skystar 3 kumanda sensoru hakkında

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

skystar 3 kumanda sensoru hakkında

İleti artopapila » Cmt Nis 14, 2007 12:10 am

taktırdıgım skystar 3 tv kartının kumanda sensorunu baglamamıslar ve nereye takılcagını bulamadım anten kablosunun yanında onun gırebılcegı bır slot yok bu konuda yardımcı olabılırmısınız tesekkurler...
artopapila

İleti aQUa » Cmt Nis 14, 2007 12:43 am

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz.

Bilgisayarın arkasında Printer portunun bulunduğu yerde 9 pin'li girişler göreceksiniz, SkyStar3 ile beraber gelen IR gözün dişi port girişini bilgisayarın arkasındaki 9 pin'li girişe takacaksınız.

Bu port mevcut değilse anakartınızda bunun için kablo ve bağlantı demiri olması gerekir, eğer o da yoksa iki çözümünüz var, ya uzaktan kumandalı bir klavye alıp bu işi çözeceksiniz yada üzerinde RS232 portlar bulunan PCI bir kart satın almanız gerekecek. Bu PCI kartları Karaköy Okçu Musa caddesinde Mevevşe Han kat 2'de Nokta Elektronik satmaktadır.
aQUa
aQUa

İleti problem » Cmt May 19, 2007 10:57 am

merhaba

bende yeni aldım skystar3 ü. kumandayla ilgili bi sorum olacak. anakartımın üzerinde ekran kartı o/b ama ben onu kullanmıyorum aldıgım ekran kartını kullanıryoum. anakartta ekran kartı için bulunan girişde 9 pinli. ben kumandayı buraya takarsam kullanabilirmiyim. kumanda için yazılım yüklemenin dışında yapmam gereken herhangi bi işlem varmı?
problem

İleti serkano_88 » Cmt May 19, 2007 11:26 am

problem yazdı:merhaba

bende yeni aldım skystar3 ü. kumandayla ilgili bi sorum olacak. anakartımın üzerinde ekran kartı o/b ama ben onu kullanmıyorum aldıgım ekran kartını kullanıryoum. anakartta ekran kartı için bulunan girişde 9 pinli. ben kumandayı buraya takarsam kullanabilirmiyim. kumanda için yazılım yüklemenin dışında yapmam gereken herhangi bi işlem varmı?

öyle bir şey olamaz çünkü vga yani onboard çıkışı erkektir
size dişi bir rs232 portu gereklidir
yani tam tersi olacak
serkano_88

İleti problem » Cmt May 19, 2007 12:11 pm

serkano_88 yazdı:
problem yazdı:merhaba

öyle bir şey olamaz çünkü vga yani onboard çıkışı erkektir
size dişi bir rs232 portu gereklidir
yani tam tersi olacak

o zaman bu o değil ve ben yanlış biliyorum çünkü kumanda buraya takılabiliyor. yani dişi. anakartım asus p4p800sx. ben bi yazılımı kurup bu şekilde denesem herhangi bir zararı olur mu?
problem

İleti aQUa » Cmt May 19, 2007 2:00 pm

Merhaba,

Üzerinde VGA olan ekran kartlarında bir adet diğerlerinde ise genellikle iki adet RS232 port bulunmaktadır. Intel Audio olan anakartlarda ise port sayısı yine bire indirilmiştir.

Karşıdaki monitörden gelen 15 iğneli soketin gireceği dişi porta VGA port denir genellikle mavi renklidir zaten dişi porta dişi soketin girmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Anakartın üzerindeki RS232 port ise serkano_88 arkadaşımızın da dediği gibi erkek porttur ve 9 iğneden oluşur, bu porta ise firmamızın üretimi olan 9 iğne deliğinin olduğu dişi soketten başka bir şeyin girmesi mümkün değildir.

Bu durumda sizin onboard VGA port sandığınız şey RS232 portun ta kendisidir.
aQUa
aQUa

İleti problem » Cmt May 19, 2007 4:11 pm

evet yanlış biliyormuşum :oops: kurulumu tamamladım. çalışıyor kumanda. yalnız bi sorunum var. bu kablo çok kısa olduğu için kasanın yanında duruyor. haliyle her yerden sinyal alamıyor. bunun daha ortalarda durmasını sağlayacak uzatma kablosu filan varmı? kasanın önünde bi yerde dursa daha rahat olcak.
problem

İleti aQUa » Cmt May 19, 2007 4:20 pm

Tabi ki, piyasada yaklaşık 1 YTL'den satılan RS232 kablolardan satın alabilir ve bu şekilde kablonuzu uzatabilirsiniz.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir