Piyasadaki en kaliteli diseqc switch

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

Piyasadaki en kaliteli diseqc switch

İleti gmznc » Per Ağu 30, 2007 2:01 am

En kaliteli diseqc switch hangisi? İş görmesi ve uzun ömürlü olması önemlidir. Bendeki kabloyu diseqc' e bağlayınca düşük sinyalli transponderlar' ın alınmasına imkan vermiyor. 4' lü diseqc olması benim için yeterli ama kaliteli olsun
En son gmznc tarafından, Pts Şub 04, 2008 11:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
gmznc

İleti aQUa » Per Ağu 30, 2007 1:05 pm

Merhaba,

Dünyanın en kaliteli DiSEqC switchi olarak kabul edilen ürün Spaun'dur piyasada var mı bilemiyorum, bu üründen sonra iki sene önce kardeş firmamız tarafından ithal edilen Hipon DiSEqC swichlerde çok kaliteliydi ancak onlar da kısa sürede tükendi. Bu noktadan sonra piyasadaki hemen hemen bütün DiSEqC swichleri denedik bazısı uydu geçişlerinde problem yaratırken bazısı kör topal çalışıyor bazısı ise iyi çalışmasına raümen sinyal seviyesini inanılmaz derecede düşürüyordu. Spaun, Hipon, Elcon gibi dünya kalitesindeki swichlerin ardından en iyi sonucu aldığımız ürün yine kardeş firmamızın ithal ettiği WinQuest marka swichlerdir. Bu 4'lü switchin fiyatı da 5 YTL civarındadır.
aQUa
aQUa

Bu diseqc ile winquest arasındaki önemli fark var mı

İleti gmznc » Per Ağu 30, 2007 7:38 pm

Spaun SAR 411 F diseqc switch fiyatı 56 ytl. Dünyanın en kaliteli diseqc switch' i olarak gösteriliyor. Ama Winquest' e göre arada çok önemli kalite farkları var mı? Bu arada benim tv kartı Digital TV PCI 2005 yılında ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Bir de merak ettiğim için soruyorum. Bu kaliteli diseqc switch' ler sadece iyi switch' leme işlemi mi yapıyor? Yoksa aynı zamanda da bir yükseltme de sözkonusu mu? Piyasadaki yükselticilerinde pek bir işe yaramadığını da bir çok yerden okudum.
gmznc

İleti aQUa » Cum Ağu 31, 2007 1:01 am

Kaliteden kaliteye fark var tabi buna yok demek doğru olmaz ancak fiyatları kıyasladığımızda WinQuest DiSEqC de işinizi görecektir.

DiSEqC swichlerin sinyal yükseltme gibi bir vazifesi olmadığı gibi sinyal kayıplarına yol açarlar, testlerimizde ülkemizde çok satılan bazı uydu alıcı markalarının ithal ettikleri ve kendi isimleri ile sattıkları DiSEqC swichlerin sinyal kalitesini büyük miktarda düşürdüğünü tespit etmiş durumdayız.

Örneğin Next bir DiSEqC ile kalite seviyesi 28-30 lara kadar düşerken aynı anten sisteminin WinQuest DiSEqC ile değiştirildiğinde kalite seviyesinin 65'e çıktığı bunun yanında yine level seviyesinde bir yükselme sağladığı görülmüştür.

Sinyal seviyesinin düşüklüğü, antenin prüzsüzbir yüzeye sahip olması, üzerinde eğilme bükülme çökme ve çıkıntıların bulunmaması, mat ve pütürlü bir boya ile boyanmış olması, uyduya tam odaklanmış olması, LNB kalitesinin yüksekliği, LNB nin açısının tam ve mükemmel yapılmış olması ve kablo kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Eğer uydu geçişlerinde sıkıntı yoksa sadece sinyal seviyesini yükseltmek için DiSEqC switchi değiştirmeyi düşünüyorsanız daha önce yukarıda sayılan malzeme kalitesi ve ayarlarla ilgili kriterleri sağlamanızda fayda var. Kötü DiSEqC swichler uydu geçişlerinde problem yaratmakla birlikte yukarıda sayılan kritlerler sinyal seviyesinin yükseltilmesinde switchten çok daha büyük önem arzederler.
En son aQUa tarafından, Cum Ağu 31, 2007 4:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
aQUa
aQUa

İleti gmznc » Cum Ağu 31, 2007 2:04 am

verdiğiniz açıklayıcı bilgiler için teşekkürler
gmznc

Winquest marka diseqc switch

İleti gmznc » Cum Ağu 31, 2007 10:23 pm

winqoest marka diseqc switchleri nereden temin edebiliriz. Karaköy piyasasına baktım, ama bulamadım.
gmznc

İleti aQUa » Cum Ağu 31, 2007 11:52 pm

Firmamızdan sipariş edebilirsiniz. Fiyatı 5 YTL'dir

Ürünün ana ithalatçısı Kantarcılar Limited firmasıdır onlardan da yakın fiyata teöin edebileceğinizi düşünüyorum.
aQUa
aQUa

İleti molenbeek » Sal Eyl 18, 2007 2:17 pm

nerelerde bulabiliriz. antalyada biraz baktım o markalar yok. goldmaster falan var. Aqua sizden temmin etmek isterim ama 6-7 ytl kargo ücreti var o yüzden. zaten bugun bulamazsak havale yoluyla size yatırır gönderirsiniz..
molenbeek

İleti aQUa » Sal Eyl 18, 2007 9:23 pm

www.kantarcilar.net firmasına mail gönderip Antalya'da WinQuest DiSEqC satan bayilerinin olup olmadığını sorun isterseniz sanıyorum o taraflarda bayileri vardı, olmazsa size kargo ile göndeririz.
aQUa
aQUa

İleti molenbeek » Sal Eyl 18, 2007 10:45 pm

aQUa yazdı:www.kantarcilar.net firmasına mail gönderip Antalya'da WinQuest DiSEqC satan bayilerinin olup olmadığını sorun isterseniz sanıyorum o taraflarda bayileri vardı, olmazsa size kargo ile göndeririz.

sitelerindeki iletişim kismindaki emaile mail attim ama mail bana geri döndü :) sanirim mailleri calismiyor..
sizden alayim en iyisi. mail atmistim ama cevap gelmedi daha
molenbeek

İleti Miguel » Cum Şub 01, 2008 4:32 am

aQUa yazdı:www.kantarcilar.net firmasına mail gönderip Antalya'da WinQuest DiSEqC satan bayilerinin olup olmadığını sorun isterseniz sanıyorum o taraflarda bayileri vardı, olmazsa size kargo ile göndeririz.

Sevgili aQua, WinQuest DiSEqC sipariş etmek istiyorum ancak bir sipariş sayfası bulamadım. Nasıl sipariş edebileceğimi izah edersen memnun olurum.Teşekkürler!
Miguel

İleti aQUa » Cum Şub 01, 2008 3:58 pm

Özel mesajla atarsanız size gerekli banka bilgilerini veririm.
aQUa
aQUa

Antenler, LNB ve DiSEqC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir