Kararsız kaldım.Next lnb hakkında bir kaç soru.

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

Kararsız kaldım.Next lnb hakkında bir kaç soru.

İleti fangelus » Çar May 21, 2008 9:16 pm

Herkese selamlar.Bilgisayarım için bir dijital tv kartı almak istiyorum.www.hepsiburada.com adlı internet alışveriş sitesinde skystar3 hakkındaki yorumlar faydalı oldu.ve bu karta yöneldim.Türksat 1C uydusuna bağlı 4 çıkışlı bir lnb'ye sahibim.markası NEXT YE448A özellikleri:
Frekans:10.7-12.75 GHz Gürültü Seviyesi:0.3 dB Lo:9.75 / 10.600 GHz
bu lnb ye bağlı 3 televizyon günün her saati aktif durumda.benim 4 üncü olarak dijital tv kartına bağlama imkanım varmı skystar3 yeterli sinyali çekebilirimi.Yani türksat1c deki tüm kanalları izleyebilirmiyim.İçinizde daha önce deneyen akadaşlar varmı.Lnb den çıkan kablo normal elektrikçilerin taktığı kablo yani dandik olabilir.bu ilk sorumdu.
Birde skystar3 sbilgisayar sistemini fazla yorar veısıtırmı Sistemim
Dual core E2180 2.0 ghz işlemci 2 gbyte ram 512 8600gt ekran kartı 19 inç lcd 400 gbyte hardisk....Birde skystar3 tv kartını daha ucuza bulabileceğim yer varmı.hepsiburada.com haricinde üreticisinden alsam daha ucuz olurmu. herkese şimdiden teşekkürler.
fangelus

İleti aQUa » Cum May 23, 2008 5:19 pm

- LNB'nizin 4'cü çıkışını kullanarak TV kartınız ile yayın alabilirsiniz.

- Yeni ürünümüz SkyStar3 Rev 3.0 en az güç tüketimine sahip Dijital uydu kartıdır, yeni revizyon kartımızla şimdiye kadar restart attırma problemi ile müşterilerimiz karşılaşmadı, bilgisayarınız bu kartla da reset atıyorsa mutlaka güç kaynağınızı değiştirmeniz gerekecektir.

- Kullanacağınız kablo saf plastik ve yumuşak bakırdan çekilmiş RG6, RG6U veya RG11 kablo olmalıdır.

- Kullandığınız konfigürasyonla bilgisayarınızın yorulması mümkün değildir. 2.8 GHz P4 bilgisayarım var TV izlerken aynı anda iki tane multimedia uygulama daha çalıştırabiliyorum, emule ve muhtelif explorer sayfaları da açık şifreli yayında kayıt yaparken dahi yavaşlama yok sizin bilgisayarınızın konfigürasyonu neredeyse benimkinin iki katı hızda.

- Firmamızdan da alabilirsiniz bir miktar daha ucuza gelecektir ancak sadece peşin ödeme opsiyonumuz var kredi kartı kabul edemiyoruz.
aQUa
aQUa

İleti nmynb » Cum May 23, 2008 8:42 pm

rg6, rg6u, rg11 kablolarının birbirlerine göre farkı nasıldır? kablo mesafesi artıkça sinyal kaybı çok fazla olduğu malum üzere, hangi kablolardan daha iyi verim alınır.(Aynı markalar için)
nmynb

İleti aQUa » Cum May 23, 2008 10:32 pm

RG11 kablo en iyi uydu sinyali taşıyıcı kablodur bunun da daha üstü vardır, RG11 kablolarda bakır tel ve kablonun kalınlığı diğerlerine göre daha kalındır.

Asıl önemli olan ise kablonun ortasındaki telin saf bakır çevresini saran plastiğin de saf plastikten çekilmiş olmasıdır, yoksa et kalınlığı hiçbir şey farkettirmez ve kötü bir RG6 kablodan farkı olmaz.
aQUa
aQUa

Antenler, LNB ve DiSEqC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir