Ortak Çanak Sistemi ve Skystar3

Digital-TV Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, st1905

Ortak Çanak Sistemi ve Skystar3

İleti izafiyet » Çar Mar 05, 2008 7:46 pm

Merhabalar...

Ben tv kartını yeni aldım ama kullanıma başlamadan siz değerli yetkililere bir danışayım dedim.
Bizim binamızda ortak çanak siztemi var. Bu sistemlerle skystr3ün uyumu nasıl aceba. Herhangi bir sorun yaratır mı. Ortak çanak sistemini kullanmamdan dolyayı kartta bir arıza vb. durum olur mu? Yoksa ayrı bir çanak anten ve LNB mi kullanmam gerekiyor..

İlginiz için şimdiden tşk ederim.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim...
izafiyet

İleti aQUa » Per Mar 06, 2008 10:57 am

Sistemde kısa devre yoksa problem olmayacaktır.

Çok çok kalitesiz bir multiswitch ile dağıtım yapılmadıkça apartman sisteminde, yayın alımı konusunda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Evinizde uydu alıcı varsa TV kartını bağlayacağınız hattı mutlaka önce uydu alıcı ile test edin, uydu alıcı yayın alımına başlar başlamaz kendi kendine otomatik kapanıyorsa kısa devre var demektir yayınları problemsiz alıyorsa sorun yok kabloyu karta gönül rahatlığı ile bağlayabilirsiniz demektir.
aQUa
aQUa

İleti izafiyet » Cum Mar 07, 2008 1:40 pm

İlginiz için teşekkür ederim.. Eksik olmayın.

Ancak kısa devre probleminden bahsetmişsiniz ve çözüm yolu olarakta herhangi bir receverdan kontrol etmemi önermişsiniz. Receverımız yok!. Bu kısa devre problemini başka nasıl anlayabiliriz. Bunu şu yüzden soruyorum: Skystar3ü merkezi sistemle kullanmak kartın yanmasına neden oluyor diye bir yorum okumuştum da. Aynı duruma düşmek istemem.

Yardımlarınız için çok teşekkür eder, saygılar sunarım....
izafiyet

İleti aQUa » Cmt Mar 08, 2008 10:35 pm

Bahsettiğiniz gibi birşey yok. merkezi sistemde bağlantılarda problem yoksa kısa devre olmaz.
aQUa
aQUa

yardım..?

İleti jancooth » Cum Ekm 30, 2009 5:01 pm

bizim de binamızda ortak çanak sistemi var.önümüzdeki günlerde skystar3 tv kartı almayı düşünüyorum.benim sorum şu yönde ; skystar harici tv kartını bilgisyar olmadan direkt olarak lcd tv ye bağlanabilir mi ?
jancooth

yardım..?

İleti jancooth » Cum Ekm 30, 2009 5:01 pm

bizim de binamızda ortak çanak sistemi var.önümüzdeki günlerde skystar3 tv kartı almayı düşünüyorum.benim sorum şu yönde ; skystar harici tv kartını bilgisyar olmadan direkt olarak lcd tv ye bağlanabilir mi ?
jancooth

İleti aQUa » Cum Ekm 30, 2009 8:34 pm

Bilgisayar kartları direk TV'ye bağlanmaz çünkü çalışmaları için bilgisayara ihtiyaç gösterirler. Ortak anten sisteminiz varsa SkyStar3 USB Box tercih edilmelidir.
aQUa
aQUa

İleti jancooth » Cum Ekm 30, 2009 10:55 pm

skystar usb 2.0 box tv kartlarının fiyatları çok pahalı. Pcı kartları kullansam bi sorun olur mu.? Dediğiniz gibi kartı bilgisayar vasıtası ile çalıştırcam lcd yede aynı anda görüntü verebilir miyim ?
jancooth

İleti aQUa » Cmt Ekm 31, 2009 12:51 pm

Çalışma ihtimali var tabi ama prensip olarak harici çalışan ürünlerin kendi güç kaynakları olduğundan merkezi sistemlerle daha uyumlu ve performanslı çalışmaktadırlar. Firmamızdan almak şartı ile USB ürünümüz peşin ödeme veya EFT ile 165 TL dir.
aQUa
aQUa

Digital-TV DVB-S PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir