Yardımınızı bekliyorum.

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Yardımınızı bekliyorum.

İleti Electrominds » Çar Haz 10, 2009 9:21 pm

Öncelikle merhabalar. Kartınızı yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1.5 sene kadar bir süredir kullanıyorum. Bundan 3 - 4 ay öncesine kadar bir bilgisayarımı sadece Tv izlemek için ayırmıştım. Herşey sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Fakat daha sonra o bilgisayara Linux kurmak zorunda kaldım ve kartı 3 - 4 ay hiç kullanmadım. Daha sonra kartı tekrar kullanmak istediğimden ve Linux konusunda bilgisiz olduğumdan Windows Xp işletim sistemine geri döndüm. Tüm donanımlarım başarı ile tanıttım, gerekli sistem dosyalarını yükledim ProgDvb & DvbPlayer' ı da yükledim. ProgDvb en son çalışan stabil sürümüde ve DvbPlayer da aynı şekilde. Gelelim sorunuma, ProgDvb kartın takılı olduğunu görmüyor ve DvbPlayer ise çalıştırıldığı anda bilgisayarı kilitliyor hiç bir işlem yapılmıyor. Sanıyorum Tv kartı kullanmak için etkinleştirildiğinde bilgisayar kilitleniyor. (TvRomote.exe dahil kart ile ilgili herhangi bir program çalıştırıldığında bilgisayar kendini kilitliyor.) Ben karttan ümidimi kestim, sanırım kartım yandı diye düşünüyorum. Bir yardımınız olursa çok minnettar kalacağım teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum.
Electrominds

İleti aQUa » Çar Haz 10, 2009 9:37 pm

Durumu tam olarak anlayamadım şöyle ki?

Kullandığınız ürünün modeli nedir DM1105 chipsetli SkyStar3 REv3.0 mı yoksa Xilinx Spartan II 2S50 chipsetli SkyStar3 Rev 2.0 mı?

Bu bilgiyi şunun için soruyorum çünkü konuyu açtığınız bölüm, SkyStar3 Rev 2.0 kartların bölümü ve SkyStar2 Rev 2.0 kartlar DVBPlayer yazılımı ile çalışmaz bu sadece Rev 3.0 kartlar içindir, eğer ki benim kartım DM1105 chipsetli olan Rev 3.0 diyorsanız bu durumda da ProgDVB modülünün stabil versiyonu gibi bir durum söz konusu değil.

Özetle anladığım kadarıyla siz ürünün CD'sini de kaybetmiş veya kullanmadan download merkezimizde bulduğunuz rasgele yazılımları yüklemek suretiyle bu yazılımlardan sonuç almaya çalışıyorsunuz.

Kartınızın versiyonu veya Chipsetinin Xilinx mi DM1105 mi olduğu konusunda gerekli bilgileri bana ilettikten sonra size yardımcı olmam söz konusu olabilir.
aQUa
aQUa

İleti Electrominds » Cum Haz 19, 2009 8:27 pm

Evet sanırım yanlış başlık altına açmışım. 3.0 versiyonu. Fakat sorunu anlattım. Ben kendimi yanlış programları yükleyecek kadar bilgisiz tanımlamıyorum. Versiyonum 3.0. En kısa zamanda sorunun çözümlenmesi dileği ile. Ve bir soru : teknik servis gibi bir imkanımız yok mu? Kusura bakmayın forumu çok inceleyemiyorum.
Electrominds

İleti aQUa » Cum Haz 19, 2009 8:39 pm

Sürücüler hariç tüm yazılımları kaldırıp sırasıyla önce DVBPlayer yazılımını ve ardından da Download Merkezindeki kartınızla uyumlu son ProgDVB'yi indirip kurun, kartta fikisel bir hasar meydana gelmediyse kanalları göstermesi gerek.
aQUa
aQUa

İleti Electrominds » Cum Haz 19, 2009 9:04 pm

Dediğiniz şeyi defalarca yaptım zaten. :( Sanırım kart fiziksel bir zarar gördü (!) Kart ile birlikte gelen Cd'nin imajını direk indirebilir miyiz?
Electrominds

İleti aQUa » Cmt Haz 20, 2009 2:26 pm

Kartın fiziksel hasar görebilmesi için kullanım kitapçığında tarif edilenen dışında kullanılması gereklidir,

1. Yetersiz güç kaynağı kullanılması sonucu kasanızdaki güç kaynağının infilak etmesi,
2. Kartı PCI slota yerleştirme aşamasında kartın işlemcisine darbe gelmesi ve ayaklarının kırılması,
3. Uydu alıcı ile dairenize inen tek LNB kablosunun splitter gibi analog yayınlarda kullanılan bölücüler vasıtası ile uydu alıcı ve Skystar3'e paylaştırılarak kullanılması veya uydu alıcıdan çıkış alınarak Skystar3 kartının çalıştırılması,
4. Yıldırım düşmesi veya nötr hattından gelen 50-60 volt civarındaki kaçak elektriğin karta boşalması,
5. Tesisatta kısa devre olması CD'nin içinde kısa devreler dokümanındaki tarif edilen şekilde bağlantıların yapılmaması.

Yukarıdaki 5 maddenin gerçekleşmemesi durumunda kartınız asla bozulmaz ve fiziki hasar görmez. CD'nin imajı Download Merkezimizde mevcuttur.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir