merkezi sistemde kullandığım kartımı artık sinyal alamamıyor

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

merkezi sistemde kullandığım kartımı artık sinyal alamamıyor

İleti pharaoh » Pzr Eyl 27, 2009 5:06 pm

önceden merkezi sistemde kullandığım skystar 3 tv kartım evimi değiştirdikten sonra kullanamaz hale geldim(evi değiştirmekle hatamı yaptım :D ) burada da merkizi sistem var uyduya bağladığımda sinyalin var olduğu gözüküyor ama karta taktığımda sinyal olmadığını görüyorum başına gelen arkadaşlardan ve ustalar yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
pharaoh

İleti aQUa » Pzr Eyl 27, 2009 5:16 pm

Kartınız Xilinx Chipset ise evi değiştirmekte hata yapmış olabilirsiniz, daha önce de forumda çeşitli defalar yazdığım gibi, Multiswitch kalitesi oldukça önemli, switch kalitesi yüksek olduğunda Rev 2.0 kartlarda problem çıkmazken vasat ve düşük kaliteli switchler problem çıkarabiliyor.

Şunu da belirtmekte fayda görüyorum, yani sistemde en azından 1 nolu porttaki Vertical alt band yayınları alabilmeniz gerekir bir test edin ve sonucu buraya tekrar yazın.
aQUa
aQUa

İleti pharaoh » Pzr Eyl 27, 2009 10:39 pm

evet vertical alt bant yayınlarını aldım dsmartın şifreli kanalları çıktı çaytv gibi kanallar çıktı ama geri kalan kanald star show atv gibi birçok kanal yok

hotbird de bir sorun yok kanal tarattım tamam anlamıyla yayınları alıyor ne varsa turksat ta var
pharaoh

İleti pharaoh » Pzr Eyl 27, 2009 10:47 pm

hotbird de bir sorun yok kanal tarattım tamam anlamıyla yayınları alıyor ne varsa turksat ta var
pharaoh

İleti aQUa » Pts Eyl 28, 2009 2:43 am

Normalde Türksat uydusunda Alt Band vertical yayınları alıyorsanız Hotbird yayınlardan hiçbirini alamıyor olmanız gerekirdi gerçekten ilginç bir durum ama yine de bu noktada switch kalitesi yine öne çıkıyor belki bir arıza olabilir veya switchin içindeki Türksat bölümü gönderilen voltaj ve frekanslarda seçici davranıyor da olabilir.

Yine bir ihtimal zaman zaman bağlantılarda gevşeme olması da yani F konnektörlerde gevşeklik bu tip sorunları beraberinde getirebiliyor. Gerek Multiswitch tarafının çıkışında gerekse TV kartının bağlantı noktasını kontrol ediniz. O da olmazsa USB ürünümüzü öneririm genellikle Multiswitch sistemlerde bir iki tane hariç şikayet almadık, diğerini ikinci el olarak değerlendirebilirsiniz.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir