skystar3 ve multifeed

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

çanağınızda Multifeed (aparatlı) sistem kullanıyormusunuz?

Oylama bitti: Pzr Nis 25, 2010 9:47 pm

hayır
0
Oy yok
2 LNBli sistem
1
50%
3 LNBli sistem
0
Oy yok
4 LNB yada daha fazla :)
1
50%

Toplam oy : 2

skystar3 ve multifeed

İleti RPDiFOR » Cum Mar 26, 2010 9:47 pm

Değerli aqua birkaç sorum olcak nacizane öncelikle şu anki sistemimde kullandığım 3 çanak antenim var 2si 42dereceye 1i 19.2 ve 13dereceye ayarlı hazır multifeed aparat almayıp kendim yaptım astra ve hotbird uyduları için astrayı yuzde 90 kusur hotbirdi 74 kusur kalitede ince ayar yaptım ve sabitledim daha sonra evde 2 3 lnbi daha buldum hotbirdin yanına siriüs ve thor uydularınıda ayarlamaya karar verdim ancak siriüs ve thor uydularında analog yayın verilmiyor ve ben analog receiver ile ayar yapıyorum digital receiverle ne şekilde ayar yapılır uydu bulunur frekansları ellemi girmeliyim bilgi verirseniz çok sevinirim ayrıca siriüs ve thor u bulursam skystar 3 e 5 uydu nasıl giricem swic 4 lü 8lilerde var ama kartımız bunu desteklermi salonda next ye 6000 fta receiverim var swich ayarlarında 1 2 3 4 a b gibi bişi gördüm bu receiverimin 8li yada 2tane 4 swich desteklediğinimi gösteriyor kafam karıştı tamamen aydınlatırsanız sewinirim
pardon aqua az önce yanlış yere yazmışım msg yi doğru yeri burası
RPDiFOR

İleti aQUa » Cum Mar 26, 2010 11:49 pm

Cevabınızı aynı konuda açtığınız diğer başlık altında bulabilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti RPDiFOR » Cmt Mar 27, 2010 1:09 am

aQUa yazdı:Uydu alıcıların birçoğu 8 li switch desteklemez, bu nedenle de A/B 12 Volt switchler kullanılarak bir DiSEqC'den diğerine geçiş yapılır.

Sinyal gidip gelmelerinde problem çıkarsa da Fast Sat Finder gibi yazılımlarla bu işi yapabilirsiniz. Yada Türkiye'den alınabilen frekansları deneyerek (uyduların footprintlerinden bulabilirsiniz ) yada hazır kanal listelerinden bir frekansa sabitleyip, sat finder gibi sesli uyarı verebilen donanımlar kullanarak uyduyu bulabilirsiniz.

Bununla birlikte ucuz 200-300 TL arasında Satlook veya Satlock adlarıyla satılan tek başına çalışabilen cihazlar da mevcut bunlarla uydu bulmak daha kolay olacaktır.

Şunu unutmamanız gerekir ki uydular arasındaki açı farkı büyüdükçe antenin yansıma alanı küçülecektir bu nedenle çok uzak uyduları tek antenle verimli şekilde almak mümkün değildir.

Örneğin Multifeed için Astra 19,2 doğu ve Thor 0,80 derece batı uyduları ve arasında kalan uydular alınabilir. Astra, Hotbird, Eurobird9, Eutelsat W3A, Sirius ve Thor gibi bu uydular arasında toplam 20 derecelik açı bulunurken. Turksat ile Thor uyduları arasında ise yaklaşık 43 derecelik açı bulunmaktadır.

bilgilendirmeler için teşekkür ederim
RPDiFOR

Antenler, LNB ve DiSEqC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir