tv kartımı kullanamıyorum

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

tv kartımı kullanamıyorum

İleti byfener » Pzr Nis 12, 2009 5:24 pm

iyi günler umarım konu başlığını doğru yere açmışımdır. uzun bir aradan sonra tv kartımı tekrar bilgisayarıma taktım (kısa devre uyarı kurallarına tamamen uyarak!). ilk karşılaştığım problem driverı yükleyememem oldu verdiği hata şu idi:
Warning: Not found the DVB PCI device! Make sure adapter is pluged...

ne olduğunu düşünürken ethernet sürücüsünün driver ı da çalışmaz olduğunu farkettim.... etherneti tekrar yükleyince skystar3 ü de yükleyebildim. fakat bu sefer de progdvb ve diğer oynatıcılar çalışmadı. açılırken hata raporu verip program kendi kendini kapattı. aygıt yöneticisinden skystar3 ün durumunu kontrol ederken yanında sarı işaretli bir uyarı gördüm,kontrol ettiğimde şu uyarı yazıyordu:
'' Bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. (Kod 12)

Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız bu sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekecek.

Aygıttaki sorunu gidermek için Sorun Gider'i tıklatın''
durum bu... şimdi ne yapmalıyım sorun nedir acaba? diğer aygıtlardan kastı acaba ethernet aygıtımı?
yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... şimdiden teşekkürler iyi günler..
byfener

İleti aQUa » Pzr Nis 12, 2009 10:58 pm

Çakışma olabilir yada yanlış sürücü yüklemiş olabilirsiniz. Kartınızın hangisi olduğunu bilemediğimden hangi sürücüyü yüklemeniz gerektiği konusunda tavsiyede bulunamayacağım.
aQUa
aQUa

İleti byfener » Pzr Nis 12, 2009 11:26 pm

rev3 versiyon
peki ne yapmam lazım.rev3 driver yükledim fakat tekrar indirip tekrar deneyeyim...
byfener

İleti aQUa » Pzr Nis 12, 2009 11:29 pm

İlk olarak sarı işareti kaldırmanız lazım.

Aygıt başlatılamadı şeklindeki uyarıyı ProgDVB'den alıyorsanız, grabber.ax filtresi yüklenmemiş de olabilir.
aQUa
aQUa

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir