progdvb son versiyon 4.81.1 ile dijital tv kart uyumsuzluğu

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

progdvb son versiyon 4.81.1 ile dijital tv kart uyumsuzluğu

İleti ubinici » Sal Oca 30, 2007 12:24 pm

Sevgili Aqua, dijital tv kart kullanıcısıyım (sanırım yeni adı ile skystar3). 01.01.2007 tarihli Digital-TV ve Skystar3 için sürücü güncellemesini yaptım ve şu anda bilgisayarım tv kartını skystar3 olarak görüyor. Prgdvb'nin en son versiyonu 4.81.1 versiyonunu yükledim ve 01.01.2007 tarihli digital-TV ve Skystar3 için ProgDVB Modül güncellemesini de yaptım. Ne yazık ki progdvb de device listesinde skystar3000'i görmeme rağmen ne yazıkki bir uyumsuzluk oluyor ve progdvb çalışmıyor. Eski seviye bir progdvb yüklediğimde device listesinde skystar3000' i görüyorum ve progdvb çalışıyor. Sorum şudur: Acaba bizim kartımız şu an için son versiyon progdvb ile uyumulu değil mi. Konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
ubinici

İleti aQUa » Sal Oca 30, 2007 1:57 pm

Merhaba,

Sizin uyarınız üzerine ProgDVB 4.81.1 Free versiyonu ile SkyStar3 kartını test ettim, sonuç olarak hiçbir problem gözükmüyor ve gerek kanal tarama gerekse yayın gösterme konusunda herhangibir sorunla karşılaşmadım.

Yeni sürücü ve modül dosyasında 11400-12400 frekansları arasındaki kanalları tarama sırasında zaman zaman az kanal bulma gibi bir durum var düzeltmeye çalışıyoruz, bunun dışında yeni sürücü ve modül dosyası da yeni versiyonla sorunsuz.
aQUa
aQUa

İleti ubinici » Sal Oca 30, 2007 2:08 pm

Sayın Aqua cevabınız için teşekkür ederim. Akşam tekrar progdvb 4.81.1 versiyonunu deneyeceğim. Sizden bir ricam var. Sizin denemiş olduğunuz progdvb 4.81.1 versiyonunu (kanal listesi eklenmiş ve modülü yüklenmiş) zipleyip foruma koyabilirmisiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.
Saygılarımla
ubinici

İleti aQUa » Sal Oca 30, 2007 2:12 pm

Kanaları otomatik tarattım sanırım eski versiyondaki kanal listesini kullanabilirsiniz.

Gece saat 21:00 den sonra upload etme imkanım olabilir.
aQUa
aQUa

İleti ubinici » Sal Oca 30, 2007 9:45 pm

Aqua akşam denedim. Problemi çözdüm. Yardımların için teşekkürler.
Saygılarımla
ubinici

İleti by_romeo » Per Tem 05, 2007 9:44 pm

Bende de benzer bi sorun var.
Resim ekleyecektim ama yasak galiba.
Nasıl çözdüğünüz konusunda bilgi alabilirmiyim.
Yardımlarınız için TŞK...
by_romeo

İleti aQUa » Cum Tem 06, 2007 12:48 am

Gördüğüm kadarıyla yeni üye olmuşsunuz aldığınız ürünün Sigma Digital-TV olduğundan emin misiniz?

Resim eklemek yasak değil, ProgDVB'nin 5.X li versiyonları da dahil bilinen hiçbir uyumsuzluk problemi yok, Microsoft net framework 2.0 veya üzerini yüklemeden hiçbir ürünle ProgDVB'nin 5.X li versiyonları çalıştıramazsınız.

Olmayan bir problemin nasıl düzeltileceği hakkında en küçük bir malümatım yok.
aQUa
aQUa

İleti by_romeo » Cum Tem 06, 2007 3:40 am

Evet yeni üyeyim ama ss3'ü Cd deki hazır ProgDVB ile uzun zamandır kulanıyorum çokta memnunum birkaç programsal konu dışında.

Ben program uyumsuz demedim sadece bende de benzer bi sorun var dedim.
Resim
Sorun bu.

Driver ve modül güncelemelerini yaptım ama olmadı.

Şimdiden TŞK...
by_romeo

İleti aQUa » Cum Tem 06, 2007 11:48 am

SkyStar3 aldım diyorsunuz ama sanıyorum ProgDVB'yi kurarken SkyStar2 kartını tanıtıp yüklemişsiniz çünkü resimde görülen hata SkyStar2 başlatılamadı hatası, sizin de bildiğiniz gibi satın aldığınız ürün SkyStar2 değil SkyStar3'tür. Ürünümüz 4.50 li versiyonlardan 5.X in son versiyonlarına kadar hepsi ile uyumludur.

1. ProgDVB'yi kurarken No Start Device Seçeneğini Kurarak Yükleyin,
2. Kurulum tamamlandıktan sonra modül dosyasını Modules klasörüne atın
3. ProgDVB'yi çalıştırın ve Setting->Device List'ten Sky3000 aygıtını başlatın.

Bu yazdıklarım CD'nin içindeki ProgDVB Kurulumu adlı pDF dokümanında en ince ayrıntısına kadar anlatmıştım ama okumayı pek sevmiyorsunuz anlaşılan.
aQUa
aQUa

İleti by_romeo » Cum Tem 06, 2007 1:08 pm

Öncelikle program sürümü konusundaki hatam için özür dilerim bendeki program tam olarak böyle. ProgDVB4.85.2FullInstall

Skystar3 olduğu kanıtlar herhalde?
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Gördüğünüz gibi işlemleriadım adım yapmış olmakla birlikte No Start Device gibi bi seceneğe rastlamadım

Program açımış olsa dediğiniz ayarlamayıda deniye bilirdim.

Bu tip bi donanımı kuraken gerekli belgeleri okumamak çok büyük hata olabileceğinden Pdf dökümanınızı birkaç kere inceledim hata siz söyledikten sonra tekrar inceleme zorunluluğu hisetim...

Sorunuma çözüm bulacağınızı umuyorum...
Şimdiden TŞK'ler
by_romeo

İleti aQUa » Cum Tem 06, 2007 10:48 pm

Merhaba,

Özel mesajınızı da aldım, ben size iftiracı demedim ve SkyStar3 kartına sahip olup olmadığınız hakkında da yorum getirmedim, ben konuyu bildiğinizi düşünerek ayrıntılara tek tek girmeden cevap verdim sanırım bu bölümü yanlış anlamışsınız. Bende sizin gibi düşünsem bu adam benim söylediklerine ve yazdıklarıma inanmıyor veya yalancı diyor şeklinde düşünebilirim ama burası o tip bir forum değil, burası samimi bir forumdur. Tabi samimi olurken de devleti dolandıranların gelip burada bize dil uzatmasına da seyirci kalamayız.

Şimdi madem ki ayrıntı istiyorsunuz, ProgDVB'nin hangi versiyonunu kurarsanız kurun, kurulum aşamasında dil seçimini yaptıktan sonra kurulumun ikinci sorgu ekranında sizden sahip olduğunuz aygıtı seçmeniz istenmektedir, siz bu noktada SkyStar2 kartını seçerek yükleme işlemi yapmışsınız, sisteminizde SkyStar2 kartı olmadığı için de ProgDVB açıldığında Aygıt başlatılamadı (Device Not Started) hatası veriyor zaten foruma eklediğiniz resimi kendiniz de incelerseniz göreceksiniz ki başlatılamayan aygıt SkyStar2'dir yani aldığınız hata bizim kartımızla ilgili bir hata değil, hatanın sebebi ise sizde SkyStar2 kartı olmaması, sahip olduğunuz ürün SkyStar3'tür, umarım buraya kadar olan bölüm net anlaşılmıştır.

Kurulumu yaparken yapmanız gereken şey ya kurulumun ikinci ekranında "--- Not start device ---" seçeneğini seçmek süretiyle yükleme işlemini tamamlamak yada yanlışlıkla SkyStar2 kartını seçmek suretiyle yükleme işlemini yaptıysanız aşağıdaki adımları takip ederek bu durumu düzeltmeniz.

Yapmanız gerekenler:
1. ProgDVB üst menüden Setting'e basıp orada Device List'e girin,

2. SkyStar2'nin üzerine gelip mavi yapıp "Durdur" ingilizce ise adı disable ve stop yapmanız gerekmektedir çünkü ProgDVB birden fazla aygıtın aynı anda çalışmasına olanak tanıyan bir programdır, ProgDVB çalıştırıldığında yüklü aygıtların bulunup bulunmadığını kontrol eder bulunmadığında sizin de gönderdiğiniz resimdeki gibi SkyStar2 için device not start hatasi verir, ancak diğer aygıt bilgisayarınızda bulunduğundan onu başlatır ve çalıştırır.

3. CD içindeki Sky3000.device ve SkyPCI.dll dosyalarını ProgDB modules klasörüne atıyorsunuz ve ProgDVB açıldığında yine setting'den giriş yapıp Device List oradaki Sky3000 satırına gelip başlat, ingilizce kullanıyorsanız enable veya start'a basıp ürünü kullanabilirsiniz.

Diğer forumlarda ürünümüz ve firmamız hakkında karalama yazılanları okuduktan sonra bize veya ürünümüze bakış açınızın değiştiğini anlayabiliyorum ama sizin de ProgDVB açılırken SkyStar2 başlatılamadı yazısını gördükten sonra problemin ürünümüzle alakalı olmadığı konusunda uyanmanız gerekirdi.

Ülkemizi dolandıranlar, dolandırdıkları paraların bir kısmıyla bazı forumları satın almakta bazı forumlara hediyeler yağdırarak kendi saflarına çekmekte bir kısım kişilere para vererek birçok forumda yazılar yazdırmaktadırlar. Konu mahkemeye intikal ettiği için şimdilik yayınlamak istemediğim çok ciddi sahtekarlık ve dolandırıcılık belgeleri mevcut, dünya devi ve SkyStar2 üreticisi olarak lanse edilen firmanın aslında ne olduğu, nasıl ticaret yaptığı, ülkemizi Türkiye'deki partneriyle beraber nasıl dolandırdığı hakkındaki belgeleri ilerleyen aylarda foruma eklediğimde, kimin dürüst ve vergilerini tam ödediği kimin sahtekar olduğu, vergi çalarak ve naylon fatura keserek çalıştığını herkes öğrenmiş olacak.
aQUa
aQUa

İleti by_romeo » Cmt Tem 07, 2007 6:57 pm

Yanlış anlama olduğuna sevindim.

Konuyu yeterince biliyorum resimlerle ve ayrıntıya girme sebebim sorunu daha rahat bulmanızı kolaylaştırmaktı.

Resimleri daha iyi incelerseniz ---TechniSat Skystar 2 or Skystar 3 (PIC/USB)---- seceneğini seçtiğimi göreceksiniz. Seceneğin doğru olduğunu düşünmem "--- Not start device ---" seceneğinin listenin en altında olması ve görmememden dolayı sorunu yaşadım.
Ünlü bir Download sitesinden edindiğim bir önceki versiyonunda çalıştıra bildim aynı yöntemle hala ProgDVB sitesindeki programı çalıştıramıyorum. (bir sorunla karşılaşıldı ve kapatılması gerek hatası alıyorum)
Yardımlarınız için TŞK'ler

Kartınızda bi problem olmadığını çok memnun olduğumu daha ilk msj'da belirtim. Ürününüzden memnun olduğumu tekrar ve tekrar söylemek isterim yayın kalitesi ve aldığım zevk Tv'nin kat ve kat üstündedir.

Yapılan Çirkin hareketlere gelince bu bende kötü etki yerine bilhasa iyi etki bırakmaktadır. (Elma veren ağaç taşlanır)

Ama yazılım konusunda eksik olduğunuzu düşünüyorum.
Çalışmalarınız olduğunu biliyorum çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
by_romeo

İleti aQUa » Cmt Tem 07, 2007 10:18 pm

Ürünümüzün Technisat markalı ürünlerle hiçbir alakası yoktur, ürünümüz piyasaya çıktıktan çok sonra DVB-T kartlara SkyStar3 ismini verdiler sorun bu noktadan kaynaklanıyor. ProgDVB'yi kurarken seçmiş olduğunuz modül firmamızın ürününe ait değildir.
aQUa
aQUa

İleti by_romeo » Pzr Tem 08, 2007 12:51 am

Skaystar 3 yazısını görüce heycanladım herhalde :)

Ama diyer tarftan ProgDVB nin sitesinde yayınlanan versiyonunu hala yapabilmiş değilim format atıp deniyecem verdiğiniz bilgi için TŞK'ler
by_romeo

İleti omur_ » Pts Tem 09, 2007 3:04 am

aynı problem bendede vardı modules klasöründen skystar2 dosyasını sil
bir daha o problemi yapmaz
omur_

Sonraki

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir