SATILIK (Skystar3 DVB-S PCI Rev 2.0 SATILDI

İkinci El Alım ve Satım İşlemleri (Ticari İlan Vermeyiniz).

Yetkili: aQUa

SATILIK (Skystar3 DVB-S PCI Rev 2.0 SATILDI

İleti uxexes » Pzr Oca 10, 2010 2:21 pm

http://i1001.hizliresim.com/2010/1/10/2573.jpg
Herşey orjinal kutusu kumandası çok az kullanılmıştır sıfırdan farkı yoktur.

Fiyat: 70tl dir.
PTT kargo ile bedava gönderilir.
En son uxexes tarafından, Cmt Mar 20, 2010 9:15 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
uxexes

İleti uxexes » Cmt Mar 20, 2010 9:15 am

Satıldı
uxexes

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 8:21 pm

Resim
Prog dvb 4.72.8 programı ile aldığım bazı ekran görüntüleri.
21.03.2010
Değerli uxexes yani Osman Bey'den kartı ben aldım.Memnunum.Arkadaşımız benimle çok ilgilendi.Temiz bir alışveriş oldu.Kendisine teşekkür ederim.
En son diskriminant tarafından, Pzr Mar 21, 2010 8:26 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
diskriminant

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 8:24 pm

Resim
diskriminant

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 8:28 pm

Resim
diskriminant

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 8:29 pm

Resim
diskriminant

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 8:34 pm

Diseqc next marka 6 yıl önce aldım.Turksatta twin lnb techstar marka,Hotbird'deki lnb nin markasını okuyamadım.6 yıl önce alındı.Eutelsatw3 uydusunda sadece siriusu taradım.İlk görüntü siriustan.
Onda da sunny marka lnb var.Amacım bunlardan verim alamazsam sitedeki önerilen markaları almaktı.Ancak gerek kalmadı.Turksatta eskiden kalma digiturk çanağı var.60 cm.lik.Diğer çanaklar ucuz 90 cmlik çanaklar.Turksatta 155 tv kanalı,siriusta 221 tv kanalı,hotbirdde 1244 tv kanalı buldum.Turksat çanağının daha iyi ayarlanması gerektiğini düşünüyorum.Ntv,cnbc ve ntvspor'u alamadım.Kanal d ve star da da level 4-5 bazı saatlerde 3 e düşüyor.O zaman görüntü kayboluyor.Euro d ve euro star iyi..Sirius ve hotbird çanak ayarlarım çok iyi.Gerek kalite gerekse sinyal çoğu kanallarda 90 dan fazla.
diskriminant

İleti aQUa » Pzr Mar 21, 2010 9:57 pm

%4-%5 lik seviye LNB'nin odağı tam görmemesinden kaynaklanan bir sorundur. LNB'nin duruş açısı veya fazla ileride - geride kalması sinyal kayıplarına sebebiyet veriyor.

Anten ayarlandıktan sonra vidalarla sıkıştırılır ancak vidaların yeterinde sıkıştırılmaması parabolün aşağı doğru hareket etmesine sebebiyet verir bu durum da sinyal seviyesinde bahsettiğiniz kayıpları yaratır.

Anten en zayıf sinyale sahip, bir adet dikey ve bir adet yatay polarizasyondaki kanallar baz alınarak ayarlanmalıdır.
aQUa
aQUa

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 10:24 pm

Sayın aQUa,
Evimin bulunduğu yerde kışın kuvvetli rüzgar estiği için çatıda merdiven boşluğunun doğu yönünde duvarına monte ettirmiştim.Böylece rüzgar etkisinden kurutuldum.Ancak son incelememde çanak direğinin durgun su yüzeyine tam olarak 90 derece olmadığını lnb nin de sanki yandan odağa bakar gibi olduğunu gördüm.Bu durum salondaki uydu alıcısında problem yaratmıyor.Ancak sizin de söylediğiniz durum tv kartında etkili oluyor.Diğer çanakları ben kendim yerlerine monte ettim.O nedenle çok kaliteli sinyal alıyorum.Turksat çanağını da yazın boş bir zamanda tam 90 dereceyle yere dik olarak durduracağım.Çanaklarımın üçü de offset.Parabol değil.İşte o zaman hiçbir sorunum kalmayacak.Gerçi bu durumda da ben gayet memnunum.
Şu anda on screen HTML,wincsc üzerinde çalışıyorum.Daha sonra girder yazılımı ile uğraşacağım.İlginize teşekkür ederim.
En son diskriminant tarafından, Pzr Mar 21, 2010 10:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
diskriminant

İleti diskriminant » Pzr Mar 21, 2010 10:24 pm

Yanlışlıkla aynı yazıyı ikinci kez gönderince sildim.Özür dilerim.
diskriminant

İleti diskriminant » Sal Mar 23, 2010 8:10 pm

Bugün çatıya çıkarak hotbird merkez olmak üzere astra 19.2 yi alacak şekilde multifeed monte ettim.Çok güzel görüntü aldım.Markasını okuyamadığım lnb ile 177 tv,366 şifreli tv yayını aldım.Kalite 65-95% arası,level 85-95% arası .1 hafta önce ilk denememde yaptığım montajdan verim alamamıştım.Bu sefer multifeed çubuğunu yatayla 30 derecelik soldan aşağı doğru indirince odağı tam buldum.
diskriminant

İleti diskriminant » Sal Mar 23, 2010 8:21 pm

Resim

Prosieben(Pro7) saat 19.00
diskriminant

İleti diskriminant » Çar Ağu 18, 2010 10:53 am

"Evimin bulunduğu yerde kışın kuvvetli rüzgar estiği için
çatıda merdiven boşluğunun doğu yönünde duvarına monte ettirmiştim.Böylece rüzgar etkisin
den kurutuldum.Ancak son incelememde çanak direğinin durgun su yüzeyine tam olarak 90 derece
olmadığını lnb nin de sanki yandan odağa bakar gibi olduğunu gördüm.Bu durum salondaki
uydu alıcısında problem yaratmıyor.Ancak sizin de söylediğiniz durum tv kartında etkili
oluyor.Diğer çanakları ben kendim yerlerine monte ettim.O nedenle çok kaliteli sinyal
alıyorum.Turksat çanağını da yazın boş bir zamanda tam 90 dereceyle yere dik olarak durdu
racağım.Çanaklarımın üçü de offset.Parabol değil.İşte o zaman hiçbir sorunum kalmayacak.
Gerçi bu durumda da ben gayet memnunum.
Şu anda on screen HTML,wincsc üzerinde çalışıyorum.Daha sonra girder yazılımı ile uğraşa
cağım.İlginize teşekkür ederim."
15.08.2010 itibariyle karşılaştığım sorunlarda bulduğum kendi çözümlerim şöyle:
1)Acaba 60lık çanak yetersiz mi diye 90 lık Eutelsat w3a çanağını Turksata çevirdim.
Bazı kanalları alamama ve düşük sinyal problemi devam etti.60 lık Türksat çanağıma
twin Sharp marka lnb ve swich master kapaklı diseqc aldım.Startech lnb yerine sharp lnb
yi taktım.Sonuç değişmedi.
2)Hotbird den aldığım kaliteli yayınlar nedeniyle iniş kablosu ve diseqc hatalı olamaz.
Acaba diseqc nin Türksat girişi bozuk olabilir mi diye yerlerini hotbird ile değiştirdim.
Sonuç yine aynı.
3)Geriye sadece f-konnektör bağlantılarını yeniden düzenlemek kaldı.Bu konu ile ilgili
internette araştırma yaptım.Ortadaki bakır telin uzunluğundan,f konnektörün yeteri kadar
dişlerinin sıkılıp sıkılmamasına kadar.Sonunda sorunu buldum.Evet sorun f konnektörleri
elle sıkmamdan kaynaklanmıştı.Sorunsuz üç girişte f konnektörler yeteri kadar sıkışmış
ama Türksatınki sıkışmamıştı.Bunu boşta kalan diş sayısından anladım.Kargaburunla az
sıkışan f konnektörü diğerleri kadar sıkıştırdım.Çatıdan Bilgisayar başına gelince sevinç
ile zıpladım.Sorun çözülmüştü.Su girmeyen diseqc ve tv kartı şasi yaptırılmadıkça değer
değmez bozulan ürünler değil.Sorunu mutlaka bağlantilarda aramak gerekiyor.Uydu alıcıları
yetersiz temas ile yapılan bağlantılarda sorun yaratmayabiliyor.
diskriminant

İkinci El Alım-Satım İlanları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir