TV KARTIMIN ÜSTÜNDE SİNYAL YOK

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

TV KARTIMIN ÜSTÜNDE SİNYAL YOK

İleti kemale » Sal Eyl 08, 2009 10:18 pm

meraba aQUa benim sorunum tv kartını monte ettim uzun zaman önce bazı sorunlarım olmuştu beni aydınlatmıştın :) yine bir sorunum var bu sefer tv kartının üstünde 2 tane sinyal lambası var ilk taktığım vakit bunlardan bir tanesi yanıyordu ama şimdi hiç yanmıyor 1. sorum bu ışıkların manası ne 2. sorun acaba bu ışıklar artık niye yanmıyor . yerini değiştirdim yuvasını ama yine yanmadı her şeyi sil baştan yaptım ama yine olmadı elekrkçiyi çağırmıştım duvardan gelen hatta sinyal iyi durumda dedi eskiden az sayıda kanal çalışıyordu şimdi sinyal yine yok ama flash gibi bir kaç kanal hala çalışıyor bunun nedeni ne olabilir. bu arada kendimi hatırlatmak babında benim önceki sorunlarım kanalların az çıkamasıydı çatıdaki antendeki switck next markaymış sen bu switchin iyi olmama durumunda sinyal güçlü gelmez çünkü senin kartın ilk çıkan modellerdendi demiştin onun için belki swich yüzünden sorun olabilir demiştin umarım beni hatrlamıssındır saygılar sevgiler aQUa:)
kemale

İleti aQUa » Çar Eyl 09, 2009 12:24 am

Karta sinyal gelmeden hiçbir ışık yanmaz, ledler konusunda kafanızı bu kadar meşgul etmenize gerek yok.

Daha önceki görüşmelerimizde de aktardığım gibi kullanılan multiswitchin orta kalite veya alt kalite olmasından dolayı, sadece Türksat uydusundaki Vertical ve Alt Band yayınları alabilirsiniz, çünkü kartın gönderdiği 18 Volt ve 22 KHz lik sinyal ve gerilim yukarıdaki Multiswich tarafından hissedilememektedir.

Download Merkezimizden frekans güncellemesi ve ardından kanal tarama işlemi yaptınız mı bilemiyorum eğer yaptınız ise yaklaşık olarak şifreli şifresiz 20-25 kanal izleyebilmeniz gerekir.

İzleyebileceğiniz frekanslar,
10970-D-Smart Paketi
11012-D-Smart Paketi
11049-Xazar TV
11064-Samanyolu Paketi
11096-Türksat Paketi Flash, Number One vs
11191-Bengütürk
11524-BRT 1

Bunların dışındakileri malesef kendi şahsi çanak anteniniz olmadıkça veya iyi veya üst kalitede Multiswich olmadıkça almanız mümkün değildir.
aQUa
aQUa

İleti kemale » Çar Eyl 09, 2009 3:33 pm

haklınısınız yeni tz kartı alsam çekermi başka yere taşınmayacağıma göre binadaki insanlarıda ikna edemeyeceğime göre 56 daire var sonuçta sanırım yeni bir tv kartı alsam yeni çıkan modellerinden acaba bu sorunu aşabilirmiyim swich modeli "next" miş bide bu az olan kanlları bulmam için yüklediğim prodvb programlar sürekli hata veriyor taratırken kitleniyor en rahat çalışan sürümü hangisi söylerseniz sevinirim istanbulda olsaydım size kartı yinede göstermek isterdim saygılar :)
kemale

İleti kemale » Çar Eyl 09, 2009 3:47 pm

"Hatırladığım kadarı ile LOF1 değeri için 10300 LOF2 için 10600 yazmanız gerekmektedir verdiğim bu değerler yanlış olabilir, " demişsiniz acaba loft 1 değeri doğrumu çünkü ben denedim ve hata verdi normalde o değer sanırım 9750 yazıyor bu konudada aydınlatırsanız sevinirim
kemale

İleti aQUa » Çar Eyl 09, 2009 4:54 pm

Aslında Switchinizin Next veya başka bir marka olmasının da pek fazla önemi yok çünkü daha önceki senelerde piyasaya sürülen Next switchler elinizdeki kartla çalışıyordu. Ancak rekabet nedeniyle sürekli ve daha ucuz modeller piyasaya sürüldükçe bu problemler de ortaya çıkmaya başlamıştı.

Bugün için Multiswitchlerle en iyi performans veren ürünümüz SkyStar3 USB Box'tır, satılan yaklaşık 1100 adet üründe sadece 2 müşteride problem çıktı ki en az 200-250 kişinin bu ürünü merkezi sistemde kullandığını biliyoruz, buradan çıkan sonuç switch kalitesi çok çok düşük olmadıkça USB ürünümüzün rahatlıkla ve problemsizce merkezi sistemde kullanıldığıdır. Yeni PCI kartımız Rev 3.0 ise orta kalite ve üst kalite switchlerle iyi çalışıyor, eski PCI kartımız ise sadece üst kalite swichlerle performans verebilmekteydi.

LOF1=9750, Swtich=11700, LOF2=10600 olmalıdır.
aQUa
aQUa

İleti guiza89 » Per Ekm 08, 2009 5:10 pm

merhaba benim de skystar 3 üm var ama kartın üzerindeki kırmızı ve yeşil ışıklar yanmıyor.bunun nedeni çanağın yanlış yöne çevrilmiş olması olabilir mi?yardımınızı bekliyorum.teşekkürler.
guiza89

İleti aQUa » Per Ekm 08, 2009 11:00 pm

Kartın çalışıp çalışmamasının ışıklarla hiçbir alakası yok. Güç kaynağınız infilak etmedikçe veya antene yıldırım vs düşmedikçe bu kartın bozulması gibi bir durum söz konusu olamaz.
aQUa
aQUa

İleti guiza89 » Pts Ekm 12, 2009 5:53 pm

peki sizce sorun nedir?sorun ana kartta mı?
guiza89

İleti aQUa » Sal Ekm 13, 2009 11:52 am

Uydu sinyaline sistem kilitlenmediğinde ışıklar yanmayabilir bu normaldir, ayrıca sürücüler ve yazılımlar yüklenmediğinde de aynı sonuçla karşılaşılır.
aQUa
aQUa

İleti guiza89 » Sal Ekm 13, 2009 6:26 pm

kanalın seviye ve kalitesini birini % 100 diğerini % 55 olarak gösteriyor ama kanal açılmıyor ve tüm kanallarda bu aynı.
guiza89

İleti aQUa » Sal Ekm 13, 2009 8:28 pm

Ürünü monte ederken işlemci veya kartın devre elemanlarına temas eetiyseniz, temas ettiğiniz bölüme bir miktar yağ ve kir bulaşır, zamanla bu yağ ve üzerine toplanan toz geçirgenlik yaratarak bahsettiğiniz gibi kartın iyi çalışmamasına sebebiyet verir.

Selülozik tiner alarak (Sentetik Tiner kartın tamamen bozulmasına sebebiyet verir) ince kıl fırça (kesinlikle karta ve işlemcinin ayaklarına hasar verecek biçimde sert veya metal fırçalar kullanmayınız) yardımıyle işlemci ve baskı devresini temizler, üzerindeki tiner tam kuruyuncaya kadar 15-20 dakika beklerseniz probleminiz çözülecektir.

Yukarda açıkladığım işlemi yapamayacağınızı düşünüyorsanız, ürünü ücretini ödemek suretiyle bize göndermeniz durumunda işlemi ücretsiz olarak bizim tarafımızdan yapılacaktır.
aQUa
aQUa

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir