Multiswitch sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Multiswitch sorunu

İleti bAbA_aLi » Cmt Kas 21, 2009 12:26 am

Apartmanda Golmaster Multiswitch merkezi sistem var. Skystar3 kullanıyorum ve Progdvb, Altdvb vs. hangi programı denedim ise singal alamıyorum.
bAbA_aLi

İleti aQUa » Cmt Kas 21, 2009 1:18 pm

Sanırım forum kuralları okumadınız, tavsiyem iyice okumanız yönünde aksi taktirde forumdaki mevcutiyetiniz uzun sürmeyecektir.
(3.0 Forum kullanım kuralları madde 3.3)

Kendi güç kaynağı olmayan ürünlerin bu tipte kalitesiz multiswitch ve DiSEqC anahtarları ile çalışması malesef mümkün değildir, bu sadece bizim TV kartlarımız için değil piyasadaki tüm TV kartları için geçerlidir,

Uydu alıcı (Receiver) larda regüleli güç kaynakları vardır bu nedenle sorun çıkarmadan rahatlıkla Multiswitchlerle çalışırlar, kalitesiz multiswitchten kastım ise TV kartının gönderdiği Voltaj kabloda bir miktar kayba uğrayabilir bu tip multiswitchler küçük kayıplarda dahi kendilerine ulaşan sinyalde azalma veya fazlalık varsa işlemi yerine getirmezler size bu nedenle Horizontal 18 Volt ile switchlenen yayınlara bir türlü geçemezsiniz, aynı şekilde yine uydu alıcılara göre daha zayıf gelen 22 KHz sinyali, Multiswitchte kullanılan ucuz entegre devre nedeniyle algılanamaz ve siz de üst band yayınlara geçemezsiniz. Ucuz multiswitch ülkemizde çoklukla tercih edilmektedir bunun sebebi ise apartman yönetimlerinin genellikle işi en ucuz teklif veren uydu firmasına yaptırmasıdır ucuza çıkarmak için ucuz malzeme kullanmak gerekir.

Problemin iki çözümü var kendi güç kaynağı olan tercihen bizim piyasaya sürdüğümüz USB 2.0 ürünümüzü kullanmanız veya TV kartınızdan memnunsanız bu durumda kişisel anten de kullanmanız bir seçenektir.

Belki üçüncüikinci bir seçenek başka bir markanın USB Box'ını uydu kartını tercih etmenizdir çünkü alacağınız dahili hiçbir kart size sonuç sağlamayacaktır.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir