Bilgisayarımı parçalamak üzereyim....

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Bilgisayarımı parçalamak üzereyim....

İleti enteresan » Cmt Haz 28, 2008 1:29 pm

Dün akşam saat 21:00'dan saat 02:00'a ve bu sabah ta saat 09:00'dan şu anki saat olan 13:30'a kadar skystar3 ile uğraşıyorum. Ne yaptıysam bir türlü olmuyor. PROGDVB ile uğraşıyorum ve birkaç kanal geçişinde sistem kilitleniyor. Reset atmadan da açılmıyor. Bende mi bir sorun var. Cihazda mı? Ayrıca görüntü kalitesi de hiç iyi değil. İnşallah bi şeyleri yanlış yapıyorumdur diye düşünüyorum çünki verdiğim paraya yazık olacak.... İlgilenenlere minnettar olurum...
enteresan

İleti aQUa » Cmt Haz 28, 2008 1:40 pm

Digital-TV DVB-S PCI ürününü mü aldınız, yok yeni versiyon SkyStar3 PCI Rev 3.0 aldıysanız niçin bu bölüme yazıyorsunuz. İsteyen herkes forumda ilgili ilgisiz bir bölüme konu açarsa iş çığırından çıkar?

Ben aldım makine kilitleniyor tarzı yazılarla sonuca ulaşılması mümkün değil, bu şekilde üstü kapalı yazı yazarsanız size yardımcı olmam mümkün olmaz. Bana donanımınız, anakart, işlemci, ram, kullandığınız diğer PCI kartlar ve işletim sistemiz hakkında bilgi vermeniz gerekirdi.

Öncelikle ürünü kendi orjinal yazılımında denemeniz gerekiyor, ProgDVB ürünün orjinal yazılımı değil alternatif yazılımdır ve kullandığınız işletim sistemi ile alternatif yazılım tam uyumlu olmayabilir.

Görüntü kalitesi iyi değil derken bu ölçümü hangi cihaza göre ve hangi kanalı baz alarak yapıyorsunuz?
aQUa
aQUa

İleti enteresan » Cmt Haz 28, 2008 2:42 pm

Aldığım cihaz skystar3 PCI kumandalı TV kartı. İçerisinden çıkan CD ile yükleme yaptım, hatta yardımcı olması için hazırlanan PDF dökümanlara da baktım.
Sistem özelliklerim İntel Core2Duo E6550 işlemci 2,31 Ghz., 2 GB Ram, ATI ekran kartı 160 GB Harddisk Daha ne yazayım bilmiyorum. Bu ürünün orjinal programı hangisi ise onu kurayım o zaman. Ayrıca, ürünü yeni aldığımı ve siteye yeni girdiğimi de belirteyim ki, konunun yerinin burası olup olmadığını bilmediğim için özür dilemiş olayım. Saygılar....
enteresan

İleti aQUa » Cmt Haz 28, 2008 10:39 pm

CD kurulum ekranında kurulması zorunlu yazılımlar bölümünde yer alan DVBPlayer yazılımı ürünün orjinal yazılımıdır, bu yazılım kurulmadığı taktirde alternatif yazılımlarla da problem yaşamanız muhtemeldir.

Türksat uydusundaki frekanslar sürekli şekilde değişiyor ve bu durumda kullanılan eski kanal listeleri kilitlenmelere sebebiyet verebilir, ayrıca sistemde kullanılan antenin ve özellikle de LNB'nin açısının tam ayarlanmamış olması, DiSEqC anahtarının kalitesizliği bazı kanalalrdan sinyal almanızı engelleyebilir.

Son olarak kullanım kitapçığında, CD içindeki dokümanlarda belirtildiği gibi uydu kablosunu bölmerek veya uysu alıcının çıkıını kullanarak birlikte kullanmak da ciddi sıkıntılara hatta evinizde yangın çıkmasına sebebiyet verecek kadar ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle anten(ler) kendinize ait ise uçlarındaki LNB'leri Dual olanları ile değiştirin, apartman sistemi ise yukarıdan bir kablo daha indirmek için gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlayın.
aQUa
aQUa

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir