Skystar3 PCI Rev 1.0 & 2.0 altdvb 2.2 ok

SkyStar Kartlarımızla Uyumlu Alternatif DVB-S Yazılımı.

Yetkili: aQUa, st1905

Skystar3 PCI Rev 1.0 & 2.0 altdvb 2.2 ok

İleti st1905 » Sal Eyl 04, 2007 2:40 pm

Nexus daha once soyledigi gibi altdvb icin de destegi verdi ve modulu yazdi.

Altdvb 2.2
http://www.altdvb.ro/files/AltDvb_Full_Ver22_B3912.zip

modul dosyasi http://www.skystar3.com/Downloads/Dev_Cdvbany.zip

Nexusa cok tesekkurler.

Programcinin sitesi http://www.nxsoft.info
st1905

İleti itanay » Sal Eyl 04, 2007 10:12 pm

destek verdigi andan itibaren usb 2.0 kartimda altdvb kullaniyorum. gayet iyi bir program. progdvb ye gore biraz karisik. ozellikle graph dosyasi olusturmakta zorlandim. cunku standart olanlarin hepsinde hata verip goruntu vermiyordu.
ama cozdukten sonra hicbirsey yapmaniza gerek yok. sadece tv izleyip keyfinize bakin.
itanay

İleti st1905 » Sal Eyl 04, 2007 10:23 pm

Yukaridaki modul pci versiyon icin olan usb icin zaten onceden bu destek vardi ancak pci kullanicilari uzun suredir altdvb`yi kullanmak istiyorlardi simdi kullanabilirler.
st1905

İleti sret » Çar Eyl 05, 2007 12:38 am

beta olduğu için modülde küçük eksiklik var (discq gibi) umarım kısa süre de çözülür
sret

İleti st1905 » Çar Eyl 05, 2007 2:41 pm

Diseq `ten ote su ana kadar en hizli kanal gecisi olan program bu. 1 sn altinda geciyor kanallar.
st1905

Re: Skystar3 altdvb 2.2 ok

İleti raise of soul » Per Eyl 13, 2007 7:27 pm

st1905 yazdı:Nexus daha once soyledigi gibi altdvb icin de destegi verdi ve modulu yazdi.

Altdvb 2.2
http://www.altdvb.ro/files/AltDvb_Full_Ver22_B3912.zip

modul dosyasi http://www.skystar3.com/App/Dev_Cdvbany.zip

Nexusa cok tesekkurler.

Programcinin sitesi http://www.nxsoft.info

:D :D :D emginize saglık uzun zamandır bekliyorduk :oops: yalnız alt dvb kullanımı hakkında detaylı bilgi bulabilicekmiyiz formda :?:
raise of soul

İleti raise of soul » Per Eyl 13, 2007 11:39 pm

Arkadaslar emeginize saglık altdvb yi begendik eyvallah... :wink:
benim bir problemim var diseq ayarını bir türlü yapamadım :( acaba hazır türksat dısında dıseq ayarlanamıyomu henüz winclip gibi :?:
raise of soul

İleti aQUa » Cum Eyl 14, 2007 12:32 am

ProgDVB ve DVBDream dışındaki diğer yazılımlarda sanırım bir DiSEqC problemi mevcut, ürünün kaynak kodları olmadığı için programcı arkadaşımız Nexus olaya müdahale edemiyor, aynı problem yorumlara bakılırsa streamreader.dll dosyasında da mevcut.
aQUa
aQUa

altdvb' de problem

İleti gmznc » Cum Eyl 14, 2007 11:55 am

altdvb programında herhangi bir kanalı açmak istediğimde
Avo: Graph Error 5001
No graph file(GRF/XGR/GRS)
Please configure Directshow
bu hata iletileri ile karşılaşıyorum
yardımcı olursanız sevinirim.
gmznc

İleti aQUa » Cum Eyl 14, 2007 2:54 pm

Filtreleri register etmezseniz yazılım açılmayacaktır.
aQUa
aQUa

İleti raise of soul » Cum Eyl 14, 2007 3:43 pm

aQUa yazdı:ProgDVB ve DVBDream dışındaki diğer yazılımlarda sanırım bir DiSEqC problemi mevcut, ürünün kaynak kodları olmadığı için programcı arkadaşımız Nexus olaya müdahale edemiyor, aynı problem yorumlara bakılırsa streamreader.dll dosyasında da mevcut.

hevesimiz kursagımızda kaldı yani öylemi :cry: :cry: :cry:
Açıkçası ben bu programı çok begendim bence bir dvb-s oynatıcının en az böyle olması gerekir zaten olabilecekken niye daha kötüsüyle yetinelim. :idea: ben prog dvb yle ilk tanıştıgımda kanal geciş süresine çok sasırdım. Yani digital dünya bukadar ilelemişken recever dan uzun kanal geçişi beni sasırttı en azından genelin bu programı kullandıgı düsünülürse. Ama alt dvbde yaptıgım testler sonucunda hiçbir hatayla karsılasmadım(tabi daha şifreli kanalları düşünmezsek) kanal geciş süresi bir resever ın olması gerektiği gibi ben bazen prog da hızlı kanal degiştirdigim zaman bile program kapanıyodu altdvb de birde pip olayıvar tabi aynı anda 4 kanalı bbirden mükemmel kalitede sorunsuz izledim. Öyleki zorlamak için sürekli kanal degiştirdim banamısın demedi heeee demekki olay yazılımda bitiyomuş demek :idea: bence bu programı sorunsuz biçimde kullanmamız gerek Türksatta çalışması güzel bi gelişme ama dahası olması lazım :roll:
raise of soul

İleti sigma » Cmt Eyl 15, 2007 12:08 am

Hiçbir yazılım receiver hızında kanal geçiş hızı sağlayamaz bunun sebebi DVB-S kartlarının software yani yazılımsal, recevierlar ise donanımsal olmalarıdır.
sigma
Site Admin

İleti hesabim_var89 » Cmt Eyl 15, 2007 8:31 pm

modül dosyasını nereye koyucaz yardımcı olabilr misiniz?
hesabim_var89

İleti gmznc » Cmt Eyl 15, 2007 10:49 pm

Hesabim_var89 yazısı:
Modül dosyasını nereye koyucağız? Yardımcı olabilir misiniz?

Altdvb klasörünün içerisindeki "devices" klasörünün içerisine kopyalayacaksın. Sonra filters klasörü içerisindeki "register filters" i işaretle. Daha sonra gelen ekranda "devices name" yazan kısmının altındaki yazıyı çift tıklarsan program açılır. Ama sonra gerekli filtrelemeleri yapman gerekecek. Bunun içinde altdvb de önce settings' i sonra directshow'un yanındaki + işaretini tıkla. Altalta dosyalar gelecek.
Graph-DVB-main' i tıkla. Sağ tarafta
Video decoder için Audıo decoder için
cyberlink diye başlayan cyberlink diye başlayan
yazıyı işaretle yazıyı işaretle

video render için Audıo render için
Video mixing render' i işaretle Default Waveout Device' i tıkla.
yap
Sonra Altdvb' nin televizyon ekranının altındaki uyduların olduğu bölüme gel ve mouse' i sağ tıkla ve Add Satellite' i tıkla ve türksatı seç. Ama taramayı yapman için türksat transponder' i olan 420 yi altdvb deki transponder klasörüne kopyalaman lazımdır. Sonra türksata sağ tıkla ve scan' ı tıkla. gelen ekrandan select' i sonra "select al"l u seç. Ama taramayı yapman için türksat transponder' i olan 420 yi altdvb deki transponder klasörüne kopyalaman lazım. sonra scan yap ondan sonra bütün kanal listesi önüne gelir ve programda kanalları izleyebilirsin.
gmznc

İleti aQUa » Pzr Eyl 16, 2007 3:25 am

Cevap için teşekkürler "gmznc"

Cevap vermeyi düşünmüyordum, neyle hesabı olduğunu bilmediğim kişiye. Birçok foruma SkyStar3 kartı satın aldığını ve birkaç gün sonra birdenbire sinyal almadığını, ürünün bozuk olduğu konusunda şeklinde forumumuza yorum yapmıştı, kendisine defalarca ürünü getirmesi konusunda ısrar etmeme rağmen oldukça uzun bir süre ürünü getirmedi, işim gereği google indekslerinde firmamızın sattığı markalar ve ürünlerle ilgili olan sayfaları incelerim, bu olaydan birkaç gün sonra google indekslerinde Hesabı olan kişinin aynı yazıyı moderatörü olduğu forum dahil, birçok foruma aynı şekilde yazdığını gördüm, yoğun ısrarlarım neticesinde ürününü nihayet firmamıza bir arkadaşıyla beraber getirdi, gayet iyi şekilde karşılandı, test ettiğimizde üründe en küçük bir problem olmadığını tüm yayınları aldığını beraberce gördük, samimiyetle verdiğimiz çözüm önerilerini dinledikten sonra arkadaşıyla birlikte teşekkür edip gittler.

Uzunca bir süre geçmesine rağmen bizim forumumuzda SkyStar3'ün bozuk olduğu şeklindeki başattığı konu başlığına cevap yazmadı, yorumuna cevap yazıp yazmayacağını firmamızdaki test sonucundan bahsedip etmeyeceğini sordum, kesinlikle lütfedip cevap dahi yazmadı. Bizim için önemliydi çünkü insanların akıllarında SkyStar3 kartı ile ilgili bir soru işareti kalmasını istemiyorduk çünkü başlatılan konu soru işaretleri yaratacak nitelikteydi aynı şekilde SkyStar3 bozuldu şeklinde başlattığı hiçbir foruma da yorum yazmadı, yanlış hatırlamıyorsam kendi moderatörü olduğu forumda ürünümüz hakkında iyi yorumlar yapmanın yanısıra, firmamız çalışanları hakkında, adam değiller veya adam olmaları için 40 fırın ekmek yemeleri gerektiğini gibi bir yazmış.

Adamlığı öğretmek için önce adam sıfatına sahip olmak lazım, 40 fırın ekmek yemekle adam olunmaz ancak işkembe şişer. gmznc nin verdiği desteğini al ve forumumuzu terket, 48 saat içinde üyeliğiniz iptal edilecektir.
aQUa
aQUa

Sonraki

Alt-DVB

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir