Sigma CAM+ Modul

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Sigma CAM+ Modul

İleti cevatyildiz » Cmt Oca 21, 2006 2:39 pm

Cogu forum larda modullerin cesitliligi ve modul tavsiyleri var. Sigma CAM+ hangi CI module sahip avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Cevat YILDIZ
cevatyildiz

Sigma CAM+

İleti aQUa » Cmt Oca 21, 2006 4:44 pm

Sayın Cevat Yıldız

Yazınızı okuduktan sonra ön bilgi olarak CI ve CAM terimlerinin anlamı hakkında bir açıklama yapma gereği hissettim.

CI = Common Interface (Modül Yuvası, CAM (Modüllerin kullanılabilmesi için arabirim.
CAM = Conditional Access Modul (Koşullu erişime ait modül)

CI'e (Modül yuvası) CAM (Modül) yerleştirirsiniz ve orjinal abonelik kartınızı da modüle yerleştirip abonesi olduğunuz yayınları izlersiniz.

Sigma CAM+ 'ise Phoenix Interface olarak da tabir edilen bir arabirimdir. Bu arabirim hem CI modül Yuvası hem de CAM Modül vazifesi görebilmektedir, böylece sadece aboneli kartınızı SigmaCAM+ 'a yerleştirip yayınları izleyebilirsiniz.

SigmaCAM+ Viaccess 1-2, Iredeto 1-2, Nagra 1-2, CryptoWorks gibi birçok şifreleme sistemini internette bulabileceğiniz pluginlerle desteklemektedir.

Avantajı pahalı ve kartın üzerinde Interface olmasından dolayı küçük ve kalitesiz tunerler kullanılan CI Common Interface li bir uydu kartı gerektirmemesi ve kullanıcıya ekstra CAM (modül) satın alma gerekliliğinden kurtarmasıdır, yeni abonelik kartınızı arabirime takıp kullanabilmenizdir. Bildiğim kadarı ile herhngibir dezavaj yok ancak bu arabirimi kullanabilmeniz için bilgisayarınızda RS232 (9 Pin) portun bulunması gerekmektedir.
aQUa
aQUa

İleti emrah548 » Sal Ağu 12, 2008 2:53 am

bilgisayarımızda rs232 yok ise bunu kullanabilmek için ne yapmalıyız bilgisayar laptop usb skystar 2 uyku kartı var yasal abonelik kartım ile kanalları izlemek istiyorum ne yapmalıyım yardımcı olurmusunz
emrah548

İleti aQUa » Sal Ağu 12, 2008 9:42 am

Tavsiyem USB Infinity tarzı bir Phoenix Programmer satın almanızdır. Nereden ve kaça alabileceğiniz hakkında bir fikrim yok.
aQUa
aQUa

İleti emrah548 » Sal Ağu 12, 2008 12:20 pm

sigma cam + rs232 -usb donusturucu ile işimiz olmazmı
emrah548

İleti aQUa » Çar Ağu 13, 2008 1:01 am

USB dönüşdürücülerin hemen tamamına yakını yeterli kalitede olayıp sorun çıkarıyor bu nedenle tavsiye etmedim. Yoksa ürünümüzü satmayı tabi ki biz de isteriz.
aQUa
aQUa

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir