Önemli bir soru

SkyStar3 PCI Rev. 1.0 & 2.0 Kartları Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Önemli bir soru

İleti aggb » Çar Arl 26, 2007 11:09 pm

Bu gün skystar3 DVB TV kartı aldım.. Fakat CD'sini okuduğumda splittler kullanılamayacağı yazıyordu.. Ben evimdeki diğer receiver ile birlikte kullanmak amacıyla almıştım sykystar3'ü.. Kullanamayacaksam benim için anlamı kalmaz.. Bu durumda iade ederim..

Lütfen beni aydınlatın..

Teşekkürler..
aggb

İleti aQUa » Per Arl 27, 2007 12:03 am

Splitter ile hiçbir dijital TV kartını veya uydu alıcıyı birlikte kullanma imkanınız bulunmamaktadır.

Sisteme bağlı olan uydu alıcı türü cihazlar bunlara dijital tv kartları da dahil, 13/18 Volt ile hem besleme hem de Vertical Horizontal komutunu gönderirler, 0 - 22 KHz ile alt band üst band komutlarını ve bunun dışında kare dalgalarla DiSEqC geçişlerini sağlarlar.

İki cihazı birlikte bağladığınızda birinde vertical diğerinden horizontal yayın izleyebilmeniz zaten olanaksız aynı şekilde birinden üst band bir yayın izlerken diğeriden alt band yayın izleyemezsiniz, DiSEqC uydu geçiş komutları da aynı şekilde. yayınlar sağlıklı izlenemeyeceği gibi aynı zamanda ürünlerden çıkan farklı komut ve voltajlar bir diğer cihazı tehlikeye sokacaktır.
aQUa
aQUa

İleti aggb » Per Arl 27, 2007 12:49 am

Ahhhh, bunu daha önce bilseydim hiç almazdım... Şimdi ya iade edeceğim, ya da bir çözüm bulacağım..

Apartmanda oturuyorum, balkona bir çanak taksam, bu çanak minumum hangi boyutta olmalı acaba?
aggb

İleti aQUa » Per Arl 27, 2007 12:39 pm

Sanırım apartman dağıtım sistemi kullanıyorsunuz, yapmanız gereken yukarıdaki dağıtım sisteminde Multiswitch'te boşta çıkış varsa ki genelde tam abone sayısını tutturmak zordur onu da aşağıya çekip kullanmanız. Eğer yoksa apartmanda ikinci hat isteyen komşularınızla anlaşıp bir multiswixh daha eklettirmeniz problemi çözecektir.

Satın alacağınız kartın revizyonu 3.0 olduğundan konuyu bir süre sonra ilgili bölüme taşıyacağım bilginize.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0 (Xilinx Spartan Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir