Çalıştığını nasıl anlarız

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Çalıştığını nasıl anlarız

İleti Kurtuba » Cmt Tem 25, 2009 11:37 am

Merhaba,

Kart bilgisayara takılı ve sürücüsünü kurdum. Problem yok. Fakat anteni ayarlayamadım. Antenden gelen kabloyu Line In kısmına taktım. Ayrıca orada bir tane lambacık (led) var. Onun ışığı yanmıyor. Kartı başka bir slota takmayı düşünüyorum. Eğer kartta bir sorun olsa sürücüler kurulmazdı değil mi?

Kısaca kartın çalıştığını nasıl anlarım :lol:

Ayrıca fast sat finder ile bulmaya çalışıyorum uyduyu. Device ve transponderslarını ayarlamaya çalıştım ama olmuş mu bilmiyorum.

Resim
Kurtuba

İleti aQUa » Cmt Tem 25, 2009 12:13 pm

Sürücüleri kuruluyorsa bilgisayarınız kartın Chipsetini tanıyor demektir, tuner hasar görmediyse veya anteninizde bir problem yoksa sinyal almanız gerekir.

Rev 2.0 kart kullanıyorsanız doğru modül dosyalarını yüklediğiniz anlaşılıyor ancak eklediğiniz resimdeki transponder listesi eski gibi çünkü TürkSat uysdusunda 10968 V 4557 şeklinde bir transponder mevcut değil. Anladığım kadarıyla transponder listesi güncel değil. Download Merkezimizden gğncelini indirip tekrar deneyin.
aQUa
aQUa

İleti Kurtuba » Cmt Tem 25, 2009 12:49 pm

Transpondersi güncelledim sanırım.

Resim

Kartı 1 yıldır kullanmıyordum. Line In'e takılı kablomun yanında iki tane led varmış. Biri kırmızı biri yeşil. Şu an onların ikisi de yanmıyor. Yanması mı lazım? Yoksa uydu ayarlanınca kanallar gösterince mi yanıyor?

Vaktinizi alıyorum, tunerin hasar görüp görmediğini öğrenmemizin bir yolu var mı?

Uyduyu kendim bulmaya and içtim :P

İlginiz için teşekkür ederim.
Kurtuba

İleti aQUa » Cmt Tem 25, 2009 2:56 pm

Üründe hasar olduğunu sanmıyorum, gerisi ayar işi ama mutlaka ürünün çalışıp çalışmadığını anlamak için ayarlanmış bir antende test edebilirsiniz.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir