Diseqc siwichlerde yer kalmazsa :(

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

Diseqc siwichlerde yer kalmazsa :(

İleti RPDiFOR » Çar Nis 07, 2010 11:45 pm

slmlar aqua bi konuda yardımına ihtiyacım var yaklaşık 2 hafta uğraşarak kendime uydu sistemi kurdum 1. çanak 19.2 astra merkez 13Hotbird 26arabsat 25.5 Eurobird 2 uydusu 2. çanak 0.8 thor merkez 4.8 siriüs 7derece Eutelsatw3 3. çanak 42 turksatmerkez 39 hellasat Nilesat ve hipasatta kurmak istiyorum sipariş ettiğim çanaklarımı bekliyorum bu iş bende hastalık halini aldı :S 1si 2 ayrı Diseqc swich kullanıp kabloyu habire değişmek çok can sıkıcı 8li Diseqc skystar3 te kullanmamın bi yolu varmı sürekli kablo deişmek sağlıksız bi iş gibi geliyor nilesat ve hipasatı ayarladıktan sonra8li çalışsa bile 8lide yetmeyecek bana 9 oluyo ne yapacağımı şaşırmış durumdayım pc den görüntü almak istiyorum aynı kartınızdan 1 tane daha eklesem aynı pc ye çalışırmı çakışırmı :S iyice kafam karıştı yada DVBS2 kartınızımı beklemeliyim başka marka kart almayı düşünmüyorum bi çok hd yayın alıyorum ama göremiyorum maalesef 0 12v swich tede isteksizim diğer dört uyduya gecince 3 5 sn kalakalıyo arkadaşım kullanıyo 1e bir gördüm sinir bozucu aydınlatırsanız sewinirim...
RPDiFOR

İleti aQUa » Per Nis 08, 2010 3:35 pm

8 li DiSEqC konusunu biraz araştırdım, kartlarda bunun için bir entegre kullanılıyor, 8 li DiSEqC yeni bir teknoloji olduğundan ileride sanırım 16 li DİSEqC switch'de çıkacak, eski TV kartlarında ve uydu alıcılarda bu destek yok, yenilerde ise pek tercih edilmiyor bunun sebebi ise yeni teknoloji gerektiren entegreler şu an pahalı ve üreticiler genellikle ekonomik koşulların da zorlaştığı bu ortamda ürün maliyetini arttırmak istemiyorlar.

12 Volt switchlerden kullanmak istemiyorsanız, başka ekstra bir kart almanızda fayda olabilir. Aynı karttan almak çakışmaya sebebiyet verebilir bu nedenle PCI kart kullanıyorsanız, alacağınız USB Boxı sisteme ekleyebilirsiniz, çift uydu alıcının şöyle bir faydası olabilir, aynı anda iki farklı uydudan yayın izleme avantajı sağlamasıdır. Biz bunun denemelerini yaptık, tek bilgisayarda 3 farklı uydudan aynı anda yayın almayı başardık.
aQUa
aQUa

İleti RPDiFOR » Per Nis 08, 2010 4:02 pm

anladım fakat bi sorun var 2 ayrı uydudan yayın aldığımda örneğin kayıt yapmaya kalkarsam sesler karışmazmı ayrıca power supply i de değişmek gerekebilir şu an ucu ucuna yetiyor arkadaşımdan paylaşım alıyorum ona paylaşım veriyorum sistemi kurana kadar 2.5 ay uğraştım bu noktadada sorunlar çıkarsa kafayı sıyırırım sanırım en iyisi ayrı bir pc toplamak olacak
RPDiFOR

İleti aQUa » Cum Nis 09, 2010 12:56 pm

Kayıtlarda karışıklık olmaz, bunlar digital yayınlar, sonuçta iki farklı cihaz iki farklı kayıt yapıyor. USB Box gücünü kendi adaptöründen sağladığından güç kaynağına ayrı bir yük bindirmez, söz konusu olan PCI kart olsaydı problem yaratabilirdi.
aQUa
aQUa

İleti RPDiFOR » Cmt Nis 10, 2010 12:20 am

Dvbs 2 kartınızı beklicem her ne kadar karınca hızıyla hd ye gecsekte (hd bi yana 16.9 yayın bulmak bile mesele :S) bu arada yeni pc toplarsam bir SS3 daha almayı düşünebilirim :)
RPDiFOR

Re: Diseqc siwichlerde yer kalmazsa :(

İleti RPDiFOR » Çar May 16, 2012 1:41 am

Elimde 1 sistem olarak Amd Athlon II X2 2.8GHZ işlemcili Gigabayte GAMA785Gm-USH2 Mainboard- 4 Gb 1066 Mhz Ramli Hd 3650 Vga kartlı '300w psu Cooler master' sistem var bunda Skystar 3 rev 3 kart bağlı diseqc 4 uydu bağlı bu sistemi O.C. li ramlar 1200 işlemci 3.5 Ghz olarak kullanıyorum birde paylaşım alıp verdiğim için aldığımdan beri sadece bir kaç saat kapandı yaklaşık 2 yıldır ayrıca elimde 2.sistem olarak AMD Phenom II X6 3.0 Ghz 9 Mb işlemcili Asus Sabertooth 990FX SB950 DDR3 1866Mhz mainboard 8GB DDR3 1866Mhz CL9 Ramli HD7850 OC 2GB GDDR5 vga kartlı Ocz Agility 3 240 GB Sata III SSD Cooler Master 620W PSU lu sistem var şimdi 2. sistemde SSd hdd olduğu için sadece 240 gb lık ve sigma dvbs2 yi 2. sisteme takmak istemiyorum ayrıca psu konusunda şüpelerim var sanırım daha iyi bişi almalıydım ekran kartı ocli ve çok yük bindiriyor ayrıca 2. sistemde oyun oynuyorum şimdi SS3 Rev 3 ile sigma dvbs2 kartı 1. sisteme bağlasam olurmu ekran kartını çıkarma imkanım var hd 3650 yerine hd 4200 onbord vga da var ama kartlar sorunsuz çalışırmı hiç denedinizmi ss3 ve dvbs2 kartı aynı pc de bilgilendirmelerinizi bekliyor olacağım teşekkürler...
RPDiFOR

İleti aQUa » Çar May 16, 2012 4:56 pm

SkyStar3 Rev 3.0, SkyStar3 USB Box 2.0 ve Sigma Digital HD DVB-S2 olmak üzere, işyerimizdeki bilgisayarımızda 3 kart takılı olarak kulanıyoruz.
Aynı anda iki farklı antenden gelen yayınları da herhangibir ikisine bağlayıp iki ayrı uydudan yayın alabiliyoruz ProgDVB ve DVBDream kombinasyonları ile.

Ancak S2 yayınların fazla yük bindirmesi ve bununla birlikte kullanılan filtrelerin ortak olması özellikle Sigma Digital HD DVB-S2 kartında kanal geçişlerinde zaman zaman problem çıkarıp ProgDVB ve DVBDream yazılımlarının çakılmasına veya bir süre sonmasına sebebiyet verebiliyor.

Kullandığım Bilgisayarın Özelikleri:
Anakart: GA-P43-ES3G
İşlemci: E8400 Core 2 Duo 3.0 GHz
RAM: 2 GB DDR 2 667 MHz
Sapphire: HD 3650 Ekran Kartı
aQUa
aQUa

İleti RPDiFOR » Çar May 16, 2012 10:40 pm

ok bilgi için teşekkürler 2.sisteme takıcam
RPDiFOR

Antenler, LNB ve DiSEqC