Windows 7.0 Beta 180 Gün Deneme Sürümü

İşletim Sistemleri ve Bazı Yararlı Programlar Hakkında Bilgiler, Öneriler...

Yetkili: aQUa, lokosit

Windows 7.0 Beta 180 Gün Deneme Sürümü

İleti aQUa » Cum Oca 16, 2009 1:50 am

Microsoft yeni nesil işletim sistemi olan Windows 7.0'ın test versiyonunu web sitesinde yayınladı.

Windows 7.0'ın Beta Versiyonunun Minimum Sistem Gereksinimleri:
- 1 GHz işlemci (32bit veya 64bit)
- 1 GB Bellek
- 16 GB Hard Disk Alanı
- 128 MB Ekran Kartı (DirectX 9.0 uyumlu Windows Aero Grafikleri İçin)
- 1 DVD/RW (Windows 7.0 CD'sini yazmak ve yükemek için)
- Internet Bağlantısı (Beta Versiyonunu ve Güncellemeler Indirebilmek İçin)

Şimdilik İngilizce, Almanca, Japonca, Arapça ve Hint dilinde olmak üzere ancak birkaç dilde yayınlanan Windows 7.0'ı (2.44 GB büyüklüğündeki ve ISO uzantılı dosyayı Microsoft'un kendi web sitesindeki aşağıdaki adresten indirmek mümkün.

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/beta-download.aspx

Indirilen ISO uzantılı dosyayı yazdırmak için ise, Nero 6 veya üstü CD/DVD yazma programı açılmalı, nero penceresinin ortasındaki yazdırma penceresi kapatılmalı ve Dosya (File) menüsünden Aç (Open), basıldıktan sonra indirilen ISO uzantılı dosya seçilerek yazdır'a basılmalıdır. (Yazdırma işleminin 4X yazılması DVD'nin ömrünü arttıracaktır.)

Versiyon bilgileri seçildikten sonraki ekranda Microsofta ait Hotmail, Live Messenger ve Passport e-mail hesap bilgileri girildiğinde, gönderilen link takip edilerek açılan sayfada 180 günlük deneme anahtarına ulaşılacaktır.
İndirmek için Download Manager programının yüklenmesi gerekektedir bunun için sayfanın üzerinde görülen Active X aktive edilmelidir.

Windows 7.0'ın indirilmesinde problem yaşayanlar için direk linki veriyorum umarım Microsoft yetkilileri kızmazlar.

http://wb.dlservice.microsoft.com/dl/download/6/3/3/633118BD-6C3D-45A4-B985-F0FDFFE1B021/EN/7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso

Dosyanın üzerine sağ tıklayıp farklı kaydet'e basarak indirme işlemine başlayabilirsiniz, tavsiyem Getright, GoZilla, DAP veya FlashGet gibi Download Manager programlarına linki kopyalayıp dosyayı indirmenizdir.

Yine Microsoft sitesinden elde ettiğim 180 günlük deneme anahtarları aşağıdakilerdir.
4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7
TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC

Microsoft tarafından çok daha hızlı, güvenilir ve iyi bir yazılım olduğu belirtilen Windows 7'nin henüz Beta sürümünde olması nedeiyle özellikle iş bilgisayarlarına ve sürekli kullanılan kişisel bilgisayarlara yüklenmemesi gerektiği, yüklendiği taktirde oluşacak teknik aksaklıkların kullanıcıya ait olacağı ayrıca test sürümünün 1 Ağustos 2009'da sona ereceği için bu tarihten önce yedeklerin alınarak daha önce kullanılan Windows yazılımlarından birinin yüklenmesinin yerinde olacağı belirtilmektedir.
aQUa
aQUa

İleti alpdemet » Sal Oca 20, 2009 5:19 pm

Sevgili Aqua,

Windows 7 'yi yükledim fakat Skystar USB çalıştıramadım. Acaba ben mi yapamadım yoksa Windows 7 altında çalışmıyor mu?

Teşekkürler
Alp
alpdemet

İleti aQUa » Sal Oca 20, 2009 6:02 pm

Siz TechniSat firmasının ürettiği kartlardan bahsediyorsanız Windows 7 ile çalışmayabilir.

64 Bit sürümünü yükelemediyseniz yani 32 bit sürümünü yüklediyseniz SkyStar3 USB 2.0 ile problemsiz çalıştığına emin olabilirsiniz bizzat kendim yükledim ve kullandım ayrıca ürünümüzü Windows 7 ile altında kullanan birçok arkadaşımız var.
aQUa
aQUa

Yazılım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir