sinyal & kanallar

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

sinyal & kanallar

İleti ACD » Cum Ağu 06, 2010 11:37 pm

Sigma SkyStar3 DVB-S PCI Rev 2.0 tv kartına sahibim. 2006 yılından beri sorunsuz kullanıyorum.
Bilgisayarıma format attıktan sonra,
http://www.sigmaelectronic.net/tr/DOWNLOAD.HTM
adresinden tv kartıma ait orjinal cd sürümlerini indirdim. Pdf dosyalarında yazılanlara harfiyen uyarak ilk önce tv kartımı bilgisayara tanıttım. Donanım başarıyla yüklendi ifadesinden sonra progdvb kurulumuna geçtim. ProgDVB4.72.8 sürümünü kurdum. "Device not started" hatasını pdf dosyasında belirtildiği gibi çözüm ve kanalları tarattım hiçbir görüntü alamadım. Daha sonra yine download merkezinden;
"13.07.2010 - Güncel Transponder Listeleri (45 Uydu) (Yeni)" dosyasını indirdim. Progdvb/transponder'in içine attım tüm dosyaları ve yeniden tarattım. Otomatik tarama bittiğinde kanalları tek tek gezdim. CNN Türk %56 kaliteli ile en iyisi, diğer kanallardan bazıları %10 kaliteli ve diğerlerinde yine hiç sinyal yok.
Televizyoncu çağırdım ve acaba çanaktan gelen kabloda mı sorun var diye baktırdım fakat herhangi bir sorun yok dedi sinyal gayet iyi geliyor dedi.
Acaba şimdi ne yapmalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.
ACD

İleti aQUa » Cmt Ağu 07, 2010 12:46 pm

Tunere bir şekilde su vs girdiyse bu tip bir problem yaratabiliyor, yine aynı şekilde F konnektör bağlantılarındaki oksidayson durumu da sorun çıkarabilir.

Ürünün garantisi son bulmakla beraber ürünü getirirseniz ücretsiz test edebiliriz, test sonucuna göre karttaki sorunu ücretli veya ücretsiz olarak çözmemiz mümkün olabilir.
aQUa
aQUa

İleti ACD » Çar Ağu 11, 2010 5:30 pm

sorun söylediğiniz gibi konnektorden kaynaklanana bir durummuş, halledildi ve şu an çok güzel çalışıyor skystar :)

bir sorum daha olacak hem tv kartımda hem televizyonumda diğer tüm kanallar olduğu halde ntv, ntv spor, cnbc-e ve e2 kanallarından sinyal alamıyorum. bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?
ACD

İleti aQUa » Per Ağu 12, 2010 12:55 pm

Yeni frekans listesini ve kanal listesini kullandığınız halde alamıyorsanız LNB ayarınız doğru konumlandırılmamış demektir. Özellikle LNB açısı ile milimetrik oynamalar yaparak yayınları alabilirsiniz eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız profesyonel yardım almanızda fayda olacaktır.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir