Sky Star 3 Xiling Spartan Chipset ( Merkezi Sistem Sorunu )

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Sky Star 3 Xiling Spartan Chipset ( Merkezi Sistem Sorunu )

İleti dolunay389 » Çar Kas 02, 2011 11:36 am

Merkezi Sisteme Geçmeden önce Türksat ve Hotbird 'de full'e yakın kalite ile yayın izleyebiliyordum
fakat "NEXT " marka harici adaptörlü 24 portlu 3 adet uydu anteni bağlı olan (Türksat ,Hotbird,Dijitürk)
sistem kuruldu dahili PCI sksy star 3 Xiling Spartan Chipset marka kartımdan hiç bir sinyal alamıyorum.
Swich, diseq ve lnb ayarları yapmam gerekiyor ama Skystar3 ün CD içerisinde ve download merkezinde
kendisine özgü programında bu ayarları bulamadım.
farklı bir ProgDVB 6,04 Versiyonu kurdum modul dosyasını program files deki klasörün içinde yer alan
"Modules " klasörünün içine attım programı açtım kartı tanıttım .swich ve lnb ayarları çıktı.Fakat tarama sonucu
Türksat ve Hotbird de bazı transponder larda sinyal alıyor ve 25 veya 30 kanal çıkıyor .
bunu nasıl çözerim.
konuyla ilgili yorumlara baktım dahili PCI kartlarda harici adaptör olmadığından güç dengesi yetersiz geldiği için
kanalları göstermiyor ve bunun sonucu olarak da en mantıklı olarak harici USB BOX kutu dijital TV kartı alınması
önerildi.Çatı komple kapatıldığı için ayrı bir anten kurma şansım yok .Eğer Harici USB BOX kutu sinyal ve
kanal noktasında tam olarak sıkıntımı çözerse dahili kartdan vazgeçip Usb Box kutu alırım.

Not:Anten ayarları dijital sinyal metre ile üçü de yapıldı .
dolunay389

Re: Sky Star 3 Xiling Spartan Chipset ( Merkezi Sistem Sorun

İleti aQUa » Çar Kas 02, 2011 5:04 pm

SS3 USB Box ile merkezi sistemdeki yayınları alabilirsiniz, Sigma Digital HD kartımızın da merkezi sistemle iyi performans verdiği müşterilerimizden gelen bilgiler arasındadır.
aQUa
aQUa

İleti dolunay389 » Çar Kas 02, 2011 5:54 pm

Sayın aqua Acil cevabınız için teşekkürler.Sigma HD dediğiniz PCI kart mıdır? Acaba!
detaylı bilgi verebilir misiniz?
dolunay389

İleti aQUa » Per Kas 03, 2011 11:27 am

PCI karttır:
http://www.sigmaelectronic.net/tr/prodcp07.htm
Müşterilerimizden biri merkezi sistemde en alt katta oturduğunu ve performans aldığını belirtti, sistemde kaç uydu anteni olduğunu net olarak bilmiyorum. Ürün henüz çok yeni olduğu için kulanıcı sayısı fazla değil bu nedenle çok fazla geri bildirim almadık.

USB Kart:
http://www.sigmaelectronic.net/tr/prodcp06.htm
PCI kartlarla sorunu olan müşterilerimize önerdiğimiz ürün, %95-98 aralığında merkezi sistemlerle USB ümüzü kullanan müşterilerimiz ürünün performansından memnun. %1-2 aralığında küçük problemler de oldu ancak bunlar bir iki kanal çekmiyor şeklindeydi ki teknik olarak bu zaten doğru bir ifade değil. Sanıyorum bu problemler müşterilerin kendilerine has sorunlarıydı, aynı ürünle aynı merkezi sistemde komşuda yayınların tam alındığı bilgisini vs vermişlerdi.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir