Digital Tv Kartları Hakkında Tavsiyeleriniz?

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Digital Tv Kartları Hakkında Tavsiyeleriniz?

İleti bunyas1907 » Pzr Haz 10, 2007 1:25 am

Arkadaşlar işin aslı şu ben bilgisayarıma digital tv kartı alacamda piyasada o kadar çok digital tv kartları varki hangisini alacagımı şaşırdım birde şu acı gerçekle yüzyüzeyim ben bu digital tv kartlarında bilgisizim yani hiç bir şey bilmiyorum ben çok forumlarda gezindim çok marka duydum ama genellikle skystar 2 ve skystar 3 üzerinde çok kişi duruyor ve birçok kişide bu markaları tavsiye etti ama gördümki skystarın 1 i var 2 si var 3 ü var ve onlarda aralarında bölümleniyor ne bileyim usb lisi vs filan yani kafam allak bullak oldu ama kararımda öne gecen marka skystar tecrübesi ile biraz önde biraz cık bilen arkadaşlardan bu kartlar hakkında bilgi alabilirmiyim rica etsem yani skystar alayımda hangisini alayım oda problem bana bunların hangiş modeli daha iyi anlatabilirseniz sevinirim yani skystar 1 mi skystar 2 mi skystar 3 mü daha iyi?birde benim digital tv kartlarında aradıgım özelliklerden biride ekrandaki görüntüyü kaydetmek yani video olarak caps olarak degil.Birde bu kartları nerden bulabilrim fiyatı nedir bu konudada yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler...

Birde bilgisayarımın işletim sistemi şöyle :

İşlemçi : P4 2.80 Ghz
Ekran Kartı : Nvidia Ge Force FX 5500 256 MB
Anakart : Gigabyte
Ram : 1024MB(1GB)
Harddisk:80 GB --- Gereklimi bilmiyorum am yinede yazdım
bu işletim sisteminde tavsiye edecekleriniz problem yaratırmı yaratırsa neden yaratır cevaplarsanız sevinirim....
bunyas1907

İleti aQUa » Pzr Haz 10, 2007 2:28 am

Aslında sorduğunuz soru basit gibi görünse de çok komplike ve geniş bir açıklama gerektiriyor.

Kartların özelliklerine geçmeden önce kısa bir bilgi vermeyi uygun görüyorum, SkyStar markasını Türkiye pazarına sunan ve bu markayı tanınmış bir marka seviyesine getiren firma Sigma Mühendisliktir. Ancak her konuda olduğu gibi bu konuda da kaçakçı firmaların devreye girmesi, düşük fiyatla ithalat, naylon fatura ve bandrol yolsuzluklarının ardından, Technisat firmasının da sattığı ürünlere destek ve garanti vermemesi üzerine bu firmayla ilişkimiz bozulmuştur. Kaçakçı firmalar piyasayı ele geçirmelerine rağmen firmamıza olan düşmanlıkları bitmemiş bunu da firmamızı defalarca ihbar ederek sürdürmüşlerdir. Bunun üzerine firmamız Türkiye'de tanınmış bir marka haline getirdiği SkyStar markasını ülkemizi bu kaçakçı ve sattığı ürünlere garanti vermeyen zihniyetten kurtarmak amacıyla tescil ettirmiş ve kaçakçı firmalar aleyhine haksız marka kullanımı sebebiyle tazminat davaları açmıştır. SkyStar3 PCI ve USB ise firmamızın ürünleri olup çeşitli forumlarda ürünü hiç kullanmayanlar tarafından karalanmasının asıl sebebi bu forum yöneticilerine yukarıdaki çirkin ziyniyetin hediye ettiği beleş ürünlerdir. Daha sonradan üzerinde Alman Malı ve Orjinal olduğu beyan edilen ürünlerin tamamının Çin Halk Cumhuriyeti çıkışlı olduğu, Technisat firması tarafından üretilmediği anlaşılmış, ancak ürünün sorunlu olması, geri dönüş oranının yüksekliği, uydu geçişlerindeki sorun, aşırı ısınması, anlaşılmaz eeprom silinmeleri, firmamızı Çin Halk Cumhuriyetinden bu ürünlerin ithal etmesinin önünde engel teşkil etmiştir.

SkyStar1: Bu ürün Philips firmasının referans dizaynı olan bir karttır, Technotrend tarafından üretilmekte ve geliştirilmektedir, üzerinde kendi işlemcisi olduğundan CPU kullanımı %0' oranındadır, bilgisayarı PII veya PIII seviyesinde olanlar için tavsiye edilebilecek en iyi üründür. Firmamızda Technisat firmasından ithal edilmiş SkyStar1 kartlarından 1-2 adet mevcuttur, ancak Technisat firması ile ilişkilerimiz devam etmediğinden bu ürünlere garanti veremiyoruz test edip sağlam şekilde teslim edebiliyoruz.

SkyStar2: Bu ürün Chipset üreticisi olan B2C2 firmasının dizaynı olup bu firma tarafından geliştirilmektedir, Çin Halk Cumhuriyetinde üretilmekte olan bu kartlar, aslen Lüksemburg firması olan Technisat tarafından ithal edilmekte Almanya Daun'daki depolarında üzerinde menşeeini yanıltıcı Alman Bayraklı ambalajlara konularak ülkemize satılmaktadır. Düşük fatura ile ithal edilip, naylon fatura ile bilgisayarcılara pazarlanmaktadır. SkyStar2 PCI kartı piyasaki silikon tunerli diğer ürünlerden çok daha kalitelidir, Aver, Pegasus, KNC ve Pinaccle gibi bu kartlar silikon tunerlidir, ve Türksat uydusundan kesinlikle 30-40 kanaldan fazlasını bulamadıkları gibi kanal geçişleri kanal aramaları en problemli kartlardır. SkyStar2'nin de oldukça kötü özellikleri vardır, aşırı ısınır, CPU kullanımı dengesiz ve RAM kullanımı yüksektir, çalışırken veya çalışmazken bilgisayarı önemli ölçüde yavaşlatır, bilgisayar açık bırakıldığında yanma veya format çekilince eepromu silinme gibi problemleri mevcuttur, ingilizce ve almanca kartın PCI slota nasıl yerleştirileceğini tarif eden dokümanların dışında bir belge bulunmamaktadır. En iyi özelliği ise en eski kartlardan olması nedeniyle program desteğinin fazla olmasıdır ancak bu durum kullanıcıya şifreli yayınlar konusunda avantaj sağlamamaktadır. Bu her kart için aynıdır.

SkyStar USB: Bu ürün USB1.1 veri yolunu kullanır ve SkyStar2 kartı kadar çok ısınır, firmamıza ait SkyStar3 USB2.0 ürününü piyasaya çıkışının ardından, kaçakçı firmalar tarafından verilen talimat sonucunda, tüm satıcı firmalar ürünün üzerine USB2.0 olduğunu bildiren ibareler koyarak müşterileri kandırma yolu tercih edilmiştir. SkyStar2'den farkı daha yavaş olması ve bilgisayarı daha çok zorlamasıdır. Laptop bilgisayarı olan ve USB2.0 desteği olamayan bilgisayar sahiplerine önerilebilir.

SkyStar3 PCI: Kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve her platformda savunulan, ancak yerli bazı forumlarda ürünü hiç görmemiş ve kullanmamış kişilerin küfürlü eleştirilerine uğrayan bir kart, Türksat uydusundaki tüm yayınları bulabilen, ısınmayan, CPU kullanımı dengeli, RAM kullanımı düşük, bilgisayarı kesinlikle zorlamayan bunun yanında görüntü kalitesi ile tek olan bir ürün, aynı zamanda onlarca Türkçe, resimli alternatif yazılımların ve şifreleme sistemlerinin nasıl çözüleceği konusunda her türlü açıklamanın bulunduğu tek kart. Tüm karalama çabalarına rağmen son aylardaki yoğun ilgi ürünün stoklarımızda hızla eriyip bitmesine sebep oldu. Apartman sistemleriyle uyumsuzluğu en büyük handikapı, kişisel antenlerle Sharp tunerin performansı ise tek kelime ile muhteşem. Piyasada bulunma ihtimali mevcut, bizde yok.

SkyVision PCI: SkyStar2 PCI kadar ısınan bir kart, RAM ve CPU kullanımı düşük, ancak bu düşük kullanımda verdiği görüntü performansı analog TV kartlarını çağrıştıran bir kart, zaten ürünün chipseti de analog TV kartlarında kullanılan BT878. Vasat kalitede LG tuneri ile Türksattaki kanalların ancak %40'ına ulaşmak mümkün oluyor, forumlarda çok övülüyor ama aynı kart daha önce orjinal VisionPlus ismi ile ithal edilmiş ancak kimse tarafından tutulmamış bir ürün, yani bir isime tekrar piyasaya çıkan kart değişik forumlarda değişik nicklerde kartı övenlerin, cümle yapıları karşılaştırıldığında aynı kişiler olduğu kolayca görülebilir verdikleri yanıltıcı beyanlar sayesinde belli bir satış noktasına ulaşmıştır.

SkyVision USB2.0: Yine forumlarda belli kişilerce çok fazla övülen ama hepsiburada.com da ve firmamıza gelerek USB2.0 ürünümüzü alan bir kaç kullanıcıdan öğrendiğimizea göre, CD'den çıkan sürücüsü bilgisayarın sürekli reset atmasına sebebiyet veriyor, bunun üzerine size web sitelerinden eski sürücüyü indirmeniz gerekiğini belirtiyorlar, hakikaten resetleme problemi düzeliyor ancak ürün aşırı ısınan tüm güzel görünümüne rağmen plastikten yapılmış bir ürün, büyük bir fanla soğutma yapılmadığı durumlarda, 30 dakikalık kullanımın ardından aşırı ısınma sebebiye sinyal kayboluyor, 5-10 dakika cihazı kapatıp bekledikten sonra tekrar sinyal geliyor ancak 30 dakika sonra aynı şey tekrarlanıyor. Kanal bulma performansı yine PCI modelindeki gibi pek parlak değil.

SkyStar3 USB2.0: PCI kartımızın tükenmesinin ardından, piyasada yeni yeni parlamaya başlayan ikinci ürünümüz, hem orjinal yazılımı ile hem de ProgDVB ile oldukça hızlı, tüm Türksat kanallarını bulan, ılınma seviyesinde ısınan, fonksiyonel kumandaya sahip, hazır türkçe kurulum menüsünde hem orjinal yazılımın hem de şifre çözücü alternartif yazılımların iki üç dakikada kurulabildiği kaliteli bir ürün, kısa devreye bağlanmadıkça ve orjinal adaptörü dışında adaptörle kullanılmadıkça hiçbir problemle karşılaşılmayacak bir ürün, kısa zamanda program desteğine de kavuşacak. Harici TV kartlarının donanım olarak en kalitelisi, Dizüstü ve Masaüstü bilgisayarlarla kullanılabilir.
aQUa
aQUa

İleti bunyas1907 » Pzr Haz 10, 2007 10:27 pm

Teşekkürler dostum
bunyas1907

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir