Out'u var, sizin deyiminizle boşuna mı koyulmuş bu LNB-Out?

Demek ki bu gibi tek kablo iki cihaz bağlandığında cihazlar çalışmasa veya standby konumunda olsalar dahi ciddi bir tehlike var, yani bir cihazın standby konumundayken LNB'Out'undan veya LNB'IN'den cereyan verip vermeyeceğini ben kestiremem ve bu konuda kehanet de bulunamam, yani bir üründe geçiş koruması olabilir bir diğerinde bu koruma olmayabilir, yukarıdaki örnekte standby konumundaki bir cihazın SkyStar1 kartının yanmasına sebebiyet vermesi hakkında nasıl bir görüş ileri süremiyorsak SkyStar3 kartının LNB-Out'undan uydu alıcıya uzatacağınız kablo çalışsa dahi diğer cihazın LNB IN 'inden gelecebilecek statik elektriğin veya normal bir gerilimin ne gibi tesirler yaratacağının cevabını size veremem, hangisi problem yaratır hangisi problem yaramaz diye piyasadaki bütün uydu alıcılarını da tek tek denemek gibi bir niyetim yok bu konudaki fikrimi zaten defalarca belirttim.

Sonuç olarak ikinci bir kablo çekmemek ve riske girmek sizin hayatınız veya bir aileniz varsa onların hayatından daha önemliyse, bu bağlantıyı yapın ama rica ediyorum bunu bizim ürünümüzle yapmayın. Yaptığınız şey şuna benziyor, ben köprüden aşağıya atlayacağım bu benim insiyatifimde diyorsunuz ister atlarım ister atlamam, ben atlamayın diyorum, siz diyorsunuz atlarım ve bana soruyorsunuz atlarsam ne olur, ve hemen arkasından da ekliyorsunuz "bunun cevabını bana vermek zorundasınız", ben aşağıya atlamadan bunu öğrenemem öyle değil mi? Yani tavsiye etmediğim kesinlikle karşı çıktığım birşeyi, bana, "sen yap" diyorsunuz. Üstelik yukarıda anlattığım yüzlerce çeşit uydu alıcı var ve her birinde farklı bir durum olabilir. 2-3 gün değil 50 yıl da geçse benden bu tür bir bağlantı hakkında olumlu bir görüş, tavsiye veya fikir almanız mümkün değil.

Sanayi ve Ticaret bakanlığı tarafından her ürünle birlikte verilmesi zorunlu olan kullanım kitapçığında ürünün kullanımında tehlike yaratabilecek tüm noktaları tek tek belirttik, iki cihazın seri veya paralel şekilde birbirine bağlanmaması gerektiği hakkındaki madde de iki veya üçüncü maddede.

Telefonda size karşı yaptığımız tek hata, bir müşterimizin ürünü bu şekilde kullanıyor şeklinde ifade vermemiz ve sizi bu konuda yüreklendirip bu tür bir bağlantı konusunda düşünceye sevketmemiz bunun için de firma olarak özür dileriz.
aQUa
aQUa

İleti noisywan » Cum Nis 27, 2007 10:47 pm

Kusura bakmayin ama siz benim ne sordugumu halen anlamamissiniz.
Ben size LNB-OUT soketlerinin guvenilirligi hakkindaki fikrinizi sormadim.
Neden sormadigim sorulara uzun cevaplar verip duruyorsunuz?

Benim sorum gayet acik ve net;
Bilgisayar kapaliyken SS3'un LNB-OUT'u calisir mi?
Bunu daha acik nasil sorabilirim bilmiyorum!!

Ayrica verdiginiz ornek yanlis. Neden bana CANAK ile SS3 arasindaki Next marka bir RECEIVER'dan ornek veriyorsunuz? Benim bahsettigim sistemde SS3 ile CANAK arasinda RECEIVER yok. RECEIVER SS3'un OUT'una bagli ve hattin diger ucunda.Ikisi ayni sey degil.

Bu kadar yazi yazip yine asil mevzuyu atlamissiniz. Kusura bakmayin ama ben sizin tavsiyenizi/tecrubelerinizi de dikkate alamayacagim.
Hem telefonda "kullanabilirsiniz, kullanan kisiler var" deyip sonra da "pardon yanlis bilgilendirmisiz sizi" demeniz bence guvenilirliginizi ortadan kaldiriyor.
Yani ben bu lafiniz uzerine aleti baglayip dumandan bogulsam, "pardon, garanti kapsami disindasiniz, Allah rahmet eylesin" mi diyeceksiniz?

Kusura bakmayin ama bu LNB-OUT'u SS3 uzerine koymayi uygun gormus muhendise sizden daha fazla guveniyorum ve sizin SS3'un LNB-OUT ozelligini 1 adet talihsiz kisisel (muğlak) tecrubeniz yuzunden fetva verir gibi iptal etmenizin yersiz ve abarti oldugu kanaatindeyim. Belki alinacaksiniz ama bence teknik urunleri optimal kullanmayi beceremeyen cogunluktan birisiniz.
`Tavsiye etmiyoruz` dediginiz ve bu yuzden test etmeye bile goze alamadiginizi soylediginiz urunun o ozelliginin calisip calismadigini biz musteriler mi test edecek?
O zaman bizi komple Beta Tester yapin bitsin bu izdirap.

Diger saldirgan mesajlara ve firmaniza b*k atan, desteksiz bir sekilde urununuze dandik diyen kisilerle beni bir tutmamanizi ve cevaplarinizi ona gore vermenizi istiyorum.
Ben basimdan gecen olayi ve gorduklerimi yazdim. Teknik destek kaliteniz konusundaki fikrim ne yazik ki degismedi. Ne kadar olumlu dusunsem de siz her mesajinizda malesef aksini ispatliyorsunuz.

Telefonda size karşı yaptığımız tek hata, bir müşterimizin ürünü bu şekilde kullanıyor şeklinde ifade vermemiz ve sizi bu konuda yüreklendirip bu tür bir bağlantı konusunda düşünceye sevketmemiz bunun için de firma olarak özür dileriz.

Teşekkürler çok naziksiniz... fakat hatırlarsanız siz bana abartarak "10 kere böyle bir bağlantı yapmaması gerektiğini söyledik" demiştiniz.. şimdi de "bağlantı yapması için yüreklendirdik" diyorsunuz...

Umarim bu diyalog bir sekilde fayda saglamistir.

Forumlara girerken saldirgan tavrinizi kapinin onunde birakmaniz dilegiyle...
noisywan

İleti st1905 » Cmt Nis 28, 2007 3:16 pm

Lnb out konusunda cok basit olarak ayni anda iki cihazi acmamak sarti ile guvenle kullanabilirsiniz ki ben cok uzun suredir motorlu canagimla bu lnb outu kullaniyorum.

Nasil mi?

1_SS3 ten lnb out vermiyorum.
2_Receiverda motoru dondurup izlemek istedigim canaga yonlendiriyorum ardindan receiveri standby konumuna aliyorum ve bilgisayari aciyorum.
3_Bundan sonrasi zaten cok kolay.Normal olarak bilgisayardan kolaylikla ilgili uyduyu seyredebilir ya da offline download yapabilirsiniz.
4_Iki kez yanlislikla ayni anda cihazlari acmama ragmen herhangi bir sekilde cihazlarda hata ariza gibi bir durum olmadi.Gozlemledigim sey bir cihazi actigimda (receiveri actigimda ss3 teki sinyal kesiliyordu.Diger sekilde de receiverdaki sinyal kesildi)digeri otomatik olarak sinyali kesiyordu.
5_Her ne kadar benim basima bu konuda bir sey gelmese de guvenli olarak kullanmak icin ayni anda cihazlari acmayin.Bunun disinda cok rahatlikla lnb out cikisi kullanilabilir.

Bilgisayardan lnb out olarak aliyorsaniz kapali iken calisip calismadigini kontrol etmedim ancak cok merak ediyor iseniz kontrol etmeye calisirim.

Ben receiverdan lnb out almanizi oneririm cunku bu yolla hicbir problem olmadan uzun suredir izliyorum.(Kesinlikle ayni anda cihazlari acmamak sarti ile).

Saygilar.
st1905

İleti st1905 » Cmt Nis 28, 2007 3:47 pm

SS3 ten lnb out alarak yapilan test sonuclari

1_Bilgisayar kapali iken hicbir sekilde lnb out kullanilamiyor.
2_Bilgisayari actiniz diyelim windows acildiktan sonra bilgisayarda ss3u herhangi bir frekansa kilitlemezseniz tv de sinyal alamiyorsunuz.
3_Mesela bilgisayarda vertical bir yayin seyrediyorsunuz diyelim tv de de ayni anda vertical olan tum kanallari ayni anda seyredebiliyorsunuz.Ayni sekilde horizontal olan bir yayin seyrediyorsaniz bilgisayarda tv de de horizontal olan tum yayinlari seyredebiliyorsunuz.Ancak bilgisayarda vertical bir yayin izlerken tv de horizontal olan bir yayini alamiyorsunuz.Ayni sekilde bilgisayarda horizontal yayin seyrederken tv de vertical yayini alamiyorsunuz.

Sanirim tum sorularinizin cevabini aldiniz.Ayni anda hem tv hem de ss3 kullanilabiliyor eger ss3 ten lnb out alinirsa ancak ayni anda farkli polarizasyon seyredilemiyor.

Basitce bilgisayarda horizontal olan showtv seyrediyorsaniz tv de de horizontal olan ntv yi ayni anda seyredebilirsiniz.

Saygilar.
st1905

İleti aQUa » Cmt Nis 28, 2007 4:37 pm

st1905 arakadşımıza açıklamalarından dolayı teşekkür ediyorum,

Ancak onun açıklamalarından anladığım benim bu konuda ne kadar haklı olduğumu gösterir nitelikte. Receiverda yayın izlerken diğerinde de izlenebilmesi uydu alıcının vazifesini doğru yapmadığının bir göstergesi, aynı şekilde bilgisayarda SkyStar3 kartında yayın izlenirken aynı bandın SkyStar3'ün LNB-Out'undan faydalanan receiverda izlenmesi de SkyStar3'ün LNB-Out'unun da doğru çalışmadığını ve tehlike arz ettiğini gösterir bir delil niteliğinde.

Aynı bağlantıları zamanında bizde kullandık ve toplam iki adet daha SkyStar1 kartı yaktık müşterimizin başına gelenler hariç, aynı işlemi receiverdan yapan en az 20 müşterimizin de kartı yandı ve bu kartlar bize geri döndü. st1905 arlkadaşımızın bu ürünü bu şekilde kullanıyor olması bunun güvenli olduğunun bir göstergesi olamayacağı gibi, yarın öbürgün bir sorunla karşılaşmayacağı anlamı da taşımıyor. Bu sadece SkyStar3 kartının dayanıklı bir ürün olduğunun bir göstergesi olabilir, bu tür bağlantılarda kart birkaç saniye içinde yanmıyor zaten, bir süre kullanıp iki cihazı açık bırakmak birinde özellikle de uydu alıcıda Horizontal, TV kartında Vertical yayına sabitleyip birkaç saat deneme yapmak gerekiyor.

Üstelik de defalarca tekrarladım her receiverın LNB-IN veya OUT'unun standby konumundayken ne gibi sinyal ve gerilim alışverişinde bulunulacağını kestirmek zor.

st1905 arkadaşımız motorlu anten kullandığı için bu şekilde bir bağlantı yapmış aslında yapması gereken şey antenine ikili bir LNB takıp, receiverdan çıktığı kabloyu önce DiSEqC motora oradan da LNB'nin girişlerinden birine taşıması, SkyStar3 kartından aldığı çıkışı ise DiSEqC motora bağlamadan direk LNB'nin boşta kalan çıkışına bağlamasıydı.

Sayın noisywan

Kendi insiyatifinzle istediğinizi yapabilirsiniz ancak bu insiyatifinizi kullanırken bizim ürünlerimizi kullanmayın, zaten sizin gibi yapmayın dediğimiz şeyi ısrarla yaparım diyen kişilere satacak ürünümüz yok.
aQUa
aQUa

İleti st1905 » Cmt Nis 28, 2007 4:57 pm

Sevgili Aqua

Ben zaten ikinci yontemi kullanmiyorum ki bunun tehlikeli oldugunu biliyorum sizle de bu konuyu daha once gorusmustuk.

Ben receiverin lnb out cikisini kullaniyorum sizin de bildiginiz gibi motorlu canagim oldugu icin ikinci bir kablo cekmek istemiyorum.Uzun suredir kullaniyorum eger benim dedigim gibi kullanirlarsa problem yok.Soylediginiz gibi ikinci yontem pek saglikli degil cunku ayni anda hem receiver hem de bilgisayar acik kalmak durumunda oluyor bu da dogal olarak tehlike olusturuyor.
st1905

İleti aQUa » Cmt Nis 28, 2007 5:00 pm

Sizin sisteminizde şimdiye kadar sorun yaratmamış olabilirbenim asıl vurgulamak istediğim değişik marka receiverlarla ne gibi sonuçlar doğuracağını bilemememiz ki karşımızda bu tip bağlantı ile sorun yaşayan SkyStar1 ve SkyStar2 kullanıcıları var.
aQUa
aQUa

İleti st1905 » Cmt Nis 28, 2007 5:11 pm

Kesinlikle dogru ancak burda birsey ortaya cikiyor ki ss3 diger kartlara benzemiyor.Rock Solid(Tas gibi)bir kart.
st1905

İleti noisywan » Cmt Nis 28, 2007 8:58 pm

st1905 yazdı:SS3 ten lnb out alarak yapilan test sonuclari

1_Bilgisayar kapali iken hicbir sekilde lnb out kullanilamiyor.
...

ST1905, yardımınız için çok teşekkür ederim. Cevabınız, bağlantı şekline karar vermemde çok faydalı oldu.
noisywan

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir