yardım edin lütfen skystar3 rev2.0

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

yardım edin lütfen skystar3 rev2.0

İleti acumhur01 » Pts Ekm 05, 2009 8:49 am

skystar3 rev2.0 kartım var daha önce normal çanakta bağlı kullanıyodum fakat şuan yeni ewe geçtiğim için merkezi uydu sistemini bağladım fakat hiç görüntü yok yada sinyal seviyesi kartın içine baktığımdada kırmızı led devamlı yanıyo acaba kısa devre olup kartım yanmış olabilirmi ole ise kartı nerede yaptırabilirim teşekürler
acumhur01

İleti aQUa » Pts Ekm 05, 2009 11:06 am

Yanmış olduğunu sanmıyorum, SkyStar3 Rev 1.0 ve 2.0 kartlar sadece üst kalite Multiswitchlerle iyi performans verebilmektedir, diğer hallerde sadece vertical alt band yayınları izleyebilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti acumhur01 » Pts Ekm 05, 2009 11:33 am

peki ne yapam lazım yeniden çanağı kuruğ onamı bağlamam lazım birde kartın üzerindeki kırmızı led devamlı yanıyomu kart çalışırken yada tv izlerken bu dediğim kırmızı led LNB İN-data değil kartın üstündeki normal boy led ?
teşekurler
acumhur01

bir sorum daha olcak

İleti acumhur01 » Pts Ekm 05, 2009 11:56 am

eğer kısa devre olmuşsa kartın yanma olasılığı nedir? yani kartın koruması varmı normal tv lere takılan uydulardaki gibi?
teşekürler
acumhur01

İleti aQUa » Pts Ekm 05, 2009 1:38 pm

Kartın koruması var ancak Digital Uydu Alıcı TV kartlarının koruması hiçbir zaman Set Top Box dediğimiz uydu alıcı receiverların'ki kadar etkili bir koruma olamaz çünkü uydu alıcıların kendi güç kaynakları vardır ve kısa devre durumunda bu güç kaynağını kapatarak devrenin elektriğini keserek kendilerini korurlar, Uydu TV kartları ise bilgisayara bağımlı çalışır ve kısa devre anında kendilerini kapatamazlar.

Işığı fazla kafaya takmayın sinyal gelmiyorsa ışık yanmaz ancak ışığın yanması veya yanmamasının kısa devre ile alakası yoktur. Karttan yanık kokusu geliyorsa, elemanlarda kararma veya devrede yanık elemenlar varsa ürün hasar görmüş olabilir, satılan binlerce kartta sadece iki müşteride böyle bir durum meydana gelmişti.

Problem büyük ihtimal merkezi dağıtım sisteminden kaynaklanıyordur, sitemizden son otomatik sürüm ProgDVB'yi indirin ve alt band vertical yayınlara bakın sinyal varsa kart sağlamdır bunun dışında kalan yayınlardan sinyal almamanız gerekir, alt band yayınları alıyorsanız kişisel antenle tüm yayınları alabilirsiniz demektir.
aQUa
aQUa

İleti acumhur01 » Pts Ekm 05, 2009 5:14 pm

kartı söktüm inceledim herhangi bir koku yok elamanlarda kararmada yok bi ara skystar driverlar la birlk te kurulan programlarda uydu kalitesine baktığımda %32 de fln görünüyodu programın ismini hatırlayamadım dijital bişilerdii dediğiniz gibi mecuren benim çanak kurmamam gerekecek teşekürler saolun kolay gelsin
acumhur01

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir