Bios5 karttan sonra ecm problemleri...

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Bios5 karttan sonra ecm problemleri...

İleti crck » Sal Şub 28, 2006 9:14 am

Yasal DT abonesiyim, DT mevcut Bios3 kartimi Bios5 kartla degistirdi. Kanallarin bir kisminda ECM ile bilgileri degistirince herhangi bir problem yasamadim ancak kanallarin cok buyuk kisminda Bios5 karta gore olan ecm degerlerini sectigimde sifre anahtarinin buyuk bolumu bir sebepten ekrana gelmiyor ve veri degerleri bolumunun cogunu FF FF seklinde degerler kapliyor... Yardimci olursaniz sevinirim...
crck

Karttan Ecm Problemleri

İleti aQUa » Sal Şub 28, 2006 2:02 pm

Sayın crk,

Öncelikle Bios5 kartlar satın aldığınız paket ve bu paketin yayınlandığı uyduyu seçmektedir, yani diğer bir uydudaki yayınlar aynı kartla izlemeniz mümkün değildir. Bununla birlikte Bios 5 kartlarda zaman zaman bu problem meydana gelmektedir, bu tip bir hata ile karşılaştığınızda orjinal kartınızı bir süre receiverınıza takıp ilgili yayınları açıp kartınızın update olmasını sağlamanız gerekecektir. Update işlemi tamamlandığında kart abonesi olduğunuz yayınları açacaktır.
aQUa
aQUa

İleti crck » Sal Şub 28, 2006 4:47 pm

cevabiniz icin tesekkur ederim ancak derdimi anlatamadim sanirim. simdi karti bir yana biraktigimizda plugin ayni pakete dahil olan farkli kanallar icin ecm bilgilerini tam alamadigini gostermekte. soyle ki, mesela kanald ve atv'yi ele alalim...ikisi icinde 4 tane farkli ecm secenegi var...bunlardan ikisi cw revision 3 ikisi cw revision 0 diye gecen v5 sifreleme... cw client pluginde kanal icin bios5 kartin cozecegi rev0 diye gecen ecm secenekleri secildiginde pluginin ecm data stringlerinin ciktigi bolumde sifrenin tamami cikmiyor yada cok az kismi cikiyor kalan kisminda FF FF FF FF... diye gecersiz bir veri butunu cikiyor...Dogal olarak cw serverda anonymous socket error veriyor yani bu kanallar icin kart devreye dahi giremiyor bu sebepten cunku server gelen bilginin tanimlanamayacagini bildiriyor...yani karta sira gelmiyor yada kart sifreyi cozmeye calisamadan hata olusuyor...anladigim kadari ile cw server ve cw client pluginleri bu yeni versiyon bios5 sifreyi algilayamiyor tam olarak cunku bios3e ait ecmi sectigimde data string duzeliyor... pluginin yeni versiyonu cikacaga kadar bekleyecegiz sanirim...umarim derdimi bu sefer daha iyi anlatabilmisimdir. bu aciklamadan sonra sorunun cozumune dair verebileceginiz yeni bir bilgi varsa sevinirim cunku bu durum yuzunden su an tv kartini kullanamiyorum.

ilginiz icin tesekkur ederim.
crck

İleti aQUa » Çar Mar 01, 2006 3:13 am

Bahsi geçen problemin uydu kartı ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Probleminizin sebebi kart okuyucunuzun iyi çalışmaması veya Pluginden gelen istekleri zamanında cevaplayamamasından kaynaklı olabilir.

Cryptoworks şifreleme sistemi hakkında çok fazla bilgim yok ancak şifreleme sistemleri ve bunların çözümleri forumumuzun konuları arasında olması bazı sakıncalar yaratabilir.

Son olarak tavsiyelerim şunlar:

1. Progammerınızın 3,57 Mhz kristale sahip olduğundan emin olunuz, devre elemanlarında kristal kullanılmayan kartlar bu tip problemler verebilmektedir.

2. USB programır yerine RS232 programırları tercih etmenizde yarar var,

3. Eğer RS232 port üzerinden bağlıysanız portta bir sorun olma ihtimali mevcut.

4. Elinizde mevcut ise ProgDVB'nin 4.56 versiyonunu tercih ediniz, daha sonra çıkan tüm versiyonlarda belli problemler mevcut. Kullanmadığını pluginleri yüklemeyiniz veya deactive ediniz.

5. Kullanıdığını programır firmamızın ürettiği Sigma CAM+ ise devre bölümünün elle tutulması yağlanması ve bunun sonucunda görevini yerine tam getirememesi muhtemeldir. Kartın emprime yollarını selülozik tiner ile temizleyiniz, çalışmaması veya arıza yapması durumunda firmamız ücretsiz olarak Sigma CAM+'ınızı yenisi değiştirecektir.
aQUa
aQUa

İleti crck » Çar Mar 01, 2006 9:33 pm

sayin aqua,

olasi problem olarak saydiginiz maddeleri gozden gecirdim...kullandigim kart okuyucu sizden satin aldigim sigma cam+ ve tum voltaj ayarlari dogru zira cw client pluginin okuyabildigi ecm degerlerinde sorunsuz calisiyor...sorun artik eminim ki tamamen cw client pluginin rev0 diye gecen v5 sifre degerlerinin cogunu taniyamamasindan kaynaklaniyor. ve 5-6 ay sonra dtnin bu sifre sistemine tamamen gececegi (eski v3 kartlari degistiriyorlar temmuz gibi tamamen gececeklermis, sehrimdeki dt bayiinden aldigim bilgi bu) dusunulurse o tarihe kadar cw v5 sifreyi algilayabilen bir plugin cikmadigi takdirde ci arayuzu ve modulsuz dtnin hicbir tv kartiyla seyredilemeyecek olmasi demektir. cunku sorun cw servera sira gelmeden(yani kart daha devreye girmeden) yayinin icinden yeni ecm degerlerinin ayirt edilememesinden kaynaklaniyor. (farkli card sharing softwareleri dedenedim onlarda ilgili kanallarda ecm degerlerini okuyamiyor yani sorunun sifre sisteminin pluginin kaldiramayacagi kadar hizli yada kompleks oldugunu kesinlestirdi) bu durumda da yeni bir plugin yazilana kadar bekleyecegiz demektir. siz de eger bu konuda elinize yeni bilgi olusursa yada bu konuda farkli kaynaklardan birsey duydugunuzda haber verirseniz sevinirim.

Ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

Saygilarimla,
crck

İleti crck » Çar Mar 01, 2006 10:39 pm

Bu arada benzer durumda olabilecek ve durumu ile kiyaslamak isteyen arkadaslar icin calismayan kanallarin tam listesi asagidaki gibi;

Chanel1 Russia,CNN International,Comedymax,Discovery,Dizimax
Extreme Sports,Familymax,Fashion TV,GoldMax 2,Home TV,Kanal D,MGM Moives,Moivemax,Moviemax 2,MTV,N.Geographic/CNBC,Pro 7,Rai 1,Reality TV,Sailing Chanel,Showtime,STAR ,The History Chanel,Salon 1,VH1,ZDF, Aquavision kanallari

Diger kanallarin tamami calismakta...(Yeni acilan S'nek, Retromax dahil)

Not: Acaba bazi transponderlarla mi alakali diye kontrol ettim ne yazik ki sonuc negatif yani ayni transponderda bazi kanallar calisirken bazilari calismiyor...
En son crck tarafından, Per Mar 02, 2006 2:33 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
crck

İleti dicle » Per Mar 02, 2006 2:12 am

dostum synı sorunları yaşıyoruz dizimax ve comedimax açık bende diğerleri aymı bendeki kart v3 ama cw emu 1.3 denedim cw client ,cw serer denedim sonuç aynı ayrıca bende sigma cam den çok daha iyi bir yazıcı ve okuyucu var infinity usb unlimited cihaz 100$ zaten ama nafile böyle şeyler yaşıcamı bilseydim 100$ cı girişli bir kart 50$ modül alır bu işi kesin çözerdim ama nafile kartı recivera takıyorum sorunsuz çalışıyor hatta ss2 de denedim aynı pc de daha fazla kanal açtı olay bence digital tv driverlerinden kaynaklanıyor umarım yeni bda yazılımları artı yeni bir plugin çıkarda yeni bir tv kartı almak zorunda kalmayız bu işe çare lazım...
eklemeyi unutmuşum asıl sorun tüm cw emu larda infodan baktığınızda kanalı açıyor şifreyi görüyor ancak kanal görüntüsü gelmiyor ve açılmayan kanalın kalitesi %100 çıkıyor sonra düşüyor şifre yeniden yazılıyor görüntü yok aynı işlem sürekli tekrarlıyor.aynı sey bende multivizyon paketindede oluyordefalarca kurulum yaptım pc formatladım mhazır power installer denedim sayın aqua nın tavsiye ettiği progdvb nin versiyonlarını denedim sonuç aynı yalnız bu problemi yani multileri bazı ss2 kartlarındada yasayanlar var driver versiyonlarını yükselttiklerinde yada düşürdüklerinde düzeliyomuş bişekilde çözüm lazım dostlar bu husus özelliklede cw emu olayı çok canımı sıkıyor...
dicle

İleti aQUa » Per Mar 02, 2006 10:18 pm

Sayın Dicle,

Lütfen tahminleriniz üzerinden fikir yürütüp kartın driverlarında problem var şu kanal iyi diğeri sıfırlanıyor, şu cihazla şu kanalı çözüyor diğeri çözmüyor şeklinde yazılar yazmayınız.

Ürünümüzü piyasaya bundan tam iki yıl önce çıkarabilirdik, üstelik piyasada o sıralar DVB-S kartı sıkıntısı mevcuttu ve toptancı firmalar hergün firmamızı arayıp elimizde herhangibir DVB-S kartı olup olmadığını soruyorlardı. Firmamız sadece kanal taramada küçük bir yazılım problemi nedeniyle (satın alanların belkide hiç karşılaşmayacakları bir hata) ürününü piyasaya sürmemiş ve bu nedenle piyasadaki bayilerinin tamamını kaybetmiştir. Bugün piyasamızda Türksat uydusunu tarayıp toplam iki adet kanal bulan bir kart, format çekildiğinde BIOS'u kendi kendine silinen ve satıcısı tarafından garanti kapsamı dışı ilan edilen başka bir kart, forumlarda ise türlü yalanlarla piyasadaki kartların tamamına ve özellikle de ürünümüze saldırıp kendilerine ait vasatın altındaki kartlarının satış rakamlarını arttırmayı hedefleyen birçok firmanın ürünleri ile doludur. Firmamız yukarıda özelliklerini saydığımız firmaların hiçbirine benzemez.

Firmamıza kartınız ile beraber müracaat etmeniz durumunda, sizin belirleyeceğiniz bir süre kadar elinizdeki ürünü sizin tanıklığınızda test etmeye hazırız. İstediğiniz herhangibir kanalda Multivision, ABsat, Taquilla veya Türksattaki herhangibir kanalda hiç farketmez. Turksat, Hotbird veya Hispasat'a sabitlenmiş antenlerimiz mevcuttur. Eğer söylediğiniz gibi bir hata mevcut ise kartınızın bakımı yapılacak veya yenisi ile anında değiştirilecektir. İddia ettiğiniz gibi tüm kartlarımızın bozuk çıkması durumunda ürününüz sizde kalmak koşulu kart bedeli tarafınıza geri iade edilecek ve ürünün satışı durdurulacaktır. Ancak eğer kartımızın doğru şekilde çalıştığını ispat edersek sizden test sonuçlarının tamamını bu forumda ve konu hakkında yazdığınız her yerde açıklamanızı istiyeceğiz. Sanırım sizin içinde yeterince adil bir anlaşmadır.
aQUa
aQUa

İleti dicle » Cmt Mar 04, 2006 4:03 am

sayın aqua ben tahminler ustune yorum yapmıyorum.oncelikle vermiş oldugunuz destek icin teşekkur ediyorum benim multivisyonla ilgi bir problemim oldugunu ancak hispasat uydusuda kullandıgım icin cok da onemli degil dedim yazımda ikinci olarak konu baslıgını acan arkadasın sorunuyla aynı sorunu yasıyorum cw emu larda performans alamıyorum ancak ss2 kartlada aynı pc de daha iyi netice aldıgını gordugumu soyleyebilirim belki yeterli degil ama digital tv kartından daha iyi ben burda yıpratıcı yazılar yerine yapıcı olmaya calısıyorum formdaki diger yazılarımda belirtmiştim digital tv kartı diger muadillerine gore donanımsal olarak cok basarılı kart oldugunu soyleyebilirim kanal bulma +ısı stabilitesi mukemmel ama malesef bda yazılımları surekli erteleniyor muhakkak bir nedeni vardır bununda farkındayım. sonuc olarak cw emularla ilgili bir gelişme olursa cok mutlu olucam ilginiz icin tesekkur ederim ayrıca burda ve diger forumlarda digital tv kartını benim kadar savunanda oldugunu sanmıyorum isterseniz nikimle diger forumlara bakabilirsiniz ben inanıyorum ki bu sürtüşmeler digital tv kartının gelecegi için daha yapıcı olur ve en iyiye ulasmamızı saglar........
dicle

İleti aQUa » Pzr Mar 05, 2006 2:27 am

Sayın Dicle,

Amacım müşterilerilerimize soru ve sonunlarında yardımcı olmak, onlarla takışmak değil. Ürünümüze gösterdiğiniz ilgi ve güvenip aldığınız içinde teşekkür ederiz.

Kartımız ProgDVB ile %100 uyumludur, sonuç olarak SkyStar2 veya diğer ProgDVB destekleyen kartlarla Multivision ne kadar izleniyorsa satın almış olduğunuz firmamızın piyasaya çıkardığı kart ile de o kadar izlenmektedir. Bu kart aralıksız olarak 72 saat çalıştırılarak tarafımızca test edilmiştir. Multivision kanallarında hiçbir mevcut probleme rastlanmamıştır.

Sorunlarınız olduğunu söylüyorsunuz, tabi ki bunlar size göre tahmin değil sonuç olarak yaptığınız işlemlere dayanarak bunu belirtiyorsunuz bunları dikkate alıyoruz, ancak tek bir bilgisayarda yapılan bu sonuçlar sizi yanıltabilir. Burada tarafımızca bilinmeyen kısımlar çok fazla, bilgisayarınızdaki yazılımın eskimesi işletim sistemi dahil, bilgisayarınıza kurulmuş olan bazı yardımcı programlar pluginler vs. Portlarda veya PCI slottaki bir aksama, driver updateler, güç kaynağının yeterli olmaması, antenle ve LNB'ile ilgili bir çok başka sebep. Bu sebepler bir başka kartı etkilemezken diğer bir kartı çalışmasında sorunlar yaratabilir.

Size örnek olması açısından birkaç örnek vereyim:

Bir müşterimiz, ProgDVB tarama işlemi sırasında kalite seviyesinin çok yüksek olduğunu levelin ise %0-1-2 aralığında seyrettiğini ve birçok kanalı aynı nedenden listeleyemediği şikayeti ile firmamıza başvurdu, ben kendisine üşenmeyip bilgisayar kasası ile gelmesini söyledim, kart bizim bilgisayarımızda mükemmel çalıştı, ardından müşterimizin bilgisayarında denedik sonuç yine mükemmel, müşterimizin bilgisayarında problem çıkarabilirdi de sonuç olarak problem anten sistemindeydi. İkinci bir olay ise bir iki ay önce bizim bilgisayarımızda gerçekleşti, sürekli kart test ettiğimiz bilgisayarda kanal geçiş hızı 15 saniyeye kadar çıktı, sürekli driver updateler ve kart değişik kartların testleri nedeniyle, filgisayara işletim sistemi yeniden kuruldu ve kanal geçişleri 1-2 saniye aralağına indi. Üçüncü bir müşterimizin yine kendi bilgisayarı ile firmamıza müracaat etti, sinyalleri görüyor fakat yayınları hem çok kalitesiz çıkıyor bazıları ise hiç çıkmıyordu, müşterimize işletim sistemini baştan kurup kartla ilgili hiçbir yazılım yüklemeden firmamıza gelmesini söyledik, sürücü ve yazılım yüklendikten sonra firmamızın bilgisayarındaki çalışmanın aynısını müşterimizin bilgisayarında elde ettik. Bugün de başka bir müşterimiz ziyaret etti firmamazı, sizin bir ürününüzü aldım bozuk çıktı şimdi yenisini aldım test edebilirmiyiz? Tabi dedik ürünümüzün problemi neydi? Türksatta Kanal D, ATV çıkmıyor, arızalı olan kartın da sorunu buydu, iki anten bir ikili LNB ve bir de receiverım var, PC kartında bir kanala basıyorum ve receiverdaki kanal gidiyor. Kartımız müşterimizin tanıklığında test edildi ve sorun olmadığı anlaşıldı, büyük ihtimalle uyduyu takan kişi ikili LNB yerine kabloyu splitter ile bölüp receiver ve PC kartına göndermiş. Sizinki farklı bir durum, ama bu müşterimiz de kalkıp bütün forumlara kartımızın bozuk olduğunu ilan edebilirdi ve kendisine göre haklı da olabilirdi. Daha önce de belirttiğim gibi firmamıza gelerek bunun aksini ispat etme şansınız her zaman için mevcut ürünümüzü satın alan her kullanıcımız bu hakka sahiptir. Firmamızı ziyaret ederek kartı çalışırken görerek kuşkularını giderebilir. Firmamız bu testlerden hiçbir ücret talep etmemektedir.

Bir ürüne çalışmıyor bozuk şeklinde bir etiket yapıştırmak kolay birşey, kimse de size kalkıp neresi çalışmıyor veya neresi bozuk diye sormaz, o şekilde kabul edilir, zaten ürünümüzü kullanmayıp ürünümüzün ne kadar kötü bir ürün olduğu konusunda sayfalar dolusu yazı yazan kişiler mevcut. Eleştirilere açığız ancak yine de bir ürün hakkında yargı bildirmeden önce sisteminizde bir aksaklık olabileceği fikrini göz ardı etmemek gerekiyor.

Türksat için olan DGTK paketini satın alan bir müşterimizin BIOS 5 kartı ile de testler yaptık ve bu uydudaki tüm kanalları problemsiz olarak izleyebildik. W3 uydusunda bir arkadaşımdan ödünç aldığım BIOS 3 kartla denemeler yaptığımda ise (standart paket üyesidir) herhangibir olayla karşılaşmadan tüm kanalları izleyebildim. BIOS3 kartlarda update işlemi gerekmesede BIOS 5 kartlarda kartın zaman zaman update edilmesi için 10-15-20 dakika civarında şifreli kanallarda bekletilmesi gerektiğini çeşitli platformarda duyuyorumiyor. BIOS 5 kartları CWEmu1.03 yazılımı ile izlemeniz imkansızdır. Aşağıda söz ettiğiniz kanalların tamamını server-client yazılımı ile test etmiştim problemsiz çalışıyorlardı. Sanırım Movimax lar standart paketin içine dahil değil. Bununla birlikte firmamız sadece sattığımız ürünlerin doğru ve stabil biçimde çalışmasından sorumludur, bazı pluginlerin çalışıp çalışmaması firmamızın konusu değildir bu durum müşterilerimize bu konularda yazrdımcı olmayacağız anlamı taşımamaktadır.

BDA yazılımı konusunda oldukça mesafe alındı, bir aksilik olmadığı taktirde bu ayın ortalarından sonra kartımız başka yazılımları da destekleyecektir. BDA dışında sürücü ve programları geliştirme konusunda çabalarımız sürmektedir.
aQUa
aQUa

İleti dicle » Pzr Mar 05, 2006 2:56 am

sayın aqua vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim multivizyon olayı büyütülecek bir konu değil sonuçta hispastta kullandığım için ihtiyaç dahi duymuyorum ancak ne hikmetse çözemedim neyse önemli olan yasal üyelik sanırım bunuda tv kartı değiştirerek çözme yoluna gidicem skaystar1 cı modül girişli yada muadili bir kartla öğrenmek istediğim sigma su anda skaystar 1 satıyormu birde formda ikinci el bölümü görmüştüm digital tv iade edip fark ödeyerek skaystar 1 modül girişli alma sansımız varmıdır bilgi verirseniz sevinirim en azından modül girişli bir tv kartı mevcutmu elinizde tşk....
dicle

İleti aQUa » Pzr Mar 05, 2006 5:53 pm

Firmamız Skystar1 CI ürününü hiçbir zaman ithal etmemiştir.

Skystar1 CI, TwinHan tarafından üretilmekte olan bir karttır, ProgDVB'de TwinHan modülleri ile çalışmaktadır. Bu nedenle Visionplus CI modelini almanız sizin için daha karlı olacaktır. Bu kartların tunerleri küçük ve connexant bt chipsetli oldukları için görüntüde gerek Digital-TV gerekse Skystar2 kadar performans elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Ürününüzü satmak için forumumuzun 2 ci el bölümüne yazabilirsiniz, biz de 2.ci el ürün arayan müşterilerimizi oraya yönlendiririz.
aQUa
aQUa

İleti dicle » Pzr Mar 05, 2006 11:53 pm

sayın aqua vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim
dicle

İleti crck » Sal Mar 07, 2006 5:11 am

sayin aqua,

DT icin, W3A Bios5 testinizde, benim bir turlu ecm degeri alamadigim ATV,Kanal D ve STAR'ı deneme sansiniz oldu mu ? Olduysa sonuc neydi ? Cunku eger calismissa sorunun benim tarafimda oldugu anlasilacak...(Yada ecm degeri alamadigim kanal listesi icinden herhangi baska bir kanalda olabilir tabii ki) Ona gore bende nerede hata yapmis olup olamayacagimi tekrar kontrol edicem...

Iyi calismalar,

Saygilarimla...
crck

İleti aQUa » Çar Mar 08, 2006 2:14 am

Firmamızda DT aboneli kartı bulunmamaktadır,

Denemelerimizi genellikle arkadaşlarımızdan aldığımız ödünç kartlarla yapmaktayız. Kanallardaki değişiklikler hakkında çok fazla bilgimiz olmuyor.

Konuyla ilgili ve tecrubeli arkadaşlarımız Server Client yerine NewcsGui+newCS1-13-windows ve Wincsc pluginlerinin şiddetle kullanılmasını önermektedirler. Eğer bu pluginlerle de deneme şansınız olduysa ve sonuç yine olumsuz ise firmamız tarafından yapılacak bir şey bulunmamaktadır. Bu pluginlerle ilgili gelecek hafta çalışmam olacak ve kullanımın doküman haline getireceğim.
aQUa
aQUa

Sonraki

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir