Sinyal sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Sinyal sorunu

İleti dinazor » Cum Kas 15, 2013 5:03 pm

İyi günler
Skystar3(Xilinx Spartan Chipset) kartım var. Örneğin hortbird uydusunda genel tarama yaparken sinyali olan frekanstaki kanalları benim tabirimce kayıta almıyor.O frekansları tek olarak tarattığımda sinyal vermiyor.LNB, kartı 2005 satın alaırken verilen Maximum du, arızalınca aynı LNB den bulamayınca formda belirttiğiniz önerinize uyarak 20.- TL üstü Sharp Lnb aldım.
Bu durum;
-LNB den olurmu
-Kartta uzun süreli kullanım nedeniyle performans azalaması olurmu
Bir üst modeliniz olan Skystar3 Rev 3.0 (DM1105 chipset) almak istiyorum.Bu sorun onda da olurmu,
Sizden kusuruma bakmadan öneriniz bu yönde ise kartın fiyatını ve nereden satın alabileceğim(bulduğum sitelerde stokta yok) konusunda bilgilerinizi rica eder, esenlikler dilerim.
dinazor

Re: Sinyal sorunu

İleti aQUa » Cum Kas 15, 2013 5:51 pm

Kartın arıza yaptığını sanmıyorum, genellikle bu tür sorunlar antenin kaymasından bağlantı noktalarının gevşemesinden veya kablo kopma ve zedelenmelerinden kaynaklı olabilir. Uydu alıcı varsa aynı çıkışı onunla kontrol edip sinyal olup olmadığını görebilirsiniz.

Elimizde Rev 3.0 PCI kart yok 3 yıl önce onlar da tükendi, sadece yine PCI verimliliğinde çalışan USB 2.0 Box ve DVB-S2 HD özelliği olan kartlar mevcuttur.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir