alt dvb uydu ekleme

SkyStar Kartlarımızla Uyumlu Alternatif DVB-S Yazılımı.

Yetkili: aQUa, st1905

alt dvb uydu ekleme

İleti camci » Pts Mar 29, 2010 6:17 pm

aQUa ustam öncelikle iyi çalışmalar diliyorum benim sorum dowlan sitesinden indirdiğim alt dvb proğramı kurdum direk olarak çalışıyor yalnız türksat uydusu var buna başka uyduda eklemek istiyorum ama bir türlü beceremedim yardımcı olursanız sevinirim tşkkürler formda böyle bir başlık var ama ordaki açıklamarı okudum ama sonuç alamadım ...Positioner.. diye bir sayfa açılıyor ama uydu eklenmiyor nerde yanlış yapıyorum acaba saygılar iyi çalışmalar
camci

İleti aQUa » Sal Mar 30, 2010 1:20 am

Çalışan Alt-DVB programına, sahip olduğunuz uydulardan birini tanıtıp kanal taraması yapmak için soruyorsunuz?

Yoksa Alt-DVB programında mevcut olmayan bir uydu var da onun frekanslarını vs mi eklemek istiyorsunuz?
aQUa
aQUa

İleti camci » Sal Mar 30, 2010 12:21 pm

Çalışan Alt-DVB programına, sahip olduğunuz uydulardan birini tanıtıp kanal taraması yapmak için soruyorsunuz? ......... evet sorunum bu galiba
......................................................................................................
selam öncelikle cevap için teşekkür ederim heralde başlığı yanlış açtım sorunum disecg ayarı 1de mesela türksat var 2 ye eutelsat3w eklemek istiyorum3 hotbir eklemek istiyorum ama nasıl ekleyeceğimi yapamadım
diğer dvb proğramları gibi dsecg ayarlama sayfasını bile bulamadım doğrusu bir ayar sayfasında dısegc consol disegc log diyebir bölümler var diğer ayar bölümünde disectshow scaner dsegc diye bişeyler var bunların hangisinden disecg ve uydu eklicez yardımlarınız icin teşekkürler iyi günler
camci

İleti aQUa » Sal Mar 30, 2010 9:32 pm

Şimdi sırasıyla;
1. Alt-DVB ana ekranını açın, (Tam Ekran Değil Menüler Görünsün)
2. Görüntüyü aldığınız ekranın hemen altında Satellite sekmesini göreceksiniz,
3. Satellite sekmesine bastığınızda altında türksatın olduğu satırı göreceksiniz.
4. Türksat yazan sıranın altındaki boş zemine sağ tıklayın,
5. Çıkan Menüde + işaretinin sağında Add Satellite isimli yere farenin sol butonu ile basın,
6. Çıkan listeden uydunuzu seçin,
7. Bir menü ile daha karşılacaksınız,
8. DiSEqC Switch 2 yazan yerdeki type'yi seçin ve sommited işaretleyin,
9. Hemen solunu LNB 2 olarak işaretleyin ve alttaki save butonuna basın,

Kanal Taratma işlemi için ise;
1. Alt-DVB penceresinin en solunda en üstte Scan butonunu göreceksiniz,
2. Scan butonuna basıp çıkan pencerede az önce eklediğiniz uyduyu seçin,
3. Altında Transponder listesinin olduğu bölümün üstündeki Select butonuna basın,
4. Sol tarafta Signal Test yazan butonun altında yer alan Scan butonuna basın,
5. Tarama işlemi bitene kadar bekleyin,
6. İşlem bitince taranan kanalların eklenmesi için Update butonuna basın.

Alt-DVB DiSEqC desteği SkyStar3 Rev 3.0 kartlar ile USB 2.0 Box'ın tüm revizyonlarında mevcuttur, SkyStar3 Rev 1.0 & 2.0 kartlarda ise Alt-DVB için DiSEqC desteği bulunmamaktadır.
aQUa
aQUa

İleti camci » Sal Mar 30, 2010 10:33 pm

selam iyi akşamlar ustam çözümü çok güzel açıklamışsın teşekkürler hemen denicem sağol varol iyiki varsınız
camci

İleti camci » Çar Mar 31, 2010 1:21 pm

aQUa ustam tekrar teşekkür ederim yazdıklarını aynen uyguladım ve başardım altdvb güzel bir proğrammış şifreli yayınlarda daha seri çalışıyor bilgisayarı hiç kasmıyo sağol iyi günler iyi çalışmalar
camci

Alt-DVB

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir