The KMPlayer Profesyonel Ortam Yürütücüsü ( Türkçe ) Mutlaka

İşletim Sistemleri ve Bazı Yararlı Programlar Hakkında Bilgiler, Öneriler...

Yetkili: aQUa, lokosit

The KMPlayer Profesyonel Ortam Yürütücüsü ( Türkçe ) Mutlaka

İleti eleman41 » Per Oca 07, 2010 3:28 pm

Resim
Resim
Resim

The KMPlayer Profesyonel Ortam Yürütücüsü ( Türkçe ) Mutlaka Deneyin

KMPlayer-Her Şeyi Oynatan Ücretsiz Medya Oynatıcı ( Türkçe ) Yeni Versiyonu - Kurulumlu ve Kurulumsuz ( Protable ) Versiyonları

Resim
% 100 Kore kalitesiyle size sunuluyor.

Ayarlanabilir Ses ve Görüntü tercihleriyle kendinizi Sinema salonunda hissedeceksiniz.

- Bilgisayarda sadece seyretme imkanı sunan video ve müzikleri, harddiske kopyalama ve oynatma.
- Hızlı ve yavaş oynatma ...
- Videonun istediğiniz A ve B bölümünü tekrar etme. Videoyu tekrarlama. Karışık oynatma.
- Süzgeçler
- Altyazı boyutunu değiştirebilme ...
- Oynatımda Son Kalınan Yeri hatırlama
- Oynatım Listesi Editörü
- Sık kullanılanlar listesi yaparak, izlemek veya dinlemek istediklerinize kolay ulaşmanızı sağlar
- Ekolayzer
- Parlaklık-Kontrast-Ses Efektleri
- KMP Dahili Winamp Tercihleri
- Videodan Resim Yakalama,Arka Plan Duvar Kağıdı Yapma
- Masaüstü modunu denediniz mi? ( Program video seyrederken,üzerinde sağ tıkla-Ekran Kontrolleri-9_Masaüstü Modu ). Otomatik yapmak için : Seçenekler-Tercihler-Oynatım-Oynatım başlarken "Masaüstü Modu" na git seçeneğini işaretleyin.Çıkmak için, ekranın sağ alt köşesindeki KMP logosuna tıklayın
- Programda bulabileceğiniz "Album" özelliği ile kendi medya albümlerinizi yaratabilecek ve yönetebileceksiniz. Favoriler, TV kartı desteği gibi bir çok benzersiz ve eşşiz özellikle donatılmış bu yazılım bilgisayarınızdaki tüm medya ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde. Sisteminizde hiçbir codec karışıklığı yaratmak istemiyorsanız bu programı kurup artık rahatlıkla mp3lerinizi dinleyebilir, DVD filmlerinizi izleyebilir, veya HDRip, DVDRip gibi codeclerle hazırlanmış DivX, XviD videolarıda izleyebilirsiniz.
- Aynı zamanda hasarlı veya bozuk AVI dosyalarını oynatabilme gibi bir özelliğide bulunan program, paylaşırken şifrelenmiş, sıkıştırılmış müzik albümlerini (zip,rar) de oynatabiliyor.
- Skin desteği ile tamamen değiştirilebilir gelişmiş ve kullanımı kolay bir arayüze sahip bu oynatıcı, oynattığınız medya türüne göre skin değiştirebiliyor.
- Mp3 , Wav , Ogg gibi ses formatlarını oynatabilme.
- Dat , Avi , Mpeg gibi görüntü formatlarını oynatabilme.
- Arayüz desteği.
- 29 farklı dil seçeneği sunuyor. Daha fazla dil isterseniz.
- Albüm oluşturabilme desteği.
- Favori listesi oluşturabilme desteği.
- Ekran kontrol desteği.
- Efekt desteği.
- 3D video desteği.
- Ekran yakalama desteği.
- Gelişmiş seçenekler menüsü.
- Çalma listesi oluşturabilme.
- Ekran efektleri oluşturabilme.
- Tüm codec paketleri ile uyumlu çalışabilme.
- URL üzerinden görüntü ve ses alabilme. Program çalışırken üzerinde sağ tıklayın. Açılan menüden "URL Aç..." tıklayın
_ İnternetten URL açabilme. Program çalışırken üzerinde sağ tıklayın. Açılan menüden "IE'dan URL Aç..." tıklayın
- Winamp ve Media player radyolarını dinleyebilme.
- Playback desteği.
- ID3v1 ve ID3v2 tag desteği.
- Multimedia klavyeler ile uyumlu çalışma ve özel tuş atama desteği.
- Görüntü formatları için alt yazı desteği.
- Eklenti desteği.
- Gölge Modu
- Sistem belliğini az kullanma özelliği.
- Şık ön panel.
- Kontrol Kutusu ile birçok ayar
- Bilgisayarı istediğiniz saatte kapatmak için: Seçenekler-Tercihler-Tekrar/Oynatım Listesi-Belirtilen saatte Windows'u kapatı işaretleyin,saat girin
- MSN Messenger için " Ne Dinliyorum" özellği ( Genel Ayarlar )
- Tüm standart özellikler vs. vs. vs

The KMPlayer birçok medya dosya formatını oynatabilen ve destekleyen çok yönlü ve becerikli bir oynatıcı. Bu formatlar arasında HD ( High-Definition), VCD, DVD, AVI, MKV, Ogg Theora, OGM, 3GP, MPEG-1/2/4, WMV, ASF,FLV,TRP,RealMedia, QuickTime, Google Video, 3GP, MKV gibi çok uç noktalarda yer alan video formatlarına bile destek vermesi, ücretsiz olması ve içerdiği özelliklerin genişliği ile her bilgisayarda olması gereken programlar arasında...Çok geniş bir özellik yelpazesine sahip bu program ile altyazıları düzenleyebilecek veya kontrol edebilecek, ses, video veya ekran görüntülerini birçok yol ile yakalayabileceksiniz.

--> Gelişmiş Menüye geçmek için, programı çalıştırın, farenin sağ tuşuna basın,Seçenekler kısmında açılan Gelişmiş Menü üzerine gelip, işaretleyin.

DİKKAT : Program yüklenirken Türkçe dili gözükmüyor ama yüklendikten sonra Türkçe oluyor.Programı kurarken İngilizceyi seçin,full install olarak kurun.Programı çalıştırıp, sağ tuşa bastığında seçeneklerin Türkçe olduğunu göreceksiniz.

Ya da Options - Advanced Menu sekmesini işaretleyin.Tekrar sağ tuşa basınca Language ( Dil ) kısmı gelecektir.29 Dilden istediğinizi seçin.

Kurulumu tamamladıktan sonra, KMPlayeri kapatın.Üzerine tekrar kurun.Skin Selection kısmına geldiğinizde Do Not Changenin aktif olduğunu göreceksiniz…

--> Programı Arka Plana Atma

Program çalışırken üzerinde sağ tıklayın. Açılan menüden "Ekran Kontrolleri" üzerine gelin. Açılan listeden en alt bölmede "Üstte" üzerine gelince bir liste daha açılacak,
burada "Hiçbir zaman" seçerseniz, artık programı arka plana atabilirsiniz.

--> CD - DVD Videoları Açmak

Farenin sağ tuşuna basın. Aç... WDM ( TV ) Aç - bda ( HDTV ) Aç - DVD Aç -DVD Dosyasını Aç - Video CD Aç - CD Aç

Ayırca Dosyalar Aç - URL Aç - Klasör Aç - Dosya Gezgini Aç - İnternetten URL Aç - Son Kullanıln Dosyaları Aç - Mevcut Dosyayı Yeniden Aç - Son Kullanılan Dosyalar Ayarları - Son Kullanılan Altyazılar Ayarları - Gezginler

--> Bilgisayarınızdaki Video Dosyalarınızı Kolayca Bulabilirsiniz

Program açıkken Ctrl+Shift+n tuşlarına beraber basın ya da Program üzerinde sağ tıkla - Yakalama - Yakalama Klasörü Seç ( Ses ve Videolarınızın Olduğu Klasörün yolunu tarif edin - Tamam. Programın sol üst köşesindeki Add Folderi tıkladığınızda, videolarınızın bulunduğu klasör gelir, tamama bastığınızda aramaya başlar. Diğer video klasörlerinizi de ayrı ayrı taratıp, albümler oluşturabilirsiniz.
İsterseniz ekranı 12 bölebilirsiniz. Farenin ortasındaki silindiri çevirerek diğer 12 videoyu da görebilirsiniz. Seyretmek istediğiniz videonun üzerine tıklamanız yeterli. ( Dikkat : Artık ekrandaki durdurma, başlatma, ileri sarma gibi tuşlar çalışmaz. Klavyenin ENTER tuşu ile Tam Ekran yapılır, YILDIZ ( * ) tuşu ile ekranınıza uygun görüntü seçebilirsiniz. Fareyi aşağı çektiğinizde kontrol paneli gelir.Fareye tıklayarak durdurup, başlatabilirsiniz. ESC basınca video durarak, simge durumuna gelir.Klavyenin Yukarı-Aşağı tuşu yada farenin silindiri ile ses kontrolü yapılır. Klavyenin sağ-sol tuşu ile ileri-geri sarılır. vs vs vs
ALT+F4 ile veya farenin sağ tuşuna ve Çıkışa basılarak program kapatılır.

Klavyenin Tab tuşu ile videonun özellikleri hakkında bilgi almak mümkün. ( + ) ( - ) tuş ile yakınlaştırıp-uzaklaştırabilirsiniz.

--> Bu programın saymakla bitmeyen özellikleri hakkında bilgiyi,diğer birçok eklentiyi,en son haberleri ve yeni versiyona ilk sizin sahip olmanız için forum sayfası yapılmış.

http://www.kmplayer.com/forums/register.php linkinden foruma ücretsiz ve kolay bir şekilde üye olursanız, yeni versiyonları ilk siz elde edersiniz. Ve diğer eklentileri kopyalayabilirsiniz. Farklı dillerde paylaşım alanları da vardır.
http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=5450 linkinden Türkçe yardım alabilir, paylaşım yapılabilisiniz.

--> Sistemi kasmayan bu program masaüstünde yer kaplamak yerine görev çubuğuna yerleşiyor sisteminizde başka medya oynatıcıya gerek kalmıyor.

-------------

Bilgisayarda sadece seyretme imkanı sunan video ve müzikleri, harddiske kopyalama ve oynatma

İnternette seyrettiğiniz veya dinlediğiniz dosyalar, geçici olarak C:\Documents and Settings\KULLANICI ADINIZ\Local Settings\Temporary Internet Files klasörünün içinde saklanır.Bu klasörü,bilgisayarınızda bulmak için İnternet Exploreri açın,
Araçlar-İnternet Seçenekleri-Ayarlar-Dosya Görüntüle butonuna basın. Boyut kısmına tıkladığınızda, büyük dosyadan, küçük dosyaya doğru sıralama yapmış olunur.
İnternette seyredeceğiniz veya dinleyeceğiniz dosyaları tıklayıp, başlattıktan sonra, Pause ( geçici durdurma ) tuşuna bastığınızda, koyu renkli çizgi devam eder.Çizgi sonuna kadar tamamlanınca,Temporary Internet Files klasörünün içine kopyalandığı görülür.Dosyanın üzerine, mousenin sağ tuşuna basarak kopyala yapılır.Bu dosya, bilgisayarda istenilen yere yapıştırılır.
Flv formatındaki video dosyası KMPlayer ile izlenebilir.

NOT : Her seyretmekten sonra, Temporary Internet Files sayfanın yenilenmesi gerekir.Kolaylık olması bakımından,masa üzerine bir klasör oluşturun.Daha sonra İnternet Explorer- Araçlar-İnternet Seçenekleri-Ayarlar-Klasör Taşı butonuna basılarak, masa üzerindeki dosyaya gidilir.

-------------

Film ve Müzik için Ses Azlığından Yakınıyorsanız

Winamp(2x)DSP Plugin özelliğini bilmeyeniniz yoktur. Daha önce birkaç konuda da ele alınmış olan eklentilerden bazıları gerçekten müzik ve ses kalitesini inanılmaz derecede etkileyebiliyor. Bu eklentileri kullanabileceğiniz programlar sadece Winamp'la sınırlı değil. çoğumuzun bilgisayarında yer alan popüler media oynatıcılarında da kullanılabiliyor. Benim gibi dizüstü bilgisayar kullanıcısı iseniz ve harici bir hoparlör olmadan özellikle video izlerken ses azlığından yakınıyorsanız bu eklentiler bu sıkıntınızı giderebilir. Yakından bakalım;
Çoğumuzun bilgisayarında en az birinin olduğunu tahmin ettiğim:BS Player,KM Player,Gom Player programlarında bu eklentileri kullanabilirsiniz.
Benim örnek olması açısından tavsiye edeceğim ve nasıl yapıldığını göstereceğim eklenti Enhancer. Önce söz konusu programlarda nasıl kullanılacağını göstermek istiyorum.
KM Player'ı açtıktan sonra sağ tuş yapıp sırasıyla Seçenekler>Tercihler>Eklentiler>Ses DSP Eklentileri yolunu takip edin. Açılan pencerede yukarı da görüldüğü üzere Winamp eklenti dizini yazan yere tıklayarak eklentinin kurulu olduğu yeri seçin. C:\Program Files\Winamp\Plugins
Bu Enhancer eklentisini buradan indirebilirsiniz
http://www.boxca.com/pbrwdhfuva2c/Enhancer.zip.html
http://rapidshare.com/files/86183425/Enhancer.rar
Resim

Enhancer Yapılandırma

-1 ile işaretli alanda olmasını istediğiniz en yüksek ses seviyesini seçebilirsiniz. Bu eklentinin sese ne kadar müdahale edeceğiyle ilgilidir. Kullandığınız programın ses seviyesi değil.
-2 ve 3 ile işaretli kısımların seçili olduğundan emin olun.
-4 ile seçili kısımda da önceden ayarlanmış seçenekleri kullanabilirsiniz.
-Her Winamp 2 dsp eklentisinin çalışacağı garanti değildir. Bazıları uyumsuz olup çalışmayabilir.
Birbiriyle uyumlu olduğu sürece birden fazla eklentiyi aynı anda kullanabilirsiniz.
-1. Madde bahsettiğim şekilde ses seviyesinin en yükseğe çıkarılması durumunda hoparlörünüzde cızırtı veya ses çatlaması oluyorsa seviyeyi aşağı çekmeyi deneyin.
-Yeni nesil dobly digital veya benzeri sertifikalara sahip olan hoparlörlerde ,sadece bu eklenti açısından olabilir, eklentinin etkisi o kadar yüksek bir seviyede değil.
-Eğer windows vista kullanıyorsanız ufak bir hatırlatma; Eklentiyi kurmaya çalışırken sağ tuş yaparak yönetici olarak çalıştırın. Diğer türlü hata verecektir.
-Yine vista kullananlar için bir hatırlatma eklentinin aero desteği yoktur. Programı çalıştırdığınızda aero kullanıyorsanız aero geçici olarak kapanacaktır. Aero özelliği olan farklı eklentiler bakabilirsiniz.
-Eklentilerin çalışabilmesi için Winamp´ın kurulu olması gerekmemektedir. O yüzden eklentileri farklı bir dizine de kurabilirsiniz.

Winamp'a ek bir program, Bilgisayarınızın Kolonlarını Woofer yapın

Resim

http://www.boxca.com/93smka11uobi/JammiX.zip.html

http://dzsemx.uw.hu/jammix.zip

http://www.winamp.com/plugins/download/147820

İçerdiği Codec ve Filtreler

Video Decoderleri : DivX, XviD, Theora, WMV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, VP3, VP5, VP6, H263(+), H.264(AVC1), CYUY, ASV1/2, SVQ1/3, MSVIDC, Cinepak, MS MPEG4 V1/2/3, FFV1, VCR1, FLV1, MSRLE, QTRLE Huffyuv, Digital Video, Indeo3, MJPEG, MPNG SNOW, TSCC, Dirac, VC-1, RealVideo, SMC vs.
Ses Decoderleri : AC3, DTS, LPCM, MP2, MP3, Vorbis, AAC, WMA, ALAC, AMR, QDM2, FLAC, TTA, IMA ADPCM, QCELP, EVRC, RealAudio vs.
2Ch -> Çoklu kanal dönüşümü,Kayıt dönüştürücü: Dahili kopya, Gabest's, Morgan
-----------------------
KMplayer 1436
Resim
Direk Link ( Devamlı Güncelleniyor )
http://imgcdn.pandora.tv/pan_img/KMP/Download/kmp.exe
[2009-9-30]
1. Select madVR in the right-click menu.
Resim
2. Keyboard short **** (Ctrl+O, Ctrl+L ...)
3. Crash with Haali Renderer after opening "Advanced Filter Info"
http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=14199
4. Incremental detect aac.
KAYNAK
http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=15045
http://www.depo.gen.tr//index.php?directory=PROGRAMLAR/J%20-%20K%20-%20L&
------------------------
Resim
Kurulumsuz Türkçe
http://www.boxca.com/eleman/58aewk4tof88/KMP1434_pre2.rar

Resim
http://www.boxca.com/eleman/t4g0k1l38yzv/The_KMPlayer_1435.rar.html

Resim
http://ifile.it/8rhl0f2

Resim
http://ul.to/thzz0c

The_KMPlayer_1434.exe Direk Link
http://cdn.pandora.tv/KMP/Download/beta/The_KMPlayer_1434.exe

The_KMPlayer_1433.exe The_KMPlayer_1434.exe Direk Link
http://imgcdn.pandora.tv/pan_img/KMP/Download/beta/The_KMPlayer_1433.exe

Skins
Skin İndir 19 Mb

Detaylı Bilgi
----------------------------------------------
SH1 ; c5c1aa1d99a793479ecf765bd7253bc68f68694e
MD5 ; 2e496f7d354c993af4292b6616088b6b
----------------------------------------------
Kardeşim sen düşünceden ibaretsin.Geriye kalan et ve kemiksin.Gül düşünürsün gülistan olursun.Diken düşünürsün dikenlik olursun.Hz.MEVLANA
eleman41
 
İleti: 20
Kayıt: Per Oca 07, 2010 3:21 pm
Konum: KOCAELİ

Yazılım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron