Hangi LNB alınmalı

Uydu Sistemi, Kurulum, Malzeme ve Ekipmanları.

Yetkili: aQUa, egeli

Hangi LNB alınmalı

İleti MiRaC » Per Ekm 11, 2007 2:10 pm

Öncelikle merhaba benim şuanda tek çanak ve onun üstünde tek çıkışlı LNB var ben skystar 3 almayı düşünüyorum bunu alırken yanında malum çift çıkışlı LNB almam gerekiyor sizce hangi marka LNB almalıyım
MiRaC

İleti aQUa » Per Ekm 11, 2007 5:15 pm

WinQuest veya Sharp tercih etmenizde fayda var, ürünlerimizle DigiLine ve GoldMaster Dual LNB kullanılmasını uygun görmüyoruz.
aQUa
aQUa

İleti MiRaC » Cum Ekm 12, 2007 12:57 am

sizin belirtiğiniz WinQuest Sharp ürünleri hepsiburada.com da yok neyse ben piyasada bakiim biraz ama bu dediğiniz ürünleri bulmazsam next çift çıkışlı LNB olabilirmi. olmaz ise şayet sizin önerebilceğiniz başka markalar varmı
MiRaC

İleti aQUa » Cum Ekm 12, 2007 1:52 am

Next'de olabilir orta kalitede bir ürün diyebilirim yani işinize yarayacaktır.
Problem çıkaran ürünlerin listesini zaten yazdım, bu ürünler bizim ürünümüzle değil genel olarak problem çıkaran ürünler, hangi markayı alırsanız alın bu tip ürünlerde çok ucuza kaçmamakta fayda var.
aQUa
aQUa

İleti Stroskop » Pzr Ekm 28, 2007 9:19 am

@aqua hocam verdiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Hassas bir kart denen skystar2 için özenle malzeme seçmek istiyorum.
Özellikle diseq, lnb, çanak ve kablo seçimine dikkat etmek istiyorum.

Bu başlık altında sizden öğrenmek istediğim;
LNB'ler üzerindeki 0.3 DB ve 0.1 DB gibi rakam ve harfler görüyorum. Bunlar ne ifade ediyor acaba? Desibel mi demek? En yüksek değer yayını daha iyi alır mı demek? Bilgilendirirseniriz sevinirim...
Baff marka 0.1 DB LNB ile Next marka 0.3 DB LNB arasında hangisini tercih etmeliyim? Tam olarak söyleyebilir misiniz? 0.1 DB mi 0.3 DB mi?
Gönlüm sharp marka almak ister ancak her markayı bulamıyoruz...
Skystar için piyasada bulunabilen LNB'lerden hangisini tavsiye edersiniz?
Ve DB değeri ne olmalı? Teşekkürler. Kolay gelsin.
Sahip olduğun bilgi, paylaştıkça anlam kazanır.
Stroskop

İleti aQUa » Pzr Ekm 28, 2007 1:19 pm

Üzerinde her ne kadar 0.3 dB 0.1 dB'de yazsa bunarın hepsi palavradır.

Dünyanın en kaliteli ve profesyonel kalitede LNB üreten firması SMW'dir. Bu firma tarafından üretilen en düşük gürültülü seviyesine sahip LNB leri 0,78-0.8 dB'dir ki bu LNB ler piyasadaki 0.1dB yazan LNB lere göre 2,5 ile 3 kat daha yüksek verime sahiptir.

Herhangibir elektronik devre içinde bulunan yarı iletkenler, çalışma frekansından doğan bir dip gürültüye (noise)'a sahiptirler, yarı iletkenin dip gürültüsü üretmemesi için çalışmaması gerekir.

0.7, 0.6, 0.5, ile başlayan sonrasında 0.1'e kadar düşen bu rakamlar satış trendinin ifadesidir. LNB lerin üzerine biri 0.7dB yazınca diğeri 0.6dB yazarak satışlarını yükseltmek istedi, bu devam ederek günümüzde 0.1dB'e kadar inildi. Öyle ki Türkiye'nin en tanınmış firmalarından birinin baş mühendisi, Çinli üreticilerin, "LNB'nin üzerine gürültü seviyesi olarak ne yazılmasını isterseniz?" şeklinde sorularına kendisinin cevap verdiğini belirtmiştir.
aQUa
aQUa

İleti Stroskop » Pzr Ekm 28, 2007 9:20 pm

Teşekkürler verdiğiniz bilgi için.
Anladığım kadarıyla LNB'nin üzerinde yazanlar her ne kadar gerceği yansıtmasa da düşük DB seviyesi almak daha iyi...

Bugünlerde iki tane LNB alacağım. 0.1 DB olan Baff marka veya 0.3 DB olan Next marka. Yazdıklarınızdan hareketle 0.1 DB Baff marka LNB alıyorum, doğru mu yapıyorum? DB oranı düşük olan tanınmış bir markayı seçiyorum. Hangi ürünü almam gerektiği konusunda yanıt bekliyorum.
Teşekkürler.
Sahip olduğun bilgi, paylaştıkça anlam kazanır.
Stroskop

İleti aQUa » Pzr Ekm 28, 2007 10:24 pm

Baff DiSEqC swichlerle eskiden ürünlerimiz çok iyi çalışıyordu ama geçenlerde uydu geçişi sorunu yaşayan bir müşterimiz Baff marka DiSEqC kullandığını ve yeni aldığını belirtmişti. DiSEqC switchlerde bir kalite düşüklüğü olduğu görülüyor LNB lerdeki durumu bilmiyorum. Sharp piyasada rakiplerine göre daha önde bir ürün bulabilirseniz Sharp alın bulamazsanız Next veya bahsettiğiniz baff'ı alın.
aQUa
aQUa

Antenler, LNB ve DiSEqC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir