Aqua Hocam Yardım Lütfen

SkyStar Kartlarımızla Uyumlu Alternatif DVB-S Yazılımı.

Yetkili: aQUa, st1905

Aqua Hocam Yardım Lütfen

İleti meric42 » Per Mar 06, 2008 3:11 pm

Hocam, destek sitesine de mail attım ama bir cevap alamadım. Ss3 Rev 3.0 kartım var. Bu kartla uyumlu olan nexus un yaptığı Altdvb 2.2 yi kurdum. Aygıtı tanıttım. Ancak kanalları bir türlü açamıyorum. Progdvb yada dvb player da gayet güzel her şey. Alt dvb yi hd kanallar için açmak istiyorum. Graph eror (5002) diye bir hata veriyor. Buradan konuya benzer uygulamaları okuyup yaptım ama bir türlü sonuç alamadım. Transponder tan sinyal testi yaptığımda sinyal ok deyip o kısım yeşil olduğu halde scan deyip arattığımda scan eror diyor. Olay sinyal sorunu mu yoksa graph dosyası ile alakalı bir şey mi?

Diğer bir konu progdvb nin 4.72.8 haricinde hiç bir sürümünü çalıştıramadım. Sky300 pcı aygıtını veya oradki diğer aygıtları başlatamadım. 4.72.8 sürümünde de tam kitabına uygun kurulum yaptığım halde aygıt listesinden sky3000 pcı aygıtını bir türlü başlatamadım. Onun yerine DM1105 DVB-S PCI Card adlı bir aygıttan seyrediyorum şu anda. Amacım yayınları daha yüksek codeclerle seyretmek. Bana Qspk de olsa hd kanal seyrettericek bir Progdvb versiyonunu yada altdvb yi kurmama yardımcı olursanız sevinirim. Monitörüm ekran kartım bu iş için hazır ama bir türlü tv kartımı sizin bahsettiğiniz şekilde çalıştıramadım.
Ayrıca tv kartını benim sistem tanımadı bir türlü. Aygıt seçeneklerinden bakıyorum hiç bir şey görünmüyor.
meric42

İleti nmynb » Per Mar 06, 2008 10:25 pm

Altdvb klasörünün içerisindeki "devices" klasörünün içerisine kopyalayacaksın. Sonra filters klasörü içerisindeki "register filters" i işaretle. Daha sonra gelen ekranda "devices name" yazan kısmının altındaki yazıyı çift tıklarsan program açılır. Ama sonra gerekli filtrelemeleri yapman gerekecek. Bunun içinde altdvb de önce settings' i sonra directshow'un yanındaki + işaretini tıkla. Altalta dosyalar gelecek.
Graph-DVB-main' i tıkla. Sağ tarafta
Video decoder için Audıo decoder için
cyberlink diye başlayan cyberlink diye başlayan
yazıyı işaretle yazıyı işaretle

video render için Audıo render için
Video mixing render' i işaretle Default Waveout Device' i tıkla.
yap
Sonra Altdvb' nin televizyon ekranının altındaki uyduların olduğu bölüme gel ve mouse' i sağ tıkla ve Add Satellite' i tıkla ve türksatı seç. Ama taramayı yapman için türksat transponder' i olan 420 yi altdvb deki transponder klasörüne kopyalaman lazımdır. Sonra türksata sağ tıkla ve scan' ı tıkla. gelen ekrandan select' i sonra "select al"l u seç. Ama taramayı yapman için türksat transponder' i olan 420 yi altdvb deki transponder klasörüne kopyalaman lazım. sonra scan yap ondan sonra bütün kanal listesi önüne gelir ve programda kanalları izleyebilirsin.
nmynb

İleti meric42 » Cum Mar 07, 2008 12:23 am

nmynb yazdı:Altdvb klasörünün içerisindeki "devices" klasörünün içerisine kopyalayacaksın. Sonra filters klasörü içerisindeki "register filters" i işaretle. Daha sonra gelen ekranda "devices name" yazan kısmının altındaki yazıyı çift tıklarsan program açılır. Ama sonra gerekli filtrelemeleri yapman gerekecek. Bunun içinde altdvb de önce settings' i sonra directshow'un yanındaki + işaretini tıkla. Altalta dosyalar gelecek.
Graph-DVB-main' i tıkla. Sağ tarafta
Video decoder için Audıo decoder için
cyberlink diye başlayan cyberlink diye başlayan
yazıyı işaretle yazıyı işaretle

video render için Audıo render için
Video mixing render' i işaretle Default Waveout Device' i tıkla.
yap
Sonra Altdvb' nin televizyon ekranının altındaki uyduların olduğu bölüme gel ve mouse' i sağ tıkla ve Add Satellite' i tıkla ve türksatı seç. Ama taramayı yapman için türksat transponder' i olan 420 yi altdvb deki transponder klasörüne kopyalaman lazımdır. Sonra türksata sağ tıkla ve scan' ı tıkla. gelen ekrandan select' i sonra "select al"l u seç. Ama taramayı yapman için türksat transponder' i olan 420 yi altdvb deki transponder klasörüne kopyalaman lazım. sonra scan yap ondan sonra bütün kanal listesi önüne gelir ve programda kanalları izleyebilirsin.

Üstad cevabın için teşekkür ederim. Ben bunları daha önce formda görüp uyguladım. Yalnız DirectShow\Graph:DVB-Main içerisindeki Video veya Audio Decoıder lerin içi boş. Yani Cyberlink codecleri görünmüyor. Video Decoder kısmında sadece Elecard Mpeg2 Video Decoder seçeneği var başka bir seçenek çıkmıyor.
meric42

İleti aQUa » Cum Mar 07, 2008 2:37 am

Sadece olan filtreleri kullanabilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti meric42 » Cum Mar 07, 2008 5:06 pm

aQUa yazdı:Sadece olan filtreleri kullanabilirsiniz.

Sevgili aQua,
Sadece olan filtreleri kullanabiliriz tamam da, ben sizin siteye koyduğunuz ve Altdvb nin ss3 e uygun olduğunu yazdığınız yazılımı tüm yönergelerine uygun yaptım ama çalışmıyor. Ben burada sadece çalışmasını istedim.Onun için ne yapabilirim yardım ederseniz çok sevinirim. Kartım SS3 Rev 3.0
meric42

İleti aQUa » Cmt Mar 08, 2008 10:51 pm

SkyStar3 Rev 3.0 kartımız ALt-DVB'yi henüz desteklemiyor, destek yakında gelecek şu anda buşa uğraşıyorsunuz.
aQUa
aQUa

İleti meric42 » Pzr Mar 09, 2008 1:32 am

aQUa yazdı:SkyStar3 Rev 3.0 kartımız ALt-DVB'yi henüz desteklemiyor, destek yakında gelecek şu anda buşa uğraşıyorsunuz.

Teşekkür ederim üstadım. Ama bu tür programları koyarken neyle çalışır neyle çalışmaz bir not düşerseniz çok daha güzel olur. İnan 3 gündür pc nin başında sabahlıyordum. Dün st1905 in başka bir sitede 1.0 ve 2.0 ss3 için başlığını görünce anladım.
meric42

İleti aQUa » Pzr Mar 09, 2008 1:26 pm

Destekleyen yazılımlar CD'nin hızlı kurulum ekranında zaten mevcut bunun dışında alternatif aramanıza gerek yoktu.
aQUa
aQUa

İleti Gawain » Cum Mar 28, 2008 7:24 pm

aQUa yazdı:SkyStar3 Rev 3.0 kartımız ALt-DVB'yi henüz desteklemiyor, destek yakında gelecek şu anda buşa uğraşıyorsunuz.

aqua hocam yukardakı yazıyı 8 mart 2008 te yazmıssınız. ben bu aletı sızden gecen gun aldım ve kurulum cd sınde destekledıgı programlar arasında alt dvb 2.2. yazıyor. ıkı gunden berı ugrasıyorum alt dvb ıle calıstıramadım ss3 usb yi. şimdi burda sorun nerdedir?

[/img]
Gawain

İleti aQUa » Cum Mar 28, 2008 8:53 pm

Ö.M den sizin için gerekli uyarıyı yaptım, okuyup uygun davranmanızı tavsiye ediyorum. Ne yapmaya çalıştığınızı tam anlayamadım sizin aldığınız ürün USB2.0 ve USB2.0 ürünümüz neredeyse 4-5 aydır Alt-DVB yazılımı ile çalışmaktadır.

Herhalde yazı yazmaktan okumaya fırsat bulamıyorsunuz "meric42" adlı kullanıcımız USB2.0 ürünümüzü değil SkyStar3 PCI rev 3.0 ürünümüzü kullanmaktadır ki çok yakın zamanda SkyStar3 PCI kartımız için de Alt-DVB desteği verilmiştir.
aQUa
aQUa

İleti Gawain » Cum Mar 28, 2008 9:26 pm

sızden alıdıgm bu ss3 usb kartı alt dvb ıle calısıyor dı MI sımdı sonuc olarak? ben cok muallakta kaldım. sınyalı gosterıyor sınyal gosterdıgı frekansı tarattrıyorum scan eror verıyor. denemedıgım kodek veryasyonu kalmadı.
Gawain

İleti lokosit » Pzr Mar 30, 2008 2:33 pm

imzaya gerek yok :)
lokosit

İleti aQUa » Pzr Mar 30, 2008 7:56 pm

Kimseye birşey ispatlamak zorunda değiliz, tabi ki çalışıyor, herhalde aptal olmamzı lazım ki çalışmayan program için saatlerce uğraşıp setup dosyası hazırlayalım.

Lokosit arkadaşım hiç kendini yorma "Gawain" isimli üyeyi forumdan ihraç etme kararı aldım çünkü donanımhaber forumunda firmamız ve ürünümüz hakkında "yalancılar" şeklinde yorum getirmiş,

En başından beri sabrediyordum, Alt-DVB ile ürünü çalıştırmak istiyor işte çalıştıramayınca canı sıkılmış foruma 8-10 tane başlık açmış, olabilir diye düşündüm ama durumun pek öyle olmadığını biraz geç farkettim.

Bu arkadaşın bilmediği tek şey ise bu forumun diğer hiçbir foruma benzemediğidir, şimdiye kadar hiçbir zaman müsade etmediğim gibi bundan sonra da seviyesiz insanlara ne de seviyesizliklerine asla müsade etmeyeceğim. Çok yakında forumdan ihraç ederek gereğini yerine getireceğim bundan sonra gider diğer forumlarda Alt-DVB ile DVBDream'le ProgDVB ile çalışmıyor şeklinde çamur atmaya devam eder.
aQUa
aQUa

İleti Gawain » Pts Mar 31, 2008 1:52 am

kurdum su an ızlıyorum.
yanlıs anlasılmalar ıcın ozur dılerım.

son olarak sunu soyluyorum ss3 usb ıle alt dvb sorunsuz bır sekılde ızlenıyor.
Gawain

İleti mkemalu » Sal Nis 01, 2008 7:18 pm

Sayın aqua, ss3 rev 3.0 kullanıyorum dün bu kart için alt-dvb desteğini fark ettim ve hemen download sayfanızdan indirdim ancak meriç adlı kullanıcının yukarılarda çok önce belirttiği (DirectShow\Graph:DVB-Main içerisindeki Video veya Audio Decoıder lerin içi boş. Yani Cyberlink codecleri görünmüyor. Video Decoder kısmında sadece Elecard Mpeg2 Video Decoder seçeneği var başka bir seçenek çıkmıyor.) problemin aynısını yaşıyorum. sonuç programı kullanamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
mkemalu

Sonraki

Alt-DVB

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir