Digital TV

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Digital TV

İleti lovekiller » Çar Ağu 03, 2005 5:21 pm

Digital TV marka bir kartım var progdvb kullanıyorum. turksat ve hotbird canagım var ve turksat da arama yaptığımda sadece 30 kanal bulabiliyorum progdvb güncel transponder lar güncel ama bir türlü turksat daki bütün kanalları seyredemiyorum hazır kanal listesinide eklediğim zaman görüntü alamıyorum. (mesela tgrt atv star kral ) bu kanalları ne yaptıysam setredemedim acil yardım....

Not :Normal digital receiver taktığımda herhangi bir sorun yok..
lovekiller

Çıkmayan Kanallar Eurasiasat

İleti aQUa » Çar Ağu 03, 2005 10:34 pm

Sayın lovekiller

Sigma Digital-TV kartı ile 05.08.2005 tarihinde düzenlediğimiz 0420.ini transponder listesi ile testlerimizde ProgDVB otomatik taramada TürkSat ve Eurasiasat uydularından toplam 111 TV kanalından 106'sını 07.08.2005 tarihindeki yeni 0420.ini güncellemelerimizin ardından da Türksatta mevcut 114 TV kanalının tamamını otomatik taramada tespit etmiş ve knal listesine eklemiştir. Bu piyasamızdaki hiçbir DVB-S kartın ulaşamadığı bir noktadır. Bu durumdan emin olmak isteyen tüm müşterilerimizin önünde aynı testi tekrarlamaya hazırız.

Test edilen kartımız 90 cm'lik Next çanak anten ve Maximum 0,4dB LNB ile test edilmiştir.

Bulamadığını kanallara ait frekanslara bir göz atalım:

TGRT : 12017 Horizontal 8150
ATV : 12635 Vertical 4800
KRAL : 12652 Horizontal 22500
STAR : 12652 Horizontal 22500

Yukarıda da görüldüğü gibi saymış olduğunuz kanalların tamamı 11700 MHz ile 12750 MHz aralığındaki kanalları kapsamaktadır ki biz buna uydu yayınları terminolojisinde üst band ismini vermekteyiz.

Anlattığınıza göre receiverınızda bu kanallar çıkmakta ancak Sigma Digital-TV ile bu kanallar bulunamakta.

1. Frekans Kayma Sorunu:

Özellikle Turksat 1C uydusunda düşük sembol değeri "2000-3000" arası yayın yapılmasının en büyük handikaplarından biri bu sembol değerlerinde bulunan kanalların belli bir frekansta sabitlenmesinin zorluğudur. Türksat uydusundaki 10700 MHz ile 11700MHz kanallarda bu değer "-1" Eurasiasat uydusundaki 11700 MHz ile 12750 MHz arasındaki kanallarda ise "+2" ile "+4" frekans kaymaları yaratabilmektedir. Sonuç olarak firmamız tarafından güncellenen ProgDVB 0420.ini dosyasını kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak sizin sorununuzun bununla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Receiverların tunerleri PC lerde kullanılan donanım ve yazılımlar (frekansın binde biri) kadar hassas olamadığından, eksi veya artı yönde frekans kaymasına uğrayan kanalları daha kolay yakalayabilmektedir.

2. Mesafe Sorunu:

Eğer cihaz ile uydu anteni mesafesi 30 metrenin üzerinde ve kablo kalitesiz ise cihaz tarafından gönderilen üst band geçiş frekansı "22KHz" LNB'ye zayıf şekilde iletildiğinden LNB bu iletiyi algılayamaz. Bu durumda hiçbir üst band yayınını izlemeniz mümkün olmayacaktır. Ancak receiver cihazlar donanımsal olduğu için bu frekansları daha yüksek güçlerde iletebilmektedir.

3. Multiswitch:

Genellikle apartmanlarda ekonomik olması açısından birden çok kullanıcıya tek antenden dağıtım tercih edilmektedir. Bu sistemlerde maliyeti düşük tutmak için düşük kalitede kullanılan bu multiswitchler horizontal, vertical veya alt band üst band geçişlerinde yine kendilerine ulaşan zayıf sinyalleri algılayamamakta ve benzer problemler yaratabilmektedir.

4. LNB:

Kalitesiz LNB'ler veya LNB arızaları da bazen Multiswitchdekine benzer tipte problemler yaratabilmektedir. Ayrıca küçük antenlerde kullanılan 4 lü özellikle de 8 li LNB'lerin kayıpları çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir ve kayıpların yüksek olması uydu antenin verimini %20 ile %40 kadar düşürebilmektedir. Çoklu LNB kullanımında özellikle Türksat uydusunda mutlaka kaliteli (ÖAS, Bilsat Mega veya Avrupa) 120 cm lik uydu anten kullanılmasında yarar vardır.

5. Software Arızası:

Kullanıdığınız yazılım da bazen bu tip problemler yaratabilmektedir. Orjinal yazılım ile test ediniz veya ProgDVB'nin değişik versiyonlarını kullanınız.

6. Kart Arızası:

Yukarıda tüm maddeleri gözden geçirdikten sonra bir sonuç alamamanız durumunda ürünle birlikte randevu alıp gelmeniz durumunda kartınız sizin önünüzde test edilecek ve bir problem olması durumunda yenisi ile değiştirilecektir.
En son aQUa tarafından, Çar Ağu 10, 2005 11:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
aQUa
aQUa

Digital Tv

İleti lovekiller » Cmt Ağu 06, 2005 1:39 am

Verdiğiniz öneriler için teşekkur ederim..
uydu ayarlarımı kontrol ettirdim (yeniden) sorun çözüldü şimdilik sanırım tekrarlaması durumunda LNB lerimi değiştirecem çok teşekkur ederim..
lovekiller

Çıkmayan Kanallar Eurasiasat

İleti aQUa » Cmt Ağu 06, 2005 4:07 pm

Sayın lovekiller,

Sorununuzun çözüldüğüne memnun oldum.

Sigma Digital-TV ile kanlları bulamıyorum şeklinde diğer forumlarda başlattığınız konuların arkasına da probleminizin kaynağını ve sorununuzun çözüldüğünü ile ilgili yazı yazabilirseniz, ürünümüzün forumlarda hiç de hak etmediği şekilde kötü reklam olmamasını sağlayabilirsiniz.

Teşekkürler
aQUa
aQUa

Digital Tv

İleti lovekiller » Cmt Ağu 06, 2005 9:40 pm

Slm...

Digital TV Kartımdaki sorun tamami ile LNB ve çanak ayarları ile ilgili imiş. Çanağı ve LNB yi aldığım firma uydu ve çanak ayarını ellerindeki bir cihaz ile ayarladılar. Bir çok kanalı seyredemedim daha sonra uydu işinde uzman bir arkadaşımdan yardım istedim kontrol etti çanağımın ve lnb min çok da iyi atarlanmadığını tespit etti ve düzelti şu an quality ve level sinyalim 95 şin üzerinde ve şu an herhangi bir problemim yok DİGİTAL TV kartını daha önce forumlardan takip ediyordum zaten ama ilk önce avermedia aldım çok kötü çıktı ve iade ettim onun yerine DİGİTAL TV aldım şu anda çok memnunum formlardaki bir çok kişinin kartlarla ilgili problemlerini dikkatle okuyorum ve kartımdan çok memnunum....
SAYGILARIMLA...
lovekiller

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir