skystar3 usb 8lnb li uydu sistemi fiyat ve teknik bilgi lütf

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

skystar3 usb 8lnb li uydu sistemi fiyat ve teknik bilgi lütf

İleti manlife » Çar Eyl 02, 2009 12:51 am

ustalar elimde 150lik motorlu çanak sistemim var ve ses yaptığından dolayı uzun zamandır kullanamıyorum! bende araştırmalarım üzere skystar3 usb tv kartı ve en az 8 lnb li bir uydu sistemi kurmaya karar verdim bununla ilgili
lnb ler, multifeed çoklu lnb aparatı, diseq vs. gerekli olan ne varsa marka ve fiyatlarını yazmanız mümkünmü ve nasıl temin ederim usta ellerden? saygılarımla.
manlife

İleti aQUa » Per Eyl 03, 2009 5:13 pm

İzleyeceğiniz veya izlemek istediğiniz uydular hangileri öncelikle ona karar vermek lazım, örneğin bir tarafta 42 derece doğu Türksat diğer tarafta 1 derece batı Thor uydusu arasında yaklaşık olarak 43 derece fark var, dolayısı ile Multifeed de olsa tek antenle hepsini birden almanız en azından verimli şekilde almanız mümkün olmayabilir, iki antenden ve 4er LNB'den oluşan bir sistem belki de daha iyi sonuç verebilir.

8 LNB için iki adet 4'lü DiSEqC ve iki kablo ile indirip bunları değiştirerek kullanabilirsiniz, 8 li DiSEqC ler ile TV kartlarının çalışmadığı söyleniyor gerçi motor hareket ettirme sinyallerinin doğu veya batı 8 li DiSEqC lerde geçiş sağladığı yabancı sitelerde yazılmış ancak DiSEqC ve kablonun kalitesi de taşınan sinyallerin DiSEqC'ye ulaşmasını veya DiSEqC tarafından algılanmasını kolaylaştırabilir. Bunun dışında uzaktan kumanda sistemi ile çalışan kendinden adaptör beslemeli DiSEqC geçiş aparatları var böyle bir sistem de kurulabilir.

Sharp veya Winquest LNB tercih edebilirsiniz, o kadar pahalı ekipmana gerek yok derseniz bunun dışında Next LNB de tercih edebilirsiniz. Özel tipte Oval Multifeed anten kullanacaksanız bunlarda LNB ayarları ve açıları daha kolay hesalanıyor normal offset antenlerde ise bunlara göre aparat bulmak ve her bir antene 4 LNB takmak oldukça güç olacaktır, piyasada bu tipte anten satanlara güvenmeyin bunların çoğu sahte ve ancak tek antende iki tane LNB'ye kadar verim alabilirsiniz çünkü bu antenlerin üretiminde tasarlanan LNB konumları ile LNB lerin gerçekte durması gereken yerler arasında ciddi farklar var.
aQUa
aQUa

uydular

İleti manlife » Per Eyl 03, 2009 7:42 pm

Üstadım turksat için 90lık çanağım var ve izliyorum bunun dışında 150lik yatay motorlu çanağım hotdbirtte, uydular hakkında çok araşatırma yapmadım bildiğim kadarıylada astra, hiodbird, sirius ve olucağını sanmam ama hispasat vs. izleyebilmek niyetindeyim, ve bir yazında skystar3 usb nin bir yazılımla 16 lnb ye kadar desteklediği demişsin (hatırladığım kadarıyla) 8 değil imkan oluşturulduktan sonra 16 uyduda izlenebilr mi? bendeki motoru ses yaptığı için kullanamıyorum sesini kesmek mümkünmüdür? bu arada çanaklar cihazlarıma 10 metre uzaklıkta verdilgin ve engin bilgilerin içinde ayrıca teşekkür ederim saygılarımla
manlife

İleti aQUa » Per Eyl 03, 2009 10:07 pm

Tabi ki sisteme istenildiği kadar uydu ve LNB eklenebilir, 4 DiSEqC ile toplam 16 uydu yayını taşınabilir, aparatlar hakkında derin bilgim yok ancak bir sistem ile dir DiSEqC'den diğerine uzaktan kumandalı bir sistem kullanarak güç vermek ve kesmek mümkün olabiliyor belki bunun 2 lisi dışında 4 lü veya 8 li si çıkmıştır hatta üretimi bile yapmak çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Prensip larak yakın uyduları tek bir antende toplamakta faysa var. Dediğiniz gibi Hispasat biraz uzak kalıyor.
1. Uydu Anteninde: TürkSat, HellasSat, EutelSat SeaSat ve Astra 28 uyduları
2. Uydu Anteninde: Astra 19, Hotbird, EutelSat W2 ve EutelSat W3A (veya EutelSat W3A ile Sirius)
3. Uydu Anteninde: Thor, Amos, Atlantic Bird ile Hispasat seçilebilir.

İsteğe ve zevke göre tercihlerinizi yapacaksınız, tabi paylaşım alıyor musunuz aldığını paylaşım hangi uydu ve kanalları kapsıyor bunları da araştırmak gerekiyor.

Motorlu sistem bizde iki tane var biri 3 Metre diğeri 1.60 Metre motorlu sistemler hem çok sorun çıkarabiliyor hem de gece gündüz sürekli anteni bir o yana bir diğer yana çevirmek belli bir noktadan sonra yorucu oluyor çoklu anten sisteminde ise bir mouse tıklaması veya uydu alıcılarda bir kanal geçiş hızında zahmetsizce bir uydudan diğerine geçilebiliyor.
aQUa
aQUa

Antenler, LNB ve DiSEqC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir